Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyposażenie podstawowego riflemana z operacji pustynna burza


Recommended Posts

Wpisz, w google: Operation Desert Storm/ Desert Strom ew. Operation Desert Shield/Desert Shield i oglądaj wszystko co może wydać się ważne, ja tak właśnie znalazłem tamte poprzednie zdjęcia, po prostu oglądaj wszystkie strony. Nie wiem czy oglądałeś film: Jarhead: Żołnierz Piechoty Morskiej, jeśli nie obejrzyj można baaardzo dużo podpatrzeć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Zielarz już tak robiłem i mało zdjęć znalazłem, może dla tego, że w grafice szukałem, nie wiem. Jak znajdę więcej czasu to spróbuje jeszcze raz. Jarhead'a już oglądałem, ale zrobię to raz jeszcze. Ostatnim razem jak oglądałem to uwagę zwracałem tylko na cargo, ale i tak nie widziałem zbyt go dokładnie. Teraz na naszywki po patrze.

@Hoplia to prawda co mówisz, ale materiały tv co ja widziałem to są dość słabej jakości, więc je olałem.

W internecie i to na allegro fajną książkę widziałem http://www.allegro.pl/item447386680_operat...t_1990_rok.html tak się zastanawiam czy kupić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Sorry za double posta, ale czas edycji już się skończył.

 

Czy ktoś mógłby sprecyzować się czy w tamtym okresie w ogóle były kalkomanie na mundurach USMC? Jak oglądam zdjęcia to widać tylko na marineskach, i nigdzie więcej, ani też na kapeluszu nie ma czy też na BDU

Link to post
Share on other sites

Do roku 1990 nie było większego zapotrzebowania na mundur 6 color. Produkcje na masową skalę rozpoczęto dopiero po inwazji na Kuwejt (większość dostępnych kontraktów to 90/91), mundury szły prosto z magazynów do jednostek i w większości przypadków nie było czasu na obszywanie, czy kalkomanie. Gdybym coś pomieszał to prosze mnie poprawić.

 

radi101

Link to post
Share on other sites

Być może powinienem założyć osobny temat, ale to jest podobny okres i raczej było tu i tu używane.Mianowicie chodzi mi o rok 1993 czyli operacje restore hope. Mam kilka pytań.

Na TYM zdjęciu Pan żołnierz (ten po prawej) ma jakieś rękawiczki, które są do czegoś przyczepione i to coś jest do czegoś przyczepione. Właśnie nie wiem co to jest, do czego jest przyczepione i co to za rękawice.

TUTAJ koleś ma coś dużego, ciekawego na plecach (nie ten z radiem) co to może być? Jeszcze jedno pytanie do tego samego zdjęcia. Chyba cały squad ma przy lewej nodze jakąś torbę, wcześniej myślałem, że to jest manierka 2 kwartowa, ale po zobaczeniu TEGO zdjęcia, stwierdziłem, że to nie może być pokrowiec na manierkę, więc co to jest?

Jakich używano pasków do spodni i do broni? Prosiłbym o link do sklepu w którym mogę dostać, ewentualnie link do zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Rękawiczki są przytroczone za pomocą karabińczyka (element używany najczęściej do alpinistyki, ale ma też inne zastosowania). Nie widzę do czego, ale pewnie do pasa lub np Patrol Pack-a.

Torba na lewym udzie to po prosty pokrowiec na prawdopodobnie M17 ( poprzedniczkę M40 Field Protective Mask http://en.wikipedia.org/wiki/M40_Field_Protective_Mask, http://www.allegro.pl/item552574673_maska_...eciwgazowa.html )

Co jest na plecach żołnierza na fotce? Nie wiem. Może koledzy pomogą?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Małe odświeżenie.

 

Jak się nazywają okulary(przyciemniane) które były podczas pustynnej burzy przez US. (Można je zobaczyć w Jarhead'zie).

 

Były one balistyczne z tego co się orientuje, ale pod jaką nazwą ich szukać? Jaka ich wytrzymałość i jak z parowaniem może ktoś miał?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...