Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

Chwyt jest dokładnie taki sam jak w oryginale i chwyt od oryginału podpasuje. Tylko śruba inna, ale mi MAID MagPula siedzi idealnie.

 

I odpowiedzieć na jedno pytanie, czy w rzeczywistości cała eMka jest cieńsza od AEG'a ?

 

Tak, jest taka jak w palnej wersji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie mam pytanko - ASGshop udziel gwarancji tylko na używanie GG - jak zachowa się replika WOC używając propanu - mogę używać go bez obaw o replikę i magi??. Przy tym koszcie magazynków wole sie zapytan niz potem pluć sobie w brodę ze coś mi padło z powodu mojej nie wiedzy.

Link to post
Share on other sites

GreenGas = Propan bez oleju silikonowego.

Jednak propan bardzo smierdzi i latwo rozpoznac czy byl uzywany w replice. U mnie magazynki przestaly smierdziec po miesiacu od skonczenia sie propanu.

A tak btw.

Magazynki i tak zaczna cieknac bez teflon fixa i na propanie i na GG.

 

sory za prak polskich znakow ale szkolny komp nie ma takowych ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o magazynki to czy jest tak jak w przypadku magazynków od AEG'ów że można wyjąć cały mechanizm ze skorupy i wsadzić w inną skorupę, np: MAGPUL'a ?

 

Założenie jest proste, żeby mieć magazynki do WOC na wzór tych z magpul'a :)

Link to post
Share on other sites

Ważne aby działał. Ale tak chociaż 30 m wyciągnie się w temperaturze 0 stopni? I w ogóle jakie ma osiągi WA w sensie zasięg skuteczny.

 

Dzięki za odpowiedź więc zostaje tylko kupno broni na zimę.

Edited by RuN_
Link to post
Share on other sites

Mam parę pytań odnośnie działania takich gaziaków:

- czy magazynki WA i WE są ze sobą kompatybilne? Czy w razie czego trzeba kupować tylko magazynki dedykowane do konkretnej repliki?

- czy ładowanie kulek do magazynka odbywa się tak jak w pistoletach gazowych, czyli odciągnięcie w dół podajnika kulek i wsypywanie ich niejako luzem, czy też jak w lowcapach że trzeba je nabijać speedloaderem?

- w replikach WOC regulacja HU odbywa się za pomocą jakiegoś imbusa "z zewnątrz" repliki, czy trzeba tak jak w WE prawie całą giwerę rozebrać żeby wyregulować HU?

Link to post
Share on other sites

- Nie, magi WA i WE nie są kompatybilne

 

- Kulki ładuje się jak w low-cap'ach, można ręcznie ale wygodniej speedloaderem.

 

- Jeszcze nie bawiłem się regulacją hopka u kumpla ale wydaje mi się, że trzeba tylko zdjąć przedni chwyt i w miejscu gdzie znajduje się komora nabojowa jest wycięcie z pokrętłem. Ale nie jestem pewny tego.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
- w replikach WOC regulacja HU odbywa się za pomocą jakiegoś imbusa "z zewnątrz" repliki, czy trzeba tak jak w WE prawie całą giwerę rozebrać żeby wyregulować HU?

Co prawda to nie temat o WE, ale chciałem sprostować kolegę. Repliki nie trzeba rozebrać, żeby regulować HU. Trzeba ją tylko złamać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Kolejna porcja pytań:

- czy po przeładowaniu giwery i wyciągnięciu magazynka też z niej wypadają kulki (jak ma to miejsce w elektrykach)?

- czy po przeładowaniu i wyciągnięciu magazynka kulka zostaje w komorze HU czy wylatuje?

Link to post
Share on other sites

Nie, nic z maga nie wypada po wyciągnięciu go, z komory też nie, bo mag ma konstrukcje jak w gaziakach (kulka pobierana bezpośrednio z maga do komory, bez podajnika). Natomiast zostaje w komorze, póki jej nie wystrzelisz. Tak więc wychodzi 50/50 zgodności z oryginałem :).

Link to post
Share on other sites

To jeszcze parę pytań:

- czy w tych replikach jest możliwe zrobienie czegoś takiego:

przeładowuję replikę, podpinam magazynek, naciskam spust - czy replika strzeli tzn czy nastąpi zadziałanie mechanizmu (uwolnienie gazu i przeładowanie repliki)?

Czy też musi być zachowany realizm i mechanizm zadziała dopiero wtedy gdy będzie przełądowany (napięty kurek) i wprowadzona kulka do komory HU?

- czy ktoś z Was testował działanie tych replik na gazie MAPP?

http://impax-metal.com.pl/detal/product_in...products_id=138

(osiąga on wyższe ciśnienie niż zwykły propan)

Link to post
Share on other sites

Przed włożeniem pierwszego maga trza przeładować,gdyż zbijak jest wysunięty w komorze magazynka,a następnie są dwa wyjścia:

1\Strzelić-pierwszy pusty,następuje przeładowanie i wprowadzenie kulki do komory.

2\Ponownie przeładować

Przy kolejnych magach to już chyba oczywiste.

Mapp-śmierdzi,bardziej niż propan.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

...zeby regulowac Hu niczego nie trzeba lamac, normalnie regulujesz pokretlem palcem w szynie ris, no chyba ze masz palce jak serdelki wtedy musisz pomoc sobie jakims przedmiotem.

Normalnie OT. Jakie pokrętło w jakiej szynie ris ? Pisałem o replice WE, może poczytać byłoby warto zanim naklepiesz jakiś OT. Palcem to sobie można pogrzebać w ... nawet przy złamanej replice do regulowania HU potrzebny jest śrubokręt, albo coś podobnego bo nakrętka regulująca siedzi ciasno.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wszedłem w posiadanie WOC SR16 URX (GBB) WA/G&P.

Pierwsze wrażenie po wzięciu do ręki - ale lekki :(

Drugie wrażenie - ale to wszystko lata (góra komory zamkowej w stosunku do dołu) :(

Z ciekawości zajrzałem pod swiatło w lufę - hmmm gdzie jest lufa!!!!!

Dopiero po chwili uświadomiłem sobie że lufa wewnętrzna nie zabiera nawet połowy długości lufy zewnętrznej.

 

Pierwsze takie zniesmaczenie uciekło zaraz po pierwszym strzale z repliki - banan na twarzy murowany, przy strzelaniu ogniem ciągłym banan się powiększa!

 

Niestety komora HU umożliwoa wszystko tylko nie precyzyjne strzelanie, w moim egzemplarzu mog się pokusić o zwalczanie przeciwników na 2 piętrze budynku - tyle, że musiałbym celować w okna piwnicy.

Na kulkach 0.25 HU nie ma takiego ustawienia HU żeby kulki leciały mniej więcej po linii prostej.

Ładowania gazem wystarcza na wystrzelenie prawie dwóch magazynków w trybie ognia pojedyńczego, natomiast w trybie ognia ciągłego jedno ładowanie gazu to wystrzelenie tylko jednego magazynka :(

 

Nie wiem czy to feler mojego egzemplarza czy też coś jest nie tak - co jakiś czas z lufy wylatują kawałki kulki, wygląda to tak jakby kulka uderzała gdzieś w końcowy fragment lufy zewnętrznej.

Dosyć irytujące zjawisko.

Czasami ono ujawnia się podczas strzelania w trybie ognia ciągłego i wygląda to tak, że ktoś mógłby stać jakieś 5-6 m od wylotu lufy i żadną kulką by nie dostał bo one lecą wszędzie, tylko nie do przodu.

Dosłownie wygląda to jak "spray fire".

Jeszcze jak zaczynają się rozpadać to już wogóle "biały deszcz" z lufy wylatuje.

 

Następna irytująca sprawa - przednie łoże (zespół szyn) - latają na wszystkie strony, mają luzy promieniowe, próbowałem jakoś dokręcić pierścień mocujący lufę ale wygląda na to , że pierścień jest juz dokręcony na maksa a szyny dalej latają.

Nie wiem czy czegoś nie podłożyć/podkleić tam gdzieś.

 

Czy te komory HU wraz z lufami, dostępne na asgshopie spowodują, że kulki będą leciały "prościej"? :)

Link to post
Share on other sites

To jest dziwne bo ja i kolega mamy ten sam model WOC 05 i w moim body goni a u niego nie,jak by tego było mało oba różnią się częściami wewnętrznymi.Co do Hopka to jemu lecą prosto mi lecą w duł a tobie Wally w górę.Co do lufy to na Bornym miałem przypadek że cztery kulki ułożyły się obok siebie w tłumiku płomienia,a za nimi zrobiła się masakra-przyczyną była za krótka lufa wew i zapiaszczenie maga.

Co do lufy to zainwestował bym w ratecha 6.03 te z G&P to 6.08 a i komora jest ta sama co masz w WOC.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...