Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W większości miejsc im gęstszy tym lepszy, ja używam smaru silikonowego tylko w jednym czy dwóch miejscach (tak gdzie zawór potrzebuje płynności i niejako "zasysa" powietrze by wykonać ruch wsteczny po otwarciu (górny zawór oczywiście), to używam czegoś mniej gęstego, bo inaczej sprężyna nie ma siły, by popchnąć zawór z powrotem.

Link to post
Share on other sites

W większości miejsc im gęstszy tym lepszy, ja używam smaru silikonowego tylko w jednym czy dwóch miejscach (tak gdzie zawór potrzebuje płynności i niejako "zasysa" powietrze by wykonać ruch wsteczny po otwarciu (górny zawór oczywiście), to używam czegoś mniej gęstego, bo inaczej sprężyna nie ma siły, by popchnąć zawór z powrotem.

 

 

A konkretnie jaki smar polecasz, bo korzystałem ze smaru silikonowego do połączeń guma metal pod ciśnieniem i niestety nie okazał się zbyt dobry. Po około 5-6 nabiciach zaczął znowu przeciekać.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś może napisać jak sprawuje się komora Ra-techa i którą prec lufe polecacie ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z całego mojego doświadczenia WOC, WA nie strzela w temp ponizej ok. +5* (semi, na magazynkach WA, na GHK dochodzi więkrzy ooldown).

Tak do +15* jest zauważalnie gorsza wydajność.

 

Mój hicap na CO2 sprawuje się za to świetnie :)

 

A magazynków na kapsułki CO2 nie ma i raczej nie będzie.

Chyba że jakiś entuzjasta zaprojektuje i je zrobi, ogólnie nie ma żadnych zawiłości, czy trudności w budowie regulatorów ciśnienia, zaworów, problem jest z wykonaniem...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
(NOTES: Optional Enhance KIT (PROWIN-KIT-INOM4MAG) is required for operate on INOKATSU & VIPER M4 GBB)

 

To się chyba tyczy tylko Ino 2009? Przy magach GHK też już widziałem notkę że do nowego Ino nie podchodzą.

 

Kto ma kasę i zobaczy jak działają na CO2? :P

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Tutaj trochę linków:

 

 

Jeśli ktoś zna "krzaczki":

 

http://www.arms-cool.net/forum/thread-53521-1-1.html

 

W ogóle ludzie oszaleli na punkcie tych magów. Kolesie na zagranicznych forach sprzedają inne magi np GHK, żeby kupić ProWina.;)

 

Pojawiła się wersja na RedWolfie co ciekawe na 130 kulek.

 

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/...il?prodID=28488

Edited by Bartkie - CB
Link to post
Share on other sites

Panowie, z pytaniem, w moim magazynku zaczął uciekać gaz.

Konkretnie ucieka z okolic zaworu, w który uderza kurek.

Magazynek nie był rozbierany ani katowany, niemalże z "dnia na dzień" zaczął cieknąć, spotkaliście się z takim problemem?

Ew. wiecie jak go usnąć?

Link to post
Share on other sites

Panowie, z pytaniem, w moim magazynku zaczął uciekać gaz.

Konkretnie ucieka z okolic zaworu, w który uderza kurek.

Magazynek nie był rozbierany ani katowany, niemalże z "dnia na dzień" zaczął cieknąć, spotkaliście się z takim problemem?

Ew. wiecie jak go usnąć?

 

 

sprzedaj i kup ProWin'a ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe - niekoniecznie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

 

Skoro nie był rozbierany, to należałoby go właśnie rozebrać i przeczyścić. Widocznie dostało się troszeczkę syfu i tu jest problem. Jeszcze przed rozebraniem pokręć zaworkiem w lewo i prawo być może uszczelka się zawinęła. Jeśli to nie pomoże to należy rozebrać i przeczyścić magazynek.

Link to post
Share on other sites

Czekałem na magi z prowina i poczekam jeszcze trochę,nie śpieszy mi się ze względu na aurę którą mamy za oknem-tymczasem niech kupują ludzie te magi z krajów o cieplejszym klimacie,bo zawsze może się okazać że trzeba będzie poczekać na magi gen.2

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Obliczałem, że gdyby rozprężyć gaz z całej kapsułki do ciśnienia 10 atm. to wystarczyłoby go do napełnienia około 30 pojemności "tłoczka" ;) w BCG.

 

A że nie napełnia się go całkowicie podczas strzału, tylko załóżmy do 1/3 a suwadło już samym swoim pędem wykonuje cykl, gazu powinno starczyć na więcej, większe ciśnienie zmniejsza ilość mozliwych strzałów, ale też większe ciśnienie powoduje, że zawór będzie otwarty krócej...

 

Więc teoretycznie powinno spokojnie starczyć na 30 strzałów... :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...