Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

może ktoś wie gdzie dostanę te 2 metalowe "bloczki" (nie mam pojęcia jak to nazwać- w ostrej emce tych ustrojstw nie ma :-F )z lower recievera:

 

pierwszy to "zespół bolt catcha"

 

http://images0.hiboox.com/images/0809/a8ba...a4c54a70bed.jpg

 

drugi to ten co ma zatrzask bezwładnika i selektora ognia

 

 

http://img6.imageshack.us/img6/4001/dsc00801t.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wczoraj dotarła do mnie przesyłka z HK a w środku moje WOC 05,pierwsze zdziwienie to czemu na pudełku pisze automatic electric gun series,drugie gdzie do cholery jest instrukcja, a trzecie to czemu ta replika taka ciężka:-).

Kolega który jest sceptycznie nastawiony stwierdził:" Jak nie lubię Mek ta mi się podoba, ale najlepsze jest to że jak weźmiesz ją do ręki to czujesz że to jest coś innego!!!".Ja już rozumie tych co piszą że drogie, nieprzydatne i nie ekonomiczne-bo oni nie mieli czegoś takiego w rękach,a po pierwszej seryjce stwierdzili by: pier***** ekonomie:-).

Pierwsze strzały to szok,tryb auto powalił mnie na kolana,koledze który stał obok oczka się zaświeciły, a rączki powędrowały w kierunku repliki-jedna seria,dwa stwierdzenia: 1.Chyba sprzedam systeme.2.Ty tu nie potrzebujesz precki , dlaczego pytam,a on: a po co ci przy takim rozrzucie :-).

 

 

Mam pytania:

Gdzie jest regulacja Hopka?

Syczy mi w magu gaz przy zaworze spustowym,przez noc nie zeszło dużo bo rano wystrzeliłem cały mag, ale wolał bym temu zapobiec na przyszłość,i jeśli ktoś ma już z tym jakieś doświadczenie,to proszę o poradę.

Link to post
Share on other sites

Regulacja odsłania Ci się po zdjęciu dolnej okładziny/dolnej szyny z front setu.

 

Co do maga, to mi po pierwszym upadku się nieco rozszczelnił, czyli delikatnie syczeć zaczął, właśnie z górnego zaworu. Rozkręciłem go (trochę jest przy tym roboty), nasmarowałem zarówno zawór jak i wszystkie te uszczelki dziwnego kształtu, które znajdują się na krawędziach zbiornika. Wszystko zrobiłem gęstym smarem (nie olejem!) silikonowym.

 

Do dzisiaj nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki regulację znalazłem G&P zrobiło wycięcie w dolnej szynie na śrubokręt.

Gdzieś widziałem instrukcje jak rozebrać maga z WA,muszę poszukać.Co do uszczelek to swojego czasu używałem silikonu do uszczelniania elementów w aucie pracujących pod wysokim ciśnieniem w niskich i wysokich temperaturach,na magach z USP działa już ponad rok.

Link to post
Share on other sites

Do Lower Receivera WA od ostrej(AR-15) pasują:

 

*Buffer Assembly

*Buffer Spring

*Buffer Tube

*End Plate

*Lock Nut

*Buffer

 

* Pistol Grip

* Pistol Grip Screw

* Pistol Grip Lock Washer

 

* Trigger

* Trigger Spring

* Trigger Pin

* Disconnector

* Disconnector Spring

 

* Hammer

* Hammer Spring

* Hammer Pin

 

* Magazine Catch Spring

* Magazine Catch Button

* Magazine Catch

 

* Front Pivot Pin

* Take Down Pin

* Take Down Detent(front & rear)

* Detent Spring (front & rear)

 

*Hammer lock (nie jestem pewien, cywilne AR15 go nie posiadaja)

 

Nie pasują:

 

* Selector ( w ostrej jest blokowany od dołu w WA oraz Inokatsu od tyłu po przeróbkach powinno dać radę)

* Selector Spring

* Selector Detent

 

* Bolt Catch (WA oraz Inokatsu mają całkowicie przekonstruowany bolt catch)

* Bolt Catch Buffer

* Bolt Catch Roll Pin

* Bolt Catch Spring

 

* Buffer Retainer Pin (WA ma zmieniony lower reciever w tym miejscu, do Inokatsu pasuje)

* Buffer Retainer Spring

 

z Upper Reciever'a wsadzisz:

 

*Forward Assist Dentent

*Forward Assist Pawl

*Forward Assist Pawl Roll Pin

*Forward Assist Pawl Spring

*Forward Assist Pin

*Forward Assist Spring

 

*Ejection Port Cover

*Ejection Port Cover Hinge Pin Snap Ring

*Ejection Port Cover Pin

*Ejection Port Cover Spring

 

Inne:

 

*Front Sight Base

*Front Sight Detent

*Front Sight Post

*Front Sight Spring

*Front Sight Taper Pin

 

*Flash Hider

*Peel/Crush Washer

 

Więcej nas nie interesuje są nielegalne/ ogranicza nas replika asg (Czyli cały Boltcarrier&Bolt, Lower&Upper Receiver, lufa etc)

 

Puste magazynki od ostrej pasują, nabite deko pasują po lekkiej modyfikacji. Czyli nie ma obawy przy ćwiczeniu szybkiej zmiany o popsucie drogiego magazynka od WA

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie nie ma NIKT żadnych informacji nt. produkcji tańszych magazynków? 18'nastka się zbliża a jedyne co mnie odstrasza to właśnie cena magazynków...

 

no niestety albo masz gruby portfel albo kupujesz AEG na jebanki (ktory kosztuje tyle co jeden mag przy aktualnym $ :-F )

Link to post
Share on other sites

Kźw... trudno trochę pogodzić się z faktem, że za siedem magów mogę kupić drugą M4 WOC xD Zaraz się przejdę do tych z Ra Tech`u i sprzedam im kopa w d... aby przybrali na tempie ;)

 

Amadem... a co to za AEG za 350 zł... ;)

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites

No jak? Obecny polski standard airsoftowy. 350 zł i 530 fps :P.

 

 

Dokładnie.. 8)

 

A czy do WOC oprócz hop up'a (nie wiadomo jak ten od G&P się sprawuje) trzeba coś jeszcze wymienić?

 

lufe wewnętrzna, cale suwadlo z zamkiem, no i zawor, o-ringi etc w magazynku,

 

Szczerze to taniej wyjdzie upgradować WA albo kupic po prostu Inokatsu(tak wiem zostane zbesztany) niż pchać się w WOC.. :-F

A jak dorwiesz używane WA to zaoszczędzisz tyle, że i na magazynki starczy..

Suwadła w WA padają jak muchy(bo ludzie używaja GG)

 

Wystarczy dorwać zirytowanego tym faktem jegomościa posiadąjacego WA:

 

-Nowe WA kosztowało 1600, nowe suwadło +- 300pln czyli już masz replikę za 1300(zazwyczaj ze stalowym bolt catchem),

-kupujesz Body G&P (479) oraz nowy frontset (choć stary jest w porządku) (499)

 

Daje to nam 2278pln, mamy już full metala na częściach G&P plus drugie body i frontset (mozemy sobie np zlożyć drugi upper reciever bo i tak kupujemy preckę i nową komorę HU)

 

(1300+478+499=2278pln)

 

-nowa komora + precka to kolo 140$ (140x3,8pln=532pln)

-nowy zestaw np Inokatsu stalowy Bolt Carrier + Alu Bolt to wydatek koło 180$ (dostajemy od razu nowa sprezyne oraz zawory i czesci do konwersji magazynke na CO2) [180x 3,8pln= 684pln]

 

2278+532+684

-----------------

3494pln

 

można też wymienić Hammera i Bolt Catcha (300pln)

no i ewentualnie bezwładnik (15$)

 

Mamy prawie 2 kompletne repliki!

 

 

Nowy WOC kosztuje 3150pln, a dowymiany ma:

suwadlo(+180$)

komorę HU oraz lufę wewnętrzną(140$)

 

WOC to najgorsza opcja bo tak naprawdę nie zyskujesz nic po za wyglądem - pozostaje tylko czekać aż padnie Ci Bolt Carrier.

 

Bolt Catch, Bolt Carrier + Bolt oraz ewentualnie HU i Lufa to najsłabsze(zużywalne) elementy WA, w WOC dostajesz średniej klasy HU i lepszy Bolt Catch.. a replika jest droższa o prawie tysia po wymianie w WA body i frontu.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Komora działa w Woc- ostatnio strzelałem przy temperaturze 2 stopnie i podkręcała,lufa na 30 metrach w auto zamykała się w obrębie klaty karka w singlu idzie trafić w spłaszczoną puszkę po Tyskim,kulki ledwo dolatywały na 45-50metrów,ale przy tej temp. to nie dziwota.Chciałem sprawdzić czy zrobi syfon i po ilu magach używając jednego(zresztą tylko tyle na razie mam),strzelałem cały czas serią i dopiero przy trzecim zrobiło(zostało 10 kulek)a strzelałem w temp.2 stopnie.

 

Trochę to wyliczenie Amaden przekoloryzowałeś-nie dodałeś kosztów przesyłki,cła i podatków.Inokatsu na gotowo(500fps- i nie dają stockowych części) kosztuje 1070$ z 1 magiem.Woc na gotowo (520 fps-zostają ci stockowe części,czyli masz drugi kompletny bolt do budynków -370fps)kosztuje 950$- nie mówiąc że niektóre WOC mają dodatkowe akcesoria za które byś dopłacił w Ino czy WA,a jak ci wystarcza jeden kompletny bolt do lasu to wtedy WOC kosztuje 110$ mniej.Mój kosztował mnie na gotowo 2800,ale ja płaciłem Pay palem i ekspres przesyłka 90$-a przy ekspresie nie zaniżają faktury do 30% tylko50%.

Link to post
Share on other sites

 

Trochę to wyliczenie Amaden przekoloryzowałeś-

a może naucz się czytać?

 

 

Przesyłka części to grosze w porównaniu do kosztów sprowadzenia repliki(30$), a jak dobrze zakręcisz to nie masz żadnego cła ani podatków :]

 

Przykro mi stary, ale jak sprzedasz jeszcze stare części od WA to nie ma opcji, wychodzi kupe hajsu taniej.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Tak pod warunkiem że znajdziesz kupca na części z WA-a z tego co czytam to tendencja jest odwrotna,to znaczy że raczej ludzie zmieniają z WA na coś innego a nie na odwrót ;-).

 

Ja kupiłem WOC bo mi akurat pasuje wersja MRE,i nie wiele trzeba dołożyć żeby móc tego używać w cqb i w lesie.

Link to post
Share on other sites

Tak pod warunkiem że znajdziesz kupca na części z WA-a z tego co czytam to tendencja jest odwrotna,to znaczy że raczej ludzie zmieniają z WA na coś innego a nie na odwrót ;-).

 

Ja kupiłem WOC bo mi akurat pasuje wersja MRE,i nie wiele trzeba dołożyć żeby móc tego używać w cqb i w lesie.

 

to juz offtop sie robi..

jeśli ktoś potrzebuje złożyć sobie drugi front do cqb czy czegokolwiek to w ten sposób ma tanio gotowy do boju uppereciever..

Bo front WA razem z komorą i lufą stockową to wydatek góra 300 ziko.

 

co jak co ale fronty WA nie są takie złe.

Przede wszystkim nic się nie telepie, trochę krylonu i naprawdę całkiem to wygląda

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do SARCO jako do szczęśliwego posiadacza repliki w wersji WOC.

 

Czy twoja replika nie ma luzów pomiędzy górnym a dolnym Receiver'em (przepraszam, nie wiem jak po naszemu to się określa)? Czy nie ma efektu wahania?

 

Bo gdzieś czytałem, że jest to mała bolączka replik WOC. Znalazłem nawet filmik na Youtube, na którym koleś wyraźnie podkreśla, że są luzy powodujące wahania pomiędzy górnym a dolnym receiver'em (

)

 

A może ktoś inny słyszał o tej przypadłości i może podzieli się z szerszym gronem :-)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do SARCO jako do szczęśliwego posiadacza repliki w wersji WOC.

 

Czy twoja replika nie ma luzów pomiędzy górnym a dolnym Receiver'em (przepraszam, nie wiem jak po naszemu to się określa)? Czy nie ma efektu wahania?

 

Bo gdzieś czytałem, że jest to mała bolączka replik WOC. Znalazłem nawet filmik na Youtube, na którym koleś wyraźnie podkreśla, że są luzy powodujące wahania pomiędzy górnym a dolnym receiver'em (

)

 

A może ktoś inny słyszał o tej przypadłości i może podzieli się z szerszym gronem :-)

 

W WA M4 luzy są o wiele większe niż w WOC.

 

Jest to przypadlosc na ktora cierpi rowniez ostry odpowiednik..

jesli Ci to naprawde przeszkadza to kup/zrob Accu Wedge:

 

accu_wedge.jpg

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Tak był luz ale ja sobie poradziłem w inny sposób bo i luz był inny-u mnie nie to że nie dochodziła góra do dołu tylko raczej bujała się na boki, a spowodowane to było kiepskim dopasowaniem góry i dołu w miejscu gdzie wchodzi przedni pin.Po rozebraniu okazało się że skośnoocy dobrze sobie z tego sprawę zdają bo była tam plastikowa podkładka która to miała niby usztywnić.Zatyczka z dezodorantu nóż do tapet i 2 minuty później druga podkładka zaaplikowana do repliki,i luz pozostał nieznaczny,niestety grubszej nie da się wcisnąć podkładki- więc jeśli to komuś będzie przeszkadzać pozostaje sposób z śrubą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...