Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To masz szczęście, że (być może jeszcze)

 

Akurat klocek trafił mi się po 3 miskach ryżu :D

Czy się rozklekocze czy to dla mnie nie ma różnicy bo klamka była kupiona jako baza pod składaka. ;) U mnie spiłowanie tej wypustki wyeliminowało zacinanie się zamka w pozycji "niedorozwiniętej-tylniej" i zamek ogólnie zaczął lepiej chodzić bez wpływu na pracę zespołu kurka. Może to jest jakieś rozwiązanie. Przypatrzyłem się i wypustka w moim egzemplarzu nie jest spiłowana do zera, przesadziłem za co bardzo przpraszam, a do poziomu "lekkiej górki" - różnica wynosi około 1mm względem krawędzi koszyka zespołu cylindra. Swoją drogą, wszystkie Army R17 mają kopie Zero Hammer?

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
  • Replies 870
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, dostałem niedawno klocka ARMY do zrobienia. Która to generacja? Już sam się w tym pogubiłem, ale jest kopia Zero Hammer, oznaczenia są ( prawie pełne, bo na stopce ARMY ). Tworzywo się nie błyszczy, a blokada spustu w postaci blaszki działa.

 

Teraz czas na pytania z mojej strony.

Czy sprawdzał ktoś kompatybilność szczęk WE do magazynków ARMY?

Jak w końcu jest z zaworami od Nineballa? To, że gaz potrafi pryskać na boki i uszczelka z zapalniczki załatwia problem, wiem. Wg mnie wydają się porządne,a przynajmniej zdecydowanie lepsze niż Armowski.

 

Bo dłuższych oględzinach i przeczytaniu tematu sam pomyślałem o kupnie Armijca, ze względu na jego cenę. Potrzebuję boczniaka, a nie dysponuję zbyt zasobnym portfelem na daną chwilę. Wiem, że klocek ten ma wiele losowych wad oraz wymaga poświęcenia czasu jak i nakładu pieniężnego. Warto poświęcić 230 zł na podstawę do zbudowania w miarę fajnej klamki, czy lepiej dozbierać odpowiednią kwotę i kupić Starka, bądź używanego marujca?

Link to post
Share on other sites

1. 3 gen pewnie

2. Mam zawór 9ball i nie narzekam. Po włożeniu uszczelki działa bez zarzutu.

Zresztą ciężko znaleźć coś gorszego od zaworów ARMY (hmmm, może WELL by był? xD)

3. Kup Marui, chyba że zamierzasz wymienić praktycznie wszystko.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

 

Jedyne co mi bardzo nie odpowiada w TM to plastikowe zamki. Mimo tego, że replika strzela miodzio, szafa gra, a komoda tańczy, to brak metalowego zamka wydaje mi się niedorzeczny, szczególnie, że trzeba za nią solidnie zapłacić. Wiem, że to takie pitolenie tego co sam nie miał, a już wie, że mu się nie podoba. Jestem szturmowcem i sytuacji, w których użyję tego boczniaka nie ma zbyt wiele, jednak co jakiś czas się one powtarzają. I zostaje: "Po strzale i schodzimy obaj?".

 

Potrzebuję czegoś co przyda się raz na jakiś czas, a przynajmniej zastępczo, aż nie kupię czegoś lepszego, bądź posłuży jako baza pod zrobienie w miarę dobrego boczniaka. Serwisuję repliki od jakiegoś czasu ( raczej w teamie, bo ogółem za serwisanta żadnego się nie uważam ) i przydało by mi się więcej doświadczenia z GBB'kami. Btw.. I nie, nie kupię żadnego cymoglocka, czy innej STTi :icon_biggrin: Cenię sobie realizm i cofać się w rozwoju też nie zamierzam.

 

No i fala kolejnych pytań:

1. Jakiej marki metalowe lufy zewnętrzne w systemie TM podejdą do Armijca, bo podobno Guarder nie pasuje?

2. Jakie gumki polecacie do tej repliki? Firmy, twardość.

3. Wymiana tłoczka, cylinderka, dyszy. Jakich firm produktów szukać?

4. Czy są jakieś elementy, które można przypiłować z marszu, czy tylko, jeśli powodują problemy?

5. Ktoś z Was próbował montować kolimator w klamce na zamku?

 

Od razu przeproszę, jeśli spytałem o coś, co już się pojawiło, moje niedopatrzenie.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to takie pitolenie tego co sam nie miał, a już wie, że mu się nie podoba.

Dokładnie tak :icon_biggrin:

3. Wymiana tłoczka, cylinderka, dyszy. Jakich firm produktów szukać?

W tej (i nie tylko w tej) replice nie ma osobnego tłoczka (jest tylko głowica), ani osobnej dyszy. Dysza i cylinderek to jeden element i dopóki działa, to za bardzo nie ma co go wymieniać. Od siebie mogę powiedzieć, że od Future Energy pasuje i działa bez problemu.

IMHO warto za to wymienić głowicę, chociaż u siebie rozwiązałem to w nieco inny sposób i to prawie zerowym kosztem :icon_wink:

 

4. Czy są jakieś elementy, które można przypiłować z marszu, czy tylko, jeśli powodują problemy?

Można niby ten garbek, o którym było wyżej, ale jeśli wszystko działa to lepiej nie ruszać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Próbowałem szukać podobnego problemu na forum, ale nic nie znalazłem. Jeśli ktoś już o to pytał - przepraszam.

Mam problem z Glockiem od Army, dokładniej chyba z magazynkiem. Wystrzeliwuje ok. połowy kulek, czasem raptem kilka i kończy mu się gaz. Ładowałem go na różne sposoby, różnymi ilościami gazu, cały czas to samo. Jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na samym alledrogo WE chodzi od 339zł do 389zł, wystarczy się wysilić i poszukać. Zacznijmy od tego że Armiacz nie jest dobry, nie jest nawet prawie dobry. "Opłacało" się go brać gdy chodził w sklepach po 200zł. Różnicę w cenie między Army a WE zapłacicie odsyłając go kilkukrotnie na gwarancję... Ale jak chcecie, możecie wierzyć możecie nie, Wasz piniondz Wasz problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...