Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chodzi mi po glowie zakup gazowki, G&P WOC, swietnie wykonana i do tego blow back, natomiast od zawsze draznilo mnie syfonowanie, jak bylo malo gazu w magazunku to nierowna praca itd. Dlatego kupujac WOCA chcialbym zastosowac HPA. Posiada ktos ? Na internecie jest sporo filmikow gdzie ludzie pakuja magazynki od aega, a z butli idzie gaz. Jest gdzies to do kupienia w PL ? Jakie sa tego koszty ? Jak z zywotnoscia ? Czy HPA nadaje sie do strzelania w zime ? Z gory dzieki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Są na spokojnie magi do WE, do WA trzeba by przerobić.Chcesz kupić stock WOCa? Pamiętaj, że dosyć szybko padają tam rączki przeładowania. Do tego trzeba dokupić komorę CNC od 5KU, która będzie łykała AEGowe lufy i gumki. Nie dość, że zrobiona z aluminium 7075 T6, to jeszcze daje Ci fajny dźwięk :D

 

P.S. Jakoś za tydzień będę miał customa WOC z szynami, wymienionymi częściami na stal (rączka przeładowania od palnego AR-15), nową komorą i 4 magazynkami.

Link to post
Share on other sites

Na sprzedaz ? :P Tak powaznie to majac GBB chcialbym wpakowac tam HPA. Wtedy kultura pracy jest nieporownywalnie lepsza. Jakos aegi mnie zaczly denerwowac :P Ten dzwiek i brak realizmu. Jak bym sprzedal swoje G&P to dolozylbym i kupic GBB. Tylko wlasnie nie wiem jak z HPA, jest tu ktos kto ma i moze sie wypowiedziec ? :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz przerabiać WA na HPA to kup Tippmanna. Zapłacisz mniej, dostajesz replike HPA ready. Jakoś strasznie na niego nie narzekają i w HPA działa wyśmienicie. Szkoda kupować GBB w systemie Magny, aby potem przerabiać magi.

Link to post
Share on other sites

Tja tyle że tipman jest hp ready ale jeśli chodzi o uczucie uderzenia w bark to może się schować.

 

Poszukaj na fb grupy hpairsoft znajdziesz tam osoby przerabiające magi gg na hi-capy hp.

 

Btw jak byś potrzebował do swojej repliki komory od G&p lub lufy PDI 324 to pisz śmiało.

Link to post
Share on other sites

samael mądrze prawi, BlowBack w Tipmannie jest dokładnie BlowForward, replika zamiast skakać do tyłu ucieka do przodu co opisują o ci mili Panowie posiadający sporo sprzętu HPA.

 

 

Jeśli ktoś nie chce (bądź ma mały budżet to przerobić magazynek (chociażby małym zaworkiem od dołu).

 

W innym wypadku masz do replik WE:

 

Aylan ( dużo pracy własnej, jeszcze nie skończyłem testów bo nadal czekam na reduktor i zawór do butli)

TNK (Daytona) - koszt dwa i pół raza większy za sam KIT niż Aylan, ale wymaga mniej PSI na wejściu do repliki, i mocno kopie.

 

Do tego wiadomix, Butle , zawory SLP i reduktor- wbrew pozorom koszt spory.

 

W przypadku Daytony i Tipmanna kurs http://hpairsoft.eu/pl/ (jak ostatnio z nimi rozmawiałem o tym pierwszym to produkcja ma się przenieść z USA do Kanady, cena może ulec zmianie i czas realizacji chwilowo ...nieznany :icon_wink: Tu można na ich kanale YT oblukać uśmiech człowieka po tym jak strzela z TNK w Scarze, uśmiech dużego dziecka bezcenny :icon_wink:

 

W przypadku Aylana odsyłam tu http://www.alyanairsoft.com/

 

Dodam że KIT od Aylana to raczej w obecnej fazie niezły prototyp dla zapaleńców nad którym czekać na ludzi będzie sporo pracy.

 

To tyle, miłego :icon_smile:

 

EDYTA: sobie przypominałem, co do Tipmanna warto oblukać o cykl od Ampedów, nazwali swojego Zipman bo się rozleciał na dwie części jak jeden z nich na niego upadł ;)

 

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Dzieki za opisanie i przyblizenie jak to wyglada w praktyce, dziwne ze na stronie HP Airsoft nie wyswietla mi cen... Bo jestem ciekaw ile kosztuje Daytona. Swoja droga przerobienie maga wydaje sie ciekawym sposobem na poprawe powtarzalonsci strzalow. Tippmann mnie nie interesuje, jakos do mnie nie przemawia :P

Link to post
Share on other sites

Bo aktualnie TNK (Daytona) nie produkuje, cena ulegnie zmianie ze względu że płacić będzie się w dolarach ale Kanadyjskich :icon_wink:

 

HPA GBBRki są super, ale kosztują ....

 

Sam kit poprzednim razem kosztował około 3,2 tysiąca plus montaż , kalibracja, przestrzelanie około 500 pln.

 

Jak do tego dołożysz replikę, reduktor, butlę z zaworem SLP to koszt robi się ...kosmiczny ^^

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

O kurcze, nie spodziewalem sie tak wielkiej kwoty. To pozostaje przerabianie magow, jeszcze widzialem cos z Hi Capami od Aega, ale jak dobrze kojarze to do daytony da sie wkladac magi od aegow. Wszystko fajne, ale cena zaporowa ;/ Wiem, ze nie ten temat, ale w co uderzac WE, G&P WOC, VFC Umarex ? Nad Inokatsu nie mysle, bo cena jest wysoka a raczej bym kupil uzywana replike. Ktory system sie cieszy najlepsza opinia, jest duzo czesci zamiennych (stalowych, ulepszonych) ? Jest w ogole jakis myk na cieknace magazynki ? Bo predzej czy pozniej dopada to kazdego, przynajmniej z opinii.

Link to post
Share on other sites

Hmm, widac kazda firma ma plusy i minusy, musze jeszcze przestudiowac rozne tematy, poczytac i wyciagac z tego wnioski. Najwazniejsza kwestia to dostepnosc czesci, najlepiej w PL. Nigdy niczego nie sciagalem z zagranicy. A o taka replike trzeba dac, czyscic i pewnie czesciej wymieniac podzespoly.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, jedyne smarowanie jakie trzeba zrobić, to to suwadła i kurka. Jak chcesz strzelać z HPA, to masz ten plus, że nic nie będzie zasyfione olejkiem (producenci greengazu często go dodają - moim zdaniem jest on zbyteczny). A co do ściągania części - płacisz i czekasz, aż część przyjdzie. Tak samo jak w Polsce, tylko czas dostawy jest dłuższy :P

Link to post
Share on other sites

Zależy gdzie kupujesz. Np. aliexpress oferuje wysyłki za free, tylko paki potrafią długo iść. W razie zgubienia przesyłki oddają hajs. Z kolei sklep asiaairsoft oferuje wysyłki free z numerem śledzenia od 10$ wartości zamówienia. Na prawdę, jest różnie. Jak chcesz o tym pogadać, to chodź na PW, zeby nie zaśmiecać tematu :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupilem M4 Woc, zastanawia mnie jak z celnoscia. Nigdy nie mialem stycznosci z gazowkami, ale celnosc hmm... szczerze jest kiepska. Mam tez komore iron airsoft ktora przyjmuje lufy od aega i jest tam precka. Tylko trzeba to zamontowac, ale na stocku to jest porazka. Ogolnie repliki GBB uchodza za celne ? Mialem aega i strzelal mega celnie.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś miał mocniejszą sprężynę kurka, to na full auto cykl nie byłby wykonany poprawnie. Chodzi ciężko, bo masz włożoną mocną sprężynę selektora. Powinien chodzić łagodniej, jakbyś wrzucił hammer lock, bo on blokuje go na miejscu. Ps. 30$ za hammer lock to rozbój w biały dzień i żydostwo w czystej postaci. Taki sam można kupić na GF za 5zł xD

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...