Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Tak na prawdę z wszystkiego można zrobić duży namiot. Z pałatkami jest o tyle łatwiej, że są przeciwdeszczowe :D

 

Spinasz pałatki ze sobą, lub nakładasz warstwami od dołu (żeby woda w razie czego spływała bez problemu) na zbudowany już stelaż i masz namiot, nic skomplikowanego. Wielkość i wytrzymałość to kwestia ilości pałatek i czasu/chęci/potrzeby.

Edited by SzymonDzwonczyk
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Jakiś czas temu kumpel opowiedział mi, że można zrobić duży namiot, (nawet z możliwością stania) z kilku(nastu?) pałatek. Czy to prawda? jeśli tak, to proszę o oświecenie mnie w tej sprawie.

Hyhy, a myślałeś że czemu mają taki fikuśny kształt i dziurki gdzie popadnie? Do tego głównie służą, a jak kupujesz nową to dostaniesz też aluminiowy maszt, choć nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie takowe wystrugać.

 

Nie wiem czy ktoś wspominał, ale... Drzazgi smolne, otrzymasz z każdego drewna żywicznego(smolnego), ale najlepsze są sosnowe. Wystarczy znaleźć/odrąbać kawałek nasiąkniętego żywicą drewna, i przyszykować kilka grubych drzazg, najlepiej na zapas. Potrafi się palić i minutę, a do tego nie zgasi jej żadny wiatr - idealne do rozpalania ognisk czasie ulewy.

Link to post
Share on other sites

Tylkoontamstoi: Wiem że do tego są pałatki, ale chodziło mi raczej o rozbicie czegoś większego, bo pałatka jest na dłuższy czas postoju lekko za mała. Używam dwóch (no bo z jednej nie da rady :D) już od jakiegoś czasu, i myślę żeby kupić sobie więcej, i rozłożyć coś, w czym można nie tylko leżeć, ale i siedzieć. I w cale nie chodzi mi tutaj o pożyczenie od kogoś trzeciego stelaża, żeby "podnieść" namiocik.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z tymi pałatkami to jest tak , że jak namokną to są strasznie ciężkie i to jest ich wielki minus. Ja przerzuciłem się na ponczo , plandeka budowlana (zielona) lub mały namiot. Taki mały namiot warzy tyle samo co te pałatki , no może troszke więcej w zalezności od modelu i komfort jest większy niż pod pałatkami.

Link to post
Share on other sites

Palatki nawet jak sa suche to sa ciezkie, mi osobiscie nie chcialoby sie nosic 3-4 palatek po to aby zrobic sobie "oryginalny" namiot, po co wymyslac cos na nowo co zostalo juz wymyslone i sprawdzone.

 

Owszem z palatek da sie zrobic duzy namiot, nawet garaz dla samochodu, tylko po co? nie lepiej wykorzystac plandeke czy zwykly namiot jak kolega wspomnial ? Najlepsze rozwiazania sa najprostsze :)

 

Kiedys bylem zwolennikiem "wojskowych rozwiazan" do zastosowan np w wypady w gory, i tak: kurtka M65 dobra mocna konstrukcja zostala zastapiona przez polartec i gore-tex - lekka ciepla i tez mocna, podobnie jest z plecakiem, butami.

Nie twierdze ze "wojskowe" jest do dupy, ale czasem rozwiazania z gornej polki sa lepsze niz wojskowe (chodzi mi o sprzet sluzby zasadniczej)

Edited by chochol
Link to post
Share on other sites
Kiedys bylem zwolennikiem "wojskowych rozwiazan" do zastosowan np w wypady w gory, i tak: kurtka M65 dobra mocna konstrukcja zostala zastapiona przez polartec i gore-tex - lekka ciepla i tez mocna, podobnie jest z plecakiem, butami.

Nie twierdze ze "wojskowe" jest do dupy, ale czasem rozwiazania z gornej polki sa lepsze niz wojskowe (chodzi mi o sprzet sluzby zasadniczej)

Najlepiej samemu kompletować ekwipunek, może być nawet na wyposażeniu pogotowia, byle był praktyczny. Ale przyznam że ciuchy i sprzęt do trekkingu są po prostu świetne.

Link to post
Share on other sites

To dodam tylko, że wiele markowych firm trekkingowych produkuje wyposażenie dla wojska (zazwyczaj są to ich standardowe modele jedynie w wojskowym wykończeniu).

 

W ostatnim czasie zaopatrzyłem się w pewien model wojskowego śpiwora i wiecie kto (jak się okazało) jest kontraktorem?

 

908986590177.png

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Najlepiej samemu kompletować ekwipunek, może być nawet na wyposażeniu pogotowia, byle był praktyczny. Ale przyznam że ciuchy i sprzęt do trekkingu są po prostu świetne.

 

Patrzenie na sprzęt przez pryzmat służby zasadniczej daje spaczony pogląd. Ronin ja widziałem spodnie bdu kontrakt robione przez Levisa, a sam miałem Wranglera. :-P

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Ja wiem jak zrobić łódkę. Wystarczy wżąć plandekę foliową, do kupienia w każdej hurtowni dla rolników. Potem bierzemy: kilka grubszych gałęzi (muszą być giętkie), jedną grubszą belkę i ok 2 metrów sznurka robimy z nich szkielet łodzi, coś w ten deseń:

Wyginamy 2 łuki na poprzeczne żebrowanie naszej łajby

z tej grubszej belki przywiązujemy 2 kolejne łuki a samą belkę nacinamy aby umieścić w niej żebrowanie poprzeczne. Mocujemy żebra do belki. Całość okrywamy plandeką, najlepiej w środku i od zewnątrz. Wewnątrz można położyć jakąś deskę aby se na niej usiąść. Wiosłujemy też deską albo rękami. Jak ktoś będzie chciał plany graficzne to na pw prosze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...