Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Garść pytań


Recommended Posts

Jak w nazwie tematu.

 

1. Jakie zdarzają się najczęstsze zacinki w konstrukcjach opartych o odrzut zamka swobodnego?

 

2. Co powiecie na dosyć nietypowe umieszczenie okna wyrzutowego łusek w cholernie nietypowym miejscu, czyli na spodzie karabinu, za magazynkiem?

A co powiecie na konstrukcję z lufą połączoną z całym mechanizmem ruchomym (ten mechanizm miałby dokładnie licząc 7 elementów - cała konstrukcja zamka, iglica, sprężyna iglicy, sprężyna wyrzutnika, wyrzutnik, elementy mocujące wyrzutnik)? Zasilany aż 3 kalibrami bez wymiany ŻADNEJ części - 7,62x39, 7,62x51, 7,62x54R?

 

3. Jakie są wymiary naboju 7,62x54R?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Utknięcie łuski w oknie wyrzutnika, niedosłanie naboju do komory nabojowej spowodowane jego utknięciem/ zaklinowaniem w tejże;

2. połączenie lufy z elementami ruchomymi da ci precyzję boksera podczas operacji na otwartym sercu, co do nabojów - jak wyobrażasz sobie komorę nabojową?

3. powinieneś znaleźć w sieci.

Link to post
Share on other sites

Naboje poruszałyby się w górę - podpinam magazynek, którego szczęki mają dobrze znany airsoftowcom kształt i tyle. Żadnego przeładowania. Amunicja - małe graniastosłupy, z wybitym na nich typem amunicji. 10 klocków wsadzanych do magazynka. Komora nabojowa mieściłaby tylko jednego klocka, z ukośnymi nacięciami ułatwiającymi wprowadzenie pocisku przy zabrudzeniu. Tam, i tylko tam gromadziły by się zanieczyszczenia.

Mechanizm spustowy z samonapinaniem - nie trzeba przeładowywać, ale daje tylko ogień pojedynczy.

Link to post
Share on other sites

1. Tego co piszesz nijak nie idzie zrozumieć...

 

2. Kodeks Karny mówi:

Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Link to post
Share on other sites

2. Kodeks Karny mówi:

Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Z tego co kolega pisze, nie ma jeszcze nawet schematu, a projektowanie broni chyba nie podpada pod paragraf??

Link to post
Share on other sites
Co powiecie na dosyć nietypowe umieszczenie okna wyrzutowego łusek w cholernie nietypowym miejscu, czyli na spodzie karabinu, za magazynkiem?
Zapytam o kuriozalny ruch zamka w takim przypadku.
A co powiecie na konstrukcję z lufą połączoną z całym mechanizmem ruchomym
Generalnie ryglowanie to właśnie połączenie lufy (obsady ryglowej) z elementami ruchomymi ;)
Zasilany aż 3 kalibrami bez wymiany ŻADNEJ części - 7,62x39, 7,62x51, 7,62x54R?
Zapytam o skok bruzd lufy takiej broni :)

 

Żadnego przeładowania.
Doprawdy? :)
Komora nabojowa mieściłaby tylko jednego klocka
O, to ciekawe, a ile zwykle naboi mieści się w komorze nabojowej? Dziesięć? Siedem? Pięć? A może tylko... jeden?
Tam, i tylko tam gromadziły by się zanieczyszczenia.
Rozważasz zastosowanie magicznego materiału miotającego z dodatkiem mithrylu? :)
Mechanizm spustowy z samonapinaniem - nie trzeba przeładowywać, ale daje tylko ogień pojedynczy.
Podaj siłę nacisku na spust, dzięki której w konstrukcji samopowtarzalnej, którą opisujesz zespół ruchomy pokona siłę sprężyny powrotnej i przesunie się wstecz, aby nabój mógł dostać się do komory nabojowej, a sam zespół miał energię być zwolniony tym samym naciskiem spustu i wracając zbić spłonkę. Czyli, pisząc wprost, ze spustem Twojej konstrukcji nie poradziłby sobie nawet Herkules :)

 

 

2. Kodeks Karny mówi

Jest coś w kodeksie o eksperymentach myślowych (w dodatku zabawnych) i projektowaniu? A może tylko o fizycznym wyrabianiu? Czy nie starasz się być bardziej święty od papieża? A może wyjaśnianie komuś zawiłości konstrukcji to już jest przestępstwo, bo wiesz, może zapamiętać? :)
Link to post
Share on other sites

Remov - Germ pisał o planach budowy prototypu. Foka ostrzegł go przed WYTWARZANIEM a nie projektowaniem.

 

Nie bądź bardziej kąśliwy od Wojewódzkiego :)

 

Co nie zmienia faktu, że masz rację co do niedorzeczności całego pomysłu.

Link to post
Share on other sites

Prototypu prawdopodobnie nigdy nie wykonam.

Mają powstać tylko plany konstrukcyjne.

 

Umieszczanie naboju wyglądałoby identycznie jak w replikach elektrycznych. Podczas strzału zamek idzie do tyłu, jednocześnie cofająca lufa blokuje pociski. Zamek napina kurek i osiąga swoje tylne położenie. Iglica posiadałaby własną sprężynę, która by ją napinała. Zespół ruchomy dochodzi do przedniego położenia. Następuje załadowanie.

 

Zanieczyszczenia - mówią o efektach spalania prochu. No i drobna poprawka - w lufie też będą.

 

Zespół ruchomy umieszczony jest tak, że komora nabojowa jest umieszczona nad magazynkiem. Nabój "pchany" przez sprężynę w magazynku jest wprowadzany do komory nabojowej od dołu. Przy zanieczyszczonej komorze nabojowej trzeba będzie dopychać pocisk od dołu - w magazynku będzie mała półeczka, którą trzeba dopchnąć lekko do góry.

Wyjaśnię Wam coś - a m u n i c j a j e s t ł a d o w a n a d o k o m o r y n a b o j o w e j w t e d y , g d y z e s p ó ł r u c h o m y j e s t w p r z e d n i m p o ł o ż e n i u.

 

Mówiąc "Komora nabojowa mieściłaby tylko jednego klocka", miałem na myśli kształt komory zamkowej.

 

Mechanizm spustowy byłby bardzo podobny do konstrukcji znanych z pistoletów. Główna różnica - rozmiary kurka.

 

Amunicja - kolejna poprawka. Bez 7,62 x 54 R.

Skok bruzd lufy - 178 mm.

Edited by Germ
Link to post
Share on other sites
Przy zanieczyszczonej komorze nabojowej trzeba będzie dopychać pocisk od dołu
A co z resztą naboju?

 

Rozumiem, że pomysł jest taki, że nabój od spodu podparty jest kolejnym nabojem i sprężyną magazynka? A w momencie wystarzału magicznie czary-mary cała energia zostanie skierowana w przewód lufy, wyrzucając pocisk i nic nie skieruje się w dół, do magazynka, rozrywając magazynek i jego gniazdo?

Link to post
Share on other sites
Umieszczanie naboju wyglądałoby identycznie jak w replikach elektrycznych. Podczas strzału zamek idzie do tyłu, jednocześnie cofająca lufa blokuje pociski.
Zamek czy zespół ruchomy? Poza tym, co to znaczy, że lufa blokuje pociski? Ta broń miała się nie zacinać, opisujesz miejsce, w którym zacina się za każdym razem.
Zanieczyszczenia - mówią o efektach spalania prochu. No i drobna poprawka - w lufie też będą.
Mmm... ciekawe. A gdzieś indziej, nie tak? :)
Zespół ruchomy umieszczony jest tak, że komora nabojowa jest umieszczona nad magazynkiem. Nabój "pchany" przez sprężynę w magazynku jest wprowadzany do komory nabojowej od dołu.
A, a podczas odpalenia, amunicja miota się na wszystkie strony bowiem komora nabojowa nie jest od dołu zamknięta, zaś strzelec w najlepszym przypadku traci rękę. Świetna konstrukcja. Naprawdę.
Przy zanieczyszczonej komorze nabojowej trzeba będzie dopychać pocisk od dołu - w magazynku będzie mała półeczka, którą trzeba dopchnąć lekko do góry.
Broń miała się nie zacinać, tak? To co opisujesz to jest po prostu koszmar. Nasłabszy, wymienny element broni - magazynek - służący jako fragment dopychacza.
Wyjaśnię Wam coś - a m u n i c j a j e s t ł a d o w a n a d o k o m o r y n a b o j o w e j w t e d y , g d y z e s p ó ł r u c h o m y j e s t w p r z e d n i m p o ł o ż e n i u.
To niemożliwe. Jak zespół ruchomy jest w przednim położeniu, to nic do komory nabojowej trafić nie może. Dlaczego? Bo lufa jest zaryglowana z suwadłem. To nazywamy "przednim położeniem", konstruktorze! Jakby coś mogło, to zespół ruchomy nie byłby w przednim położeniu. To dosyć oczywiste.
Mówiąc "Komora nabojowa mieściłaby tylko jednego klocka", miałem na myśli kształt komory zamkowej.
No tak, bo przecież wszyscy wiemy, że komora nabojowa ma zwykle taki kształt, że mieści tych naboi dużo. Tylko, kurczę, dziwnym trafem, zawsze jeden.
Mechanizm spustowy byłby bardzo podobny do konstrukcji znanych z pistoletów. Główna różnica - rozmiary kurka.
Zadam pytanie jeszcze raz, bo nie zrozumiałeś. Kurek jest nieistotny (ale śmieszny, nie da się ukryć, szczególnie, gdy przeczytałem o jego wymiarach), jak zespół ruchomy cofa się do tylnego położenia, aby napiąć sprężynę powrotną. Czas start. I nadal nawet Herkules nie jest w stanie z tego wystrzelić.
Amunicja - kolejna poprawka. Skok bruzd lufy - 178 mm.
A dlaczego nie gładkolufowy? Byłby celniejszy. Skok jest absurdalny i nie zapewnia stabilizacji żadnego z rodzajów amunicji.
Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam. Naprawdę wielkie dzięki. Może dopracuję to w jakiś sposób.

REMOV - jaki proponujesz skok bruzd? Dalej próbuję zrozumieć Twoje pytanie z siłą nacisku na spust. I cholera jasna nie mogę tego zrozumieć.

Link to post
Share on other sites
REMOV - jaki proponujesz skok bruzd? Dalej próbuję zrozumieć Twoje pytanie z siłą nacisku na spust. I cholera jasna nie mogę tego zrozumieć.
Myślę, że szewcy nie powinni budować rakiet kosmicznych przed zrobieniem kursu chirurgii w weekend.
Link to post
Share on other sites
Komora nabojowa mieściłaby tylko jednego klocka

Sluchaj, pozostan po prostu przy tych klockach.

 

Zasilany aż 3 kalibrami bez wymiany ŻADNEJ części - 7,62x39, 7,62x51, 7,62x54R?

Wow. Jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic. Mea culpa.

 

Co powiecie na dosyć nietypowe umieszczenie okna wyrzutowego łusek w cholernie nietypowym miejscu, czyli na spodzie karabinu, za magazynkiem?

W ktorej grze to wypatrzyles??? Strzelam: Fallout? ;)

Generalnie jest to doskonale miejsce do tego, zeby luski poparzyly strzelca, wpadly mu do rekawa, etc. Poza tym jak chcesz przetransportowac tam luske??? Ruchomym zespolem lufy??? :-F

 

Abstrahujac juz od tego, ze nad ulepszeniem broni palnej w samym koncernie Heckler und Koch codziennie pracuja milion razy wieksze mozgi od Ciebie, to raczej nie zostaniesz ojcem "stricte polskiego rusznikarstwa wspolczesnego".

 

Pozdrawiam.

 

PS. Autor posta nie ponosi odpowiedzialnosci za brak polskich znakow w poscie. Wszystkich, ktorym z tego powodu przykro, przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Dobra. Skończcie się nade mną pastwić. Ten projekt traktuję jako czystą zabawę. W żadnej grze tego nie zauważyłem. Mój pomysł od zera.

 

Foka - człowiek całe życie się uczy. Ja mam właśnie całe życie na naukę.

REMOV - brak mi słów.

Viamortis - Kałasznikow był kompletnym samoukiem. Owszem, podpatrzył wiele rozwiązań konstrukcyjnych w innych karabinach w obydwu konkursach i AK-47 był jego którąś tam jego konstrukcją z rzędu , ale był samoukiem.

Link to post
Share on other sites

Neo nie cierpię. Jestem, że się tak wyrażę, popieprzony.

Z gier nie dowiedziałem się praktycznie nic o broni.

 

Chopin - czy dziecko neostrady uczy się 3 języków (polskiego nie liczę, bo perfekcyjnie znam)? Czy pisze poprawnie ortograficznie i interpunkcyjnie na forach internetowych i podczas pogaduszek przez Tlen?

Foka - 9 na 13 twoich słów w Twoim poście jest prawdą.

 

Odwalcie się od gier. Czytuję "Arsenał" oraz "Broń i amunicję" - do tego możecie się przyczepić. Jednakże REMOV ma na swojej stronie ma artykuły z "Broni i amunicji".

Link to post
Share on other sites

 

Chopin - czy dziecko neostrady uczy się 3 języków (polskiego nie liczę, bo perfekcyjnie znam)? Czy pisze poprawnie ortograficznie i interpunkcyjnie na forach internetowych i podczas pogaduszek przez Tlen?

Foka - 9 na 13 twoich słów w Twoim poście jest prawdą.

 

Odwalcie się od gier. Czytuję "Arsenał" oraz "Broń i amunicję" - do tego możecie się przyczepić. Jednakże REMOV ma na swojej stronie ma artykuły z "Broni i amunicji".

 

2x napisałeś w ostatnim zdaniu "ma" - to jest błąd. I gdzie ten perfekcjonizm?

 

Wszyscy próbują ci powiedzieć, że sprawiasz wrażenie wannabe-rusznikarza, dziwaka który szuka akceptacji na forum internetowym. Uwierz mi, że snucie takich projektów na publicznym forum jest dziecinne. Z całą pewnością również mało "profesjonalne" - jeżeli chodzi o projektowanie nowych typów broni.

Wiesz ilu już tu takich było "racjonalizatorów"?

Można projektować modele broni do filmów, gier komputerowych, komiksów... to wszystko jest fajne, ale prawdziwa broń to śliska sprawa i nikt nie chce mieć do czynienia ani byc kojarzony z takim "fantastą".

Link to post
Share on other sites

Germ tutaj nie znajdziesz przyjaciół. Może nasza-klasa, epuls czy forum o2. Powodzenia, bywaj!

Jednakże REMOV ma na swojej stronie ma artykuły z "Broni i amunicji".

:mrgreen:

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites

Nie znam ludzi. Przed REMOV'em chylę czoła. Jak przed wszystkimi znającymi się na rzeczy.

 

Kozlowski - czasami człowiek jest zamotany. Czasami zmienia kilka razy swoje zdanie. I raz na jakiś czas przyłazi chochlik i coś takiego robi.

Na asg.pl nie jestem długo ani często. Nie znam tutaj nikogo.

Julas - tylko pierwsze z trzech wymienionych jako tako toleruję.

AnR - zaczynałem już coś kojarzyć

Chopin - i masz zasraną rację. O broni gówno wiem. "Scio me nihil scire" - mawiał Sokrates. Śmiech to zdrowie. Więc się cieszcie, jako i ja się cieszę ze swej niewiedzy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...