Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

Bierz stockowego G&P z negative pressure, mi pękło suwadło to kupiłem to samo. Na Co2 spokojnie około 9k kulek przemieliłęm, dopiero chore full auto mi odbiło suwadło. No suwadło od G&P na Co2 ładnie kopie na ostrej spręzynie powrotnej ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Witam, chcę się przesiąść na co2 w takim WOC G&P/WA http://www.gp-web.co...op.php?pid=2267 Przeczytałem co trzeba wymienić natomiast wpisy są sprzed 2-3 lat. Kupiłem replikę z tego roku i mam w niej poniższe części zamontowane w stocku. Proszę o pomoc co mam wymienić z tej listy do przesiadki na co2. Wcześniej w temacie ktoś napisał, że na stockowych częściach GP i co2 przeleciał 9k kulek.

 

Napiszcie proszę co ewentualnie wymienić z tej listy lub co dodać czego nie ma na liście:

WA SR16 M4 Metal Body (WP04)

Knight's Type Front Sight (GP555)

[WA M4A1 6 Position Sliding Buttstock (Black) (WP61B)

WA Hammer Set (WP11)

WA M4 Steel Sear (WP33)

WA M4 Bearing Hammer Pin Set (WP34)

WA Steel Bolt Stop (WP51)

WA SPR Type Cocking Handle (WP52)

WA M4 Hammer Lock (WP57)

WA Steel Multi Magazine Catch (WP82)

WA Ambi Selector (WP88)

WA Steel Forward Assist (WP76)

WA M4 Aluminum Buffer (WP81A)

WA Complete Bolt Carrier (Negative Pressure) (WP113)

Edited by aLBEDo
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam. Czy posiada ktoś bolt carrier Viper Tech w replice WA lub klonach? Potrzebuje nowy bolt carrier i właśnie rozglądając się za czymś konkretnym viper tech wydaje się najsolidniejszy (chodzi głównie o ściankę suwadła w której montuje się płytkę stopującą dyszę) Wiem że średnica w środku jest mniejszą więc standardowe dysze się nie nadadzą, Jak jest z średnicą zewnętrzną, czy jest taka sama jak b-c standardowych np. ra-tech.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mam pytanie. Kupiłem M4 g&p woca kompletnego, replika w pełni stock z zapasowym zamkiem z dyszą negative pressure itp.

W zestawie są 2 magazynki provina oraz 2 g&p magpula.

Teraz mam takie pytanie jak poznać, że magazynek jest w wersji V1 a nie V2?

W które magazynki lepiej zainwestować w g&p czy prowina, g&p są w 5 paku za 190 dolarów do zakupu za granicą.

Czy elementy jakie robi ra-tech czyli gumki górne magazynka pasują do tego i tego magazynka? Zawory i inne elementy są takie same czy inne zależnie od producentów?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wiem, że to nie komis ale grono użytkowników małe.

Mam na sprzedaż wszystkie flaki z m4 woca g&p negative pressure itp bo wkładam daytonę, lufy precyzyjne gumy komory hop-up magi provina i g&p

 

Za ile puścisz samą dyszę, i ile była używana? :P

 

Swoją drogą Daytona piękna rzecz, gdybym nie wywalił setek dolarów w dodatki i magazynki, to sam bym sobie sprawił :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Można jeszcze gdzieś dostać szczęki do pierwszej wersji magazynków GHK? Zostały mi 2 magazynki do reanimowania, a bez tego ciężko.

 

Druga sprawa: nawet na CO2 zwykle nie zaskakuje mi bolt stop.

Aktualnie mam założoną zimową sprężynę RA, stockowy recoil buffer i suwadło Ino. Wymiana na lżejszy recoil buffer może dać pozytywny efekt? Mogę wywalić z prowadnicy też podkładkę amortyzatora odrzutu? (teraz mam chyba ~6mm)

Link to post
Share on other sites

Ręcznie nie ma problemu z złapaniem, tylko na magach jest losowo. Mam pierwsze Inokatsu z 2008.

Domniemam że nawet dla CO2 suwadło i recoil buffer są za ciężkie, przez co nie zawsze wystarczająco idą do tyłu.

Dlatego też myślałem żeby całkowicie wywalić podkładkę amortyzatora, żeby sprężyna jeszcze bardziej mogła się rozwinąć.

Nie wiem tylko na czym się wtedy będzie opierać i czy przypadkiem mi zakończenia prowadnicy kolby nie wywali. :)

Link to post
Share on other sites

Wywaliłem amortyzator (miał 14mm) i jest lepiej. Jeszcze nie idealnie, ale na GG i CO2 już w miarę łapało.

Gumy z recoil buffer nie umiem wyciągnąć, siedzi tam zabita ciasno.

Muszę w końcu spróbować suwadło RA z NASPem, jest lżejsze. Leży mi chyba od 2010 nieużywane.

 

A przy okazji, czym smarujesz suwadło a czym dyszę w jego środku żeby wszystko gładko chodziło? Różne rzeczy już słyszałem i próbowałem.

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tym amortyzatorem to bym uważał, ja na przykład musiałem taki dorabiać, bo suwadło podróżowało zbyt daleko, i potrafiło zablokować się na zbijaku :icon_lol: Co do łapania bolt catcha, to nie masz po prostu zjechanej krawędzi suwadła/bolt stopa? Ręką zawsze da się złapać, ale jak już siedzi, to potrząśnij repliką, jak się zsunie to masz odpowiedź. Poza tym akurat magi GHK na CO2 (zwłaszcza 1st gen) mają spieprzony mechanizm łapania bolt stopa, generalnie zdarza się tak, że dźwignia w magazynku nie dochodzi wystarczająco wysoko. Gdybyś zobaczył, gdzie jest zaczep tej dźwigni w np pmagu g&p, a gdzie w magu ghk, wiedziałbyś, o co chodzi :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś taki problem z pierwszymi magami CO2 GHK że kulki się zacinają w szczękach ? Nie wiem czy to wina szczęk (lekko piłowałem żeby więcej miejsca było), problem nadal występował, rozkręciłem maga, spręzynka nasmarowana, prowadnica na kulki wyczysczona i to samo, możliwe że spręzyna się gdzieś odgina w magazynku i nie chce dopchnąć kulek? Albo za dużo ich ładuję? Problem występuje na kulkach G&G jak i jakiś rocketsach, Strasznie to wkurza, bo co parę strzałów trzeba "bić" magazynkiem żeby zaskoczyło a taka forma realizmu to dla mnie za wiele i przez to replika stoi od prawie 5 lat na ścianie

Link to post
Share on other sites

Okej, zrobiłem jak pisałeś i było okej, co prawda jeden magazynek miał parę przycinek ale wystarczyło potrząsnąć magiem lub go puknąć z boku i kulka wskakiwała do szczęk. Możliwe ze sprężyna straciła swoją sprężystość. Ładowałem po 28-30 kulek. Co najlepsze jak ładowałem ręcznie to idealnie podawały, a kiedy szybkoładowarką to się zacinały dużo częsciej. I ostatnie pytanie, ma ktoś porównanie do tych nowych magów G5 od GHK na CO2? Jak wygląda porównanie szczelności, podawania kulek ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...