Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

vz.61 [WELL]


Recommended Posts

Nie wiem czy było już takie pytanie, ale widzę, ze nie, stąd takie moje zapytanie. Mniej więcej jaka jest średnica bębna Skorpiona w stosunku do bębenka od AK/RPK? Zastanawiam się, czy na bęben od Skorpiona nie zaadaptować ładownicy Miwo na magazynek bębnowy do RPK. Jeżeli ktoś już próbował to zrobić, to czy może się podzielić wrażeniami? Wejdą dwa w jedną ładownicę, są luźno osadzone, czy może trzeba je wciskać? Kaburę na pistolet juz sobie sprawdziłem i albo Pantac'owska albo Strike Systems pasuje do R2. Tylko interesuje mnie, czy wspomniana ładownica będzie dobra, do przechowywania druma.

 

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Czy zębatki są takie same w Scorpionie, MP7 i Glocku 18C?

 

Jakby ktoś miał na zbyciu tłokową zębatkę to chętnie wezmę.

 

Swoją drogą chyba na serio lepiej kupić nówkę.

 

Koszt samego szkieletu pewnie i tak będzie duży, a w nówce masz wszystkie części więc jak coś siądzie to zamieniasz.

 

No i dodatkowe magi i batki.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja mam Skorpiona z JG ale to w sumie to samo. Wymieniałem gumkę na AEG-ową (czerwony madbull). Da radę, ale trzeba ją przyciąć. Po pierwsze komora jest krótsza, trzeba więc odciąć tak z centymetr od końca gumki. No i jest problem z kołnierzem - gumki AEG-owe mają je dłuższe niż standardowa gumka i magazynek nie podaje kulek. Można przyciąć jakiś 1-1,5mm kołnierza - ja tak zrobiłem i hula. Zasięg wzrósł znacznie, ale powyżej 20-30m jest słaba powtarzalność - może krzywo dociąłem kołnierz i są nieszczelności - nie wiem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...

Poszła listwa dosyłacza 2 razy w ciągu roku, teraz pękł GB, ale w sumie Scorpion jest do odratowania (zębatki, tłok są ok). Tyle że ja już nie mam czasu i ochoty się w to bawić. Strzelałem sporadycznie, może z 10 razy w sumie, bo mam inne giwery, które lepiej dają radę. Generalnie giwery nie polecam - ani osiągi, ani wytrzymałość mnie nie zadowalały. Ale może ktoś jest zajawiony i potrzebuje części :)

 

EDIT: body w dobrym stanie. Oczywiście zgubiłem tylko zaślepkę od baterii :)

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam.

 

Mam pytanko. Kupiłem Scorpiona i mam pewien problem, mianowicie na początku naładowałem baterię 2h wg. instrukcji i wypluł 10 kulek i padł. Następnie ładowałem 8h, po około 40 kulkach znów bateria się wyczerpała. Jakiś problem z baterią jest, czy po prostu trzeba podładować ją jeszcze dłużej?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośni scorpa. Mianowicie próbuje go otworzyć, z tego co patrzę na instrukcję, to należy usunąć pin i wszystko ładnie schodzi, jednak mam problem, polegający na tym, że siedzi on bardzo mocno. Udało mi się go wybić może z 1mm, ale o całkowitym wyjęciu nie ma mowy. Czy robię coś źle, czy po prostu muszę wziąć większy młotek ;) Przy użyciu kombinerek da się pinem kręcić.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Krótki opis bebechów: chiński standard.

-szkielet z shitmetalu

-zębatki marki XYT

-plastikowa prowadnica sprężyny

-plastikowy tłok z ostatnim zębem metalowym

-plastikowa głowica tłoka, wentylowana

-plastikowa głowica cylindra i dysza

-plastikowa listwa dosyłacza

!plastikowy antyrewersal!

Tak się prezentują po przebiegu kilku tysięcy kulek:

https://picasaweb.google.com/101888283209343692038/WellR2SkorpionVz61#

 

Wymiary całego GB: 101x46x23mm

Edited by matheoo41
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Kurde jaka łopata, ale spróbuję może jeszcze ktoś zagląda...

 

Otóż mam problem, przy rozkładaniu mojego vz.61 wypadła mi mała część i straciłem ogień pojedynczy. Posiadam ten element i tu moja prośba: Ma ktoś zdjęcia okolic kostki stykowej i spustu? Może uda mi się znaleźć jej miejsce bo za chiny nie mam pomysłu jak ją zamontować i odzyskać pojedyncze strzały...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...