Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam wersję w "Kajoti Brałn", używam, nie narzekam. Jako kamizelka "pod kamizelkę" nadaje się bardzo dobrze.

 

Że to ortalion to się nie zgodzę. Gruby nylon, skądinąd całkiem mocny. Nosze na niej Plate Carriera i nie narzekam.

Do LBV spasuje spokojnie. Będziesz mógł sobie jeszcze naszywki na rzep przykleic. Nie krępuje ruchów w sposób uciążliwy, ale czuje się, że nosi się to PBA, to lekkie zesztywnienie na klacie i brzuchu. Dla mnie to zaleta.

 

Tylko pocisz się pod tym jak po Sauna Solution :P

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Nie no oczywiście brałbym olive :D w linku chodziło mi o samą kamizelkę a nie kolor :P

 

Drugie pytanie. Czy ta kamizelka klimatowo pasuje do lbv, bo wydaje mi się, że prędzej pasgt by pasował.Wszystko co noszę ( mundur,oporządzenie ) jest kontraktowe więc też nie chciałbym tak odskakiwać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak Cię stac na PASGT to kup PASGT. Ja noszę, mimo, że ze względu na "wzorowanie się na..." powinienem biegac w PACA.

 

Powiem tak. Może byc nieco niedopasowana ze względu na to, że LBV ma szersze "ramiączka" niż ten Body Armor. Gryźc klimatowo? Wątpie.

 

Tu ,masz mnie w mojej kamizelce, żebyś miał rozeznanie jak to na człowieku wygląda.

http://img507.imageshack.us/img507/6361/dscf9201fz0.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/2816/dscf9202bw2.jpg

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites
...Że to ortalion to się nie zgodzę. Gruby nylon, skądinąd całkiem mocny. Nosze na niej Plate Carriera i nie narzekam...

 

 

Nie bardzo rozumiem. Na kopie kamizelki ochronnej zakładasz jeszcze kamizelkę zintegrowaną? Jaki jest tego sens?

Link to post
Share on other sites

Może bardziej "wzorowanie się na.." jak już napisałem. Mój, skąd inąd chiński :D, Plate Carrier jest strasznie luźny, robiony chyba na amerykańskich konsumentów McDonalda. Z tym Body Armorem tak mi na brzuchu nie lata^^

 

Poza tym jak napisał kolega Othar.

US Navy SEALs w przypadku oporządzenia do CQB (podobnie zresztą jak USMC FR) noszą Body Armor (SEALs noszą P.A.C.A. the coolest body armor on earth :-F) pod kamizelkami zintegrowanymi.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Teraz wszystko jasne. Nie słyszałem nigdy żeby ktokolwiek nosił taką "podwójną" ochronę. Myślałem, że skoro sama kamizelka zintegrowana powinna zapewniać dobry poziom bezpieczeństwa to nie ma sensu nosić łącznie 20 kilogramów samego sprzętu ochronnego który na dodatek w swojej podwójnej liczbie może krępować ruchy.

Link to post
Share on other sites

Wtedy używa się Cirasa jako coś w rozdzaju Plate Carriera - to znaczy, nosi się w nim same płyty.

 

Podstawowych kombinacji jest kilka:

 

- Kamizelka niskoprofilowa z płytami pod spód + oporządzeniówka, np TAC-V na wierzch

 

- Kamizelka niskoprofilowa bez płyt pod spód + plate carrier z płytami na wierzchu

 

- Kamizelka zintegrowana

 

Są tacy którzy noszą miękkie kamizelki niskoprofilowe albo kamizelki skrytego noszenia np pod kombinezonem a na wierzchu tylko samego plate carriera. Róźnie bywa i największe znaczenie ma tu tak naprawdę dostosowanie poziomu ochrony do warunków i komfort użytkownika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...