Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 Carbine (GFG03) [GFC]


Recommended Posts

  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Wiosna idzie i czas na zmiany. Zmienialiście tam coś albo cos polecacie ? Pytam osoby które juz cos wymieniły i w tym grzebały.

Ja zastanawiam sie nad zmianą prowadnicy na łożyskowaną oraz zmianą samej spręzyny na 120 ale jakaś konkretą na nie GFC. Co polecacie ? Jestem z Krakowa i kusi mnie z krakmana sprężyna MadOnion bo Guardera brak. A prowadnica hmm sam nie wiem narazie.

 

Pozdrawiam

Edited by kinq
Link to post
Share on other sites

W tym momencie wiem ze moja ma "jakieś luzy" i nie wiem na jaka wymienić. Niby to jest 130 ale jak na 130 to 420 fps to mało. Chce wlożyć tam 120 ale nie wiem jeszcze jaka. MadOnion jest tania ale...no właśnie. Moze Systema lub CA 190% choć żałuje ze nie ma w Krakowie Huricane, ona pewnie byla by lepsza niz MadOnion a nie duzo droższa.

Edited by kinq
Link to post
Share on other sites

CA mają jednolity skok - trochę bez sensu. Systema albo Guarder to bardzo dobre sprężyny. Po prostu nie zbijają się tak szybko. Z tańszych G&G albo właśnie Hurricane też są ok. Z drugiej strony dużo ludzi używa sprężyn MO i jakiejś wielkiej tragedii nie ma.

A niska prędkowść wylotowa w Twojej giwerze wynika raczej z nieszczelności układu niż ubicia sprężyny, tak na pierwszy rzut oka.

Link to post
Share on other sites

Narazie nie mam funduszy na to aby doszczelnić wszystko ale jak bede mial to chętnie sie z Toba skonsultuje. Co byś proponował na początek ? Doradzałeś mi mojego pierwszego aega (AUG JG) i bardzo mi odpowiadał.

Dziś oddałem emke do serwisu i wymienie spręzyne. Poczekam na informacje jakie moge otrzymać spręzyny w atrakcyjnych cenach dla mnie. Sadze ze bedzie to właśnie systema/guarder lub jesli uda sie dostać prometeusa. Wstawie pewnie 130 tak jak było, o doszczelnianiu pomyśle później ale tak jak mówiłem poczekam na Twoją propozyje.

 

 

Pozdrawiam :-)

Link to post
Share on other sites

Można doszczelnić bardzo tanio, tylko trzeba rozebrać gearbox, zobaczyć gdzie ucieka powietrze i to poprawić. Np. zamiast wymieniać głowicę tłoka na jakąś wypasioną Systemę, zwykle wystarczy poprawić albo wymienić sam o'ring, co kosztuje 50 groszy albo nic. Podobnie kwestia komory, zależnie od tego jaka jest tam szczelność na starcie.

Albo wymienić głowice i dyszę na dobre.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W.g mnie wstawianie tam precki systemy nie ma sensu, jak lufa to cos promyka lub KM. Ja mam swietne skupienie na tej "stockowej 6,04", polecał bym jedynie wymienić dystanser na jakiś normalny i sprezyne,ewentualnie prowadnice. Teraz mam CA120m/s , działa lepiej i ciszej :)

Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma takiego 'brzdęk' przy strzale? Tak czy tak będę Tuningował moją emkę więc spring pójdzie do wymiany, ale chciałbym wiedzieć czy ten dźwięk zniknie :)

Planowany tuning GB M150+BU zobaczymy jak to będzie ludzie pisali o hk416( a jest to IIgen. JG), że szkielet i zębatki wytrzymują M140, więc uważam, że na singlu powinien spokojnie wytrzymać M150.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Własnie kultura pracy jest o wiele lepsza. Nie słychać tego metalicznego dzwięku, chodzi o wiele przyjemniej.Ale jak wstawisz tam 150 to bał bym sie o inny dzwięk :) Mimo ze sprezyna u mnie jest 120CA to strzela tak samo,jak tak stockowa niby 130. Tak jak mówiłem radze zalozyc inny dystanser i gumke. Prowadnica nie jest łożyskowana i to tez moze mieć wpływ na dzwięk.

Co do Twojego tuningu to M150 bym sie bał, 140 to jeszcze. To że w srodku części sa dobre to wiem ale nie przeceniał bym ich. Nie widze sensu wkładania az 150 do M4, takie jest moje zdanie. 130 + BU + komora KA (ona naprawde duzo daje).

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

standardowa ładowarka to chinski prostownik =gówno jak kupujesz lepsza batke to kup mikroprocesorówke batka dluzej pozyje i wiecej na niej postrzelasz

co do wytrzymałosci w tej gfc jest poprawione to co w III gen kulało czyli szkielet i tłok ja swój szkielet zajechałem po 15k kulek m120/m130 +bu zebatki za cholere nie są nawet rysnięte wiec o nie sie nie martwcie ;) jedyna zebatka ktora ma slady to ta ktora siedzi na silniku ale to przez to ze 2 strzelanki nie mialem dostrojonego silnika ;)

Teraz robie parasnajpe na bazie mojego hk III gen

Szkielet g&p 8mm

Tłok pełna metalowa szczęka DF

Łożyskowana prowadnica

BU już jest

m130 jest ale mysle o m140

plus komora ale kurde zastanawiam sie nad KA a NEO od prometheusa co byscie polecili ( precka juz siedzi :) )

Link to post
Share on other sites

Ta ładowarka, którą otrzymujemy to bubel, ale działa i innej nie mam. Powiedzcie mi jakich kulek używacie ? TZN. szukam taniej alternatywy dla TM/ICS, czy PJ premium w/g waszych doświadczeń nadają się do tej lufy "stockowej" która tam siedzi ? Ceny rosną, a zarobki przeciwnie.

 

PS. Znajomy ma M4 S-System PJ, z lufa systemy i strzela tylko PJ, zero zacięć.

 

Dlatego pytam :)

Link to post
Share on other sites

Ta ładowarka, którą otrzymujemy to bubel, ale działa i innej nie mam. Powiedzcie mi jakich kulek używacie ? TZN. szukam taniej alternatywy dla TM/ICS, czy PJ premium w/g waszych doświadczeń nadają się do tej lufy "stockowej" która tam siedzi ? Ceny rosną, a zarobki przeciwnie.

 

PS. Znajomy ma M4 S-System PJ, z lufa systemy i strzela tylko PJ, zero zacięć.

 

Dlatego pytam :)

 

Ma fart, bo ostatnio P&J często powodują zacinki. A jak mamy problem z zbyt wielkimi wydatkami na BB to polecam zainwestowanie w low-capy i dobre kulki np. G&G.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam takich problemów. Gdy zejdzie mi z 700 sztuk na strzelanke to juz sporo, a magi to mam 5xMidCap KA (ładuje ok 70-80 kulek) wystarcza :)

 

Jak bede teraz kupować to G&G albo Guardery, ewentualnie ICS.

Tyle ze ja pytam czy nie ma czegoś taniego i nie muszą to być koniecznie PJ. Nadal czekam na opinie urzytkowników emki która i ja posiadam :)

Link to post
Share on other sites

Hmmm wiesz, słowa "dobry i tani" się wzajemnie wykluczają ;) . Ja myślę w ten sposób: jeżeli kupię dobre kulki które będą latały prosto to mniej ich zużyję na wyeliminowanie wroga z gry ;) . Z kulek które nadają się do strzelania to są Blaster japan, ale one np. gorzej latają od G&G, ale są tańsze. Ja i tak preferuje G&G :P , są po prostu lepsze ;) .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...