Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

witam, w jednym z naszych sklepów już jakiś czas są m4 WA gazowe , korci mnie żeby kupić to caco tylko nie jestem pewien inwestycji ... z drugiej strony western arms to jedna z najlepszych firm "od gaziaków " z tego co się orientuje , mniejsza z tym, jeśli ktoś już ma taką m4 to niech się podzieli wrażeniami ze strzelania :D opisze troche dokładniej ...no sie poprostu pochwali :D z góry dziękuje

 

 

ps starałem się szukać zanim powstał ten temat .... jeśli już jakiś temat jest proszę o skierowanie mnie na pw do odpowiedniego tematu to se poczytam :F i jakoś zamieszam żeby ten topic zniknoł :D

 

 

Zlituj sie...

I wielkie litery używać!

Chopin

Edited by dzikki
Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dużo filmików, dużo narzekania, wysoka cena w stosunku do tego co dostajesz (min body z tworzywa). Strzelanie na Green gazie owocuje zacinkami i syfonami.

 

System Blow back wygląda na zakupiony od Tanio Koby i zrobiony tańszym kosztem.

 

 

Lepiej poczekać na inokatsu bo będzie w podobnej cenie a wykonane dużo lepiej.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

sory Panie Chopin :) pisałem po pracy i sie jakoś specjalnie nie zastanawiałem nad tym jak pisze :P ... ale do tematu , system blowback faktycznie wygląda jak z Tanio Koby (obadałem na youtubie :D) , Ravic wiesz może coś więcej na temat inokatsu ? Bo z tego co ja obadałem to pisze masterwork ptw lub mtw co2 system i podpisane tak kilka replik od auga po mp5 ... Poza tym inokatsu robi metalowe konwersje do m4 WA

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Temat o WA na arnie's : http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...t=0&start=0

 

Dużo info o częściach do WA plus conieco o MTW : http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...t=0&start=0

 

 

Inokatsu wypuszcza właśnie cała serie bajerów, body, konwersji i innych dynksów do WA.

 

Zasada działania będzie chyba taka sama i inokatsu i WA, tyle że w inokatsu beda wzmocnione części w standardzie, ale w cene ok 590 USD(za m4 sopmod) to ja nie wierze.

 

Ale i tak czekam z niecierpliwaością by dostać to w swoje łapki :D .

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Kolega to kupił i delikatnie mówiąc... rozczarował się.

Replika nie zdążyła opróżnić jednego magazynka jak zaczęły się z niej sypać plastiowe elementy zamka (atrapa rygla) i obudowa komory hopup.

W tej chwili po włożeniu magazynka kilka pierwszych strzałów leci w miarę dobrze, a reszta dosłownie wytacza się z lufy za każdym "strzałem".

 

Jak ktoś sie zastanawia między zakupem WA a czekaniem na Inokatsu to ja bym polecił wybrać opcję drugą :roll:

Link to post
Share on other sites

WA by sie tak zeszmaciło za przeproszeniam ? ... Wygląda na to że zostaje czekać na lepsze propozycje. No nic czas pokaże, może wadliwy gun sie trafił , a może poprostu konstrukcja niedopracowana :/ z drugiej strony z tego co dało sie obadać do tej pory to klęska na całej linii więc może to rzeczywiście ta druga opcja. Jak sie napaliłem na WA to tak teraz będe trzymał sie aega przez jakiś czas jeszcze. Zobaczymy co zaproponuje Inokatsu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupiłem 4 sztuki strzelały strzelają i nic sie nie dzieje tak więc albo kolega coś sknocił albo trafiła mu sie felerna sztuka albo coś nie do końca było poskładane i dlatego się rozleciało.

 

Jaber masz mozliwosc przetestowac w obecnych warunkach atmosferycznych, czy probowales zasilac CO2?

Link to post
Share on other sites

Nie próbowałem nabijać magów co2 . WA ma cały system na niższe ciśnienie i sądzę że co2 pozamiata flaki .

 

Ale nie wiem po co co2 , co2 jest bardziej wrażliwe na temperaturę niż GG a do tego WA jest zrobiona na ten słabszy gaz HFC 134a i teraz jak w chłodniejsze dni GG zmniejsza swoje parametry to i tak trzyma się w parametrach tego słabszego gazu do tego magazynki WA mają system który zapobiega podaniu płynnego gazu co też znacznie poprawia jej wfektywność.

 

Moje zdanie jest takie że co2 jest mało stabilne w porównaniu z GG i bez regulatora ciśnienia wbudowanego w magazynku zasilanie nim może mijać się z celem .

 

Jak pistolety schłodziły się i już niedomagały WA dalej strzelało.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Post dotyczy zacnej M4 od WA. Przygotowałem trochę fotek, trochę pochwalę i ponarzekam 8-)

 

Więc do rzeczy, na początek trochę fotek ogólnych:

p1010378ea4.th.jpgthpix.gifp1010379rx9.th.jpgthpix.gifp1010381zl9.th.jpgthpix.gif

 

Karabinek wygląda jak normalna M Czwórka (kolba i okładziny na RIS są moje, od innej), widać ten plastikowy korpus, jednak ku mojemu zaskoczeniu nie ma tu chwiejnej lufy, a jakościowo sprawia bardzo dobre wrażenie. nie boję się jako tako o jego wytrzymałość, jednak rzucać nim nie polecam.

 

Oznaczenia, szczegóły:

p1010382jk5.th.jpgp1010393gx1.th.jpgthpix.gifthpix.gif

 

Wszystkie części mechaniczne takie jak zwalniacz magazynka, zatrzask przeciwpowrotny i selektor ognia wykonane są z cynku, co do trwałości pierwszego i trzeciego z nich nie mam zastrzeżeń to bolt-catch uszkodził się po około 1000 wystrzelonych kulkach. Działa dalej, jednak wymagał "tuningu", no ale o tym później jak dotrę do wnętrza :-P

Oznaczenia są nawet dobrze wykonane, jednak w przypadku, największego z nich widać, że są zrobione nierówno, doskonale widać, że to plastik.

Przykład:

 

p1010383wz1.th.jpgthpix.gif i p1010384cz3.th.jpgthpix.gif

 

Napisy obok selektora są wyraźnie lepiej wykonane niż te na zdjęciu pierwszym.

 

Dziurka - rozgrzewa serce każdego maniaka :wink: :

p1010386qw3.th.jpgthpix.gif

 

A tu niesławny Hop-up:

p1010387gt2.th.jpgthpix.gif

 

Dlaczego niesławny? Z tego co się dowiedziałem ten hopek nadaje się tylko do wymiany. Na GreenGas (przy 370-380 fps, nie testowałem na HFC 134a) nie dał się wyregulować tak, aby kulka leciała prosto. Może to wina kulek, testowałem na Pestkach, zawsze szybowała w górę jak rakieta. Powyżej 30 metrów niemożliwe staje się celowanie, bez zaniżania punktu w stosunku którego celujesz. Jednym słowem h...ia :wink:

W tej chwili w urzędzie celnym czeka na odprawę hopek Pro Wina a lufa precyzyjna 6,02 Deep Fire już leży sobie grzecznie w pudełku na biurku. Jak wymienię to przetestuję i zdam relacje :-F

 

Szyna RIS:

p1010388lh0.th.jpgthpix.gif

 

Sprawia wrażenie dość taniej, farba odleciała dość szybko.

 

CDN

A teraz coś co powoduje, że kocham ten karabinek:

p1010389ex4.th.jpgthpix.gifp1010391rw8.th.jpgthpix.gifp1010392pi7.th.jpgthpix.gif

 

Suwadło :mrgreen: Wygląd jak w ostrej wersji, działający bolt-catch, pełen ruch (nie jakaś 1/3 długości otworu jak w EBB) świetny dźwięk przeładowania i nawet nieźle "trzęsie" to karabinem.

 

A teraz zbliżenie :lol: Otwieramy karabin łamiąc go jak ostrą wersję, i wyciągamy :)

p1010394is4.th.jpgthpix.gifp1010395gb9.th.jpgthpix.gifp1010401et4.th.jpgthpix.gif

 

Suwadło :mrgreen: :

p1010398yi2.th.jpgthpix.gifp1010397na2.th.jpgthpix.gif

 

Sprężyna:

p1010399sw7.th.jpgthpix.gifp1010400sg8.th.jpgthpix.gif

 

Jak widać suwadło jest wykonane pięknie, jest ciężkie i porządne. Oczywiście nie zmienia to faktu, że trzeba z nim uważać, ponieważ część napędzająca wszystko jest z plastiku i porucza się do 10 razy na sekundę :wink:

Sprężyna jest ok, jednak dla mnie jest za miękka i jeśli wymienię plastikowy zamek to wstawię tu mocniejszą, blowback będzie mocniejszy i jest mniejsze ryzyko zacięcia.

 

Wróćmy do bolt-catch'a:

p1010403pu0.th.jpgthpix.gifp1010403ld6.th.jpgthpix.gif

 

Jak widać jest problem polegający na odłamywaniu się kawałka metalu z niego, nie przeszkadza to w jego działaniu, jednak powoduje szybsze zużycie. Można zaradzić temu poprzez odpowiednie spiłowanie, w moim przypadku gwoździka, i wklejenie go do środka, tam jest fabrycznie dziurka, więc gwoździk doskonale nadaje się do tego celu. Po tej operacji nie boję się już, że nagle zaczną lecieć mi "suchary" 8)

 

 

CDN

Magazynek:

p1010407ej9.th.jpgthpix.gifp1010409kf0.th.jpgthpix.gifp1010409kf0.th.jpg

 

Magi są trochę dłuższe niż standardowe od AEGów, ale wchodzą też głębiej więc finalnie karabin wygląda podobnie. Mag ze zdjęcia jest kupiony niedawno, więc nie testowałem go, ale muszę powiedzieć, że WSZYSTKIE trzy pozostałe zaczęły cieknąć po 3 tygodniach (może z 10 napełnień każdego z nich), co jest masakryczne przy ich cenie. Zrobiłem teflon fixa, co także nie było łatwe, trzeba dobrze dobrać ilość taśmy, i rozwiązałem problem. Przy okazji dowiedziałem się, że część przednia, która trzyma kulki jest z plastiku.

Widać fajne oznaczenia na spodzie maga. :mrgreen:

 

Odczucia:

Co do strzelania, wrażenia są kozackie, uśmiech murowany. Naciskasz spust i leci kulka ;-) , bez czekania aż silnik naciągnie sprężynę i bez jego dźwięku. Moc jest dobra, 370-380 FPS w standardzie, więc zasięg jest akurat. Jednakże zamontowana lufa wewnętrzna ma długość taką samą jak wersja CQB (co ma za zadanie utrzymanie takiej samej prędkości wylotowej), wymiana jej na preckę 363mm + komora od ProWina może dać wzrost prędkości nawet do 450 FPS na GreenGas. Karabin może się zaciąć (dla mnie to zaleta, większy realizm ;-) ), wymaga czyszczenia, smarowania i zamykania klapki od wyrzutnika, żeby sie nie zakurzył/zapiaszczył, głównie właśnie piasek powoduje zacięcia.

Karabin jest gazożerny, na jednej butli 1000ml myślę, że 500 kulek MAX! :wink:

Dodatkowo w temperaturze 2 stopni stracił 30% mocy ale powyżej 5 stopni jest juz znośnie ;-)

 

I jeszcze parę fotek :)

p1010412uy4.th.jpgthpix.gifp1010413oj2.th.jpgthpix.gifp10104151ip9.th.jpgthpix.gif

 

Ode mnie:

Mam nadzieję, że era hicapów dobiega końca, a dobre EBB lub GBB na stałe zagości w ASG. Bolt-catch tak potrzebny a tak mało stosowany jest największą wadą większosci obecnych AEGów. Marzy mi się abym mógł rzucić komuś magazynek z dodatkową amunicja do GBB tak jak to robiłem do tej pory używając AEGa

 

Pozdrawiam mam nadzieję, że mój opis się przyda :)

Link to post
Share on other sites

Ok, jak mówiłem tak zrobię. Przyszedł do mnie szpej z Hong Kongu (airsoftglobal.com), paczka szła 4 dni robocze, cło mnie omineło :)

 

Więc dostałem HopUp od ProWin i Airsoftsurgeon Professional Recoil Set 140%, lufę miałem już u siebie :wink:

Foto poniżej:

p1010416of1.th.jpgthpix.gifp1010417db8.th.jpgthpix.gifp1010418hr1.th.jpgthpix.gif

 

Dla porównania:

p1010419zu0.th.jpgthpix.gifp1010425cl0.th.jpgthpix.gifp1010426ee3.th.jpgthpix.gif

 

Jest różnica :)

 

Z zamontowaniem sprężyny nie było problemu, bo gdzieżby mógłby być, czuć teraz opór podczas przeładowania i blowback jest w moim odczuciu silniejszy. Troche obawiam się co do żywotności całego systemu, sprężyna jest o wiele mocniejsza od standardowej. ROF jest podobny.

 

Z hopkiem miałem 3 godziny roboty, głównie przez lufę DF. Mianowicie okazało się, że będę musiał rozwiercić początek lufy zewnętrznej, aby weszła (po rozwierceniu tych poczatkowych 5 cm weszła do końca), a samą komorę potraktowac papierem ściernym, też po to aby weszła w lufę zewnętrzną. W body wlazła bez problemu, ufff ;-)

Nie miałem jak jej przetestować, bo padał snieg i było 0 stopni dziś :), ale mysle, że będzie o wiele lepsza niż standardowa. FPSów tez jakby przybyło, jednak nie mogę dokładnie stwierdzić ile :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam, jeśli łaska powiedzcie mi czy tak srednio w temp. dajmy na to pokojowej na w pełni naładowanym magu da rade wystrzelać na full auto 1 serią cały mag qlek bez problemu? :)(nie żebym potrzebował tak z niego strzelać...bardziej zależy mi na tym żeby dowiedzieć sie jak system gazowy daje rade) poważnie sie zastanawiam właśnie nad WA na główną (lub marujowskim nowym m4 sopmodem ...bardziej ze wskazaniem na WA mimo że aegi są mniej problemowe niż gaziaki) mam poprostu słabość do gaziaków :P i potrzebuje się dowiedzieć czy jest sęs brać właśnie tą replike (nawet jak bym miał strzelać nią tylko sezon letni)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...