Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSPO 8-11 IX 2008


Recommended Posts

Właśnie wróciłem po 2 dniach siedzenia tam.

Zdjęć mam ponad 500 więc trochę czasu upłynie zanim je umieszczę.

 

1 dzień - pogoda nie dopisała chmury i deszcz.

Wszelkiej maści pojazdy pancerne- czołgi, pojazdy logistyczne, łączności- dominowały pojazdy piechoty Tur I,II, Żubr i Patrie oraz cały ich osprzęt.

Na 4 halach mnóstwo firm produkujących amunicje, sprzęt łączności, optyki, umundurowania i oporządzenia i przedstawiciele firm z makietami swoich maszyn (śmigłowce, samoloty i cala rzesze pojazdów)

Hala C zdominowana przez Bumar i podległe mu firmy.

Pozostałe hale wymieszane (dokładnie nie pamiętam)

 

Na targach prawie wszystko można było dotknąć (siedząc w opancerzonym Mercedesie Pani poprosiła mnie abym nie wciskał wszystkiego, do tej chwili zdążyłem pooglądać telewizje, pozmieniać ustawienia fotela z przodu siedząc z tyłu - w końcu głowa państwa musi czymś kierować nawet w aucie). I tak postrzelałem z MP%, MP7 i Glocka X ćwiczebną amunicją, trafić lampę z wyrzutni GROM, pobawić się wszystkimi wersjami Beryla (jakie były dostępne), Glauberytu, Alexa, Tora i innych karabinów, AT4, Gustaw, SPIKE i czegoś jeszcze(?),kilka celowników optycznych i różnej optyki, noktowizyjnych, termowizyjnych.

 

Więcej szkoda pisać bo za ten czas przygotuje zdjecia.

 

P.S. Pozdrowienia dla Pani Renaty i stg. Gadzeta oraz ich kolegi (bedzie jego zdjęcie/ no face) z MM/L i szczególnie wszystkich miłych Pań które pozwoliły się sfotografować/ ich zdjęcia też będą)

Link to post
Share on other sites

Pliki w formacie 1024x684 (oryginalne 2816x1880)

dodatkowo WKW Wilk/Tor, M2HB Browning, granaty NICO i dymne niemieckie - mam zdjęcia bardziej szczegółowe

 

Amunicja, granaty ,pociski itp.

http://file4u.pl/download/1079714/Amunicja.rar

 

Broń wszelkiej maści

http://file4u.pl/download/1079715/Bro_.rar

 

Mundur i oporządzenie

http://file4u.pl/download/1079716/Munduridp.rar

 

Maszyny - pojazdy, śmigłowce i makiety

http://file4u.pl/download/1079728/Pojazdy.rar

 

To co tygryski lubią najbardziej :twisted:

http://file4u.pl/download/1079727/Panie.rar

Link to post
Share on other sites

Też właśnie wróciłem...

Ogólnie Lubawa z Janystem strasznie wsiowe stoisko miała... Glośna muzyka itp.

 

Jak dla mnie najciekawsze było stoisko seyntex'a i modułowe buty meindla.

 

Ogólnie impreza super, ale większość ludzi przyjechała po to żeby sobie porobić zdjęcia z bronią. Najdłużej w kolejce stałem do H&K, przede mną chmary pseudo rendżersów i dresów którzy sobie zdjęcia z MG4, HK416 i 417 robili... Przy FN też nie najlepiej bo wystawili SCARa-H i nejwi foki/ćwoki musieli potrzymać i fotkę zrobić.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Nie da się ukryć że większość ludzi to jakieś wieśniaki którzy nie widzieli nigdy broni - szczególnie na strzelnicy było widać że większość broń trzyma po raz pierwszy, jednemu urwałoby palec, drugiemu wyleciał magazynek z ręki a trzeciemu zabrakło siły na przeładowanie :???: lub Panowie ze SpecOps, którzy sie przechadzali po halach, musieli tłumaczyć dlaczego zamek nie pozostaje w tylnym położeniu na stoisku H&K.

Wystawcy w przeciwieństwie do zwiedzających wykazali sie profesjonalizmem, nauczyli mnie jak obsługiwać wyrzutnie GROM, WKW Tor, automatyczny celownik z Browningiem.

Link to post
Share on other sites

Ja nie zapomnę sytuacji na stoisku z EO Techami:

-Wziąłem do łapy mini-beryla, żeby sobie zobaczyć jak działa celownik laserowy i holograficzny. Włączyłem laser, ale ten drugi był wyłączony, próbowałem go włączyć, ale albo był popsuty, albo bateria się wyczerpała i co się stało? Podchodzi do mnie żołnierz i się pyta:

Laserek tu się włancza...

No załamałem się po prostu.

 

A co do helikona to macałem ich nową kurtkę i powiem, że jest całkiem całkiem, lecz kilka rzeczy spartolili.

I jeszcze zdjęcie combat shirt w wz.93:

ce5f299c7bd05996m.jpg

 

I jeszcze jedna ciekawa rzecz z ekspozycji helikonu. Kopia wiatrówki LVL4 z zestawu ECWCS Gen.III w kamuflażu camogrom (Helikonowski multichłam):

61fff7123a36b818m.jpg

 

I jeszcze jeden bonus, beryl choinka :)

21b882869f794008m.jpg

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Już nie mogę się doczekać aż wyjdą te combat shirty i combat pantsy w MC.

 

Edit:

Aciepk tak z ciekawości to czym się zajmujesz i jakie masz doświadczenie, że wywyższasz się nad innymi i tak objeżdżasz ludzi którzy stali w kolejce do zrobienia sobie zdjęcia itp??? W ogóle to wszystko chłam, wszyscy to sils, rendżers i drechy, a ja jestem boski. No sorry...

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Edit:

Aciepk tak z ciekawości to czym się zajmujesz i jakie masz doświadczenie, że wywyższasz się nad innymi i tak objeżdżasz ludzi którzy stali w kolejce do zrobienia sobie zdjęcia itp??? W ogóle to wszystko chłam, wszyscy to sils, rendżers i drechy, a ja jestem boski. No sorry...

Gdzie napisałem że jestem boski i że się na wszystkim znam?

Nie można sobie polamentować, że jacyś frajerzy chcieli mieć fotkę z HK416 w każdej możliwej pozie, a ludzie którzy chcieli sobie obejrzeć broń, przymierzyć się do niej musieli stać i czekać? Mnie obmacanie SCAR'a-H zajęlo poniżej minuty, jakiemuś gościowi który stał obok mnie i przyglądał się FN F2000 zajęła ta czynność mniej więcej tyle samo, a po mej lewicy stał gość w mundurze i obszyciami na rendżersa i przez 15 minut robił sobie zdjęcia z P90... Przy ekspozycji HK to samo, na zrobienie zdjęć i dokładne obejrzenie MG4 czekałem 20 minut, bo jakiś dres robił sobie zdjęcia, przy HK417 trochę lepiej bo czekałem tylko 7 minut. Zresztą podobne sytuacje miałem nie tylko przy broni palnej, na stoisku AM General postanowiłem chrzanić to że jest banda dresów którzy się kłócili o kolejność robienia zdjęć przy M2 na dachu HMMWV i zrobiłem zdjęcia z jakimś palantem przy M2...

 

A czym się zajmuję? Aktualnie nauką.

Link to post
Share on other sites

Inni ludzie też mogli na Ciebie patrzeć, że jesteś palantem bo robisz sobie zdjęcia z karabinami i karabinkami. Tak samo oglądałeś dokładnie MG4, fajnie, ale inni też mogli Cię od frajera wyzwać bo robiłeś to za długo. Śmieszny jesteś.

Jakoś też byłem na MSPO'07 i nie przeszkadzało mi to, że musiałem czekać aby postrzelać trochę z amunicji ćwiczebnej.

Edited by johny89
Link to post
Share on other sites

No rzeczywiście zrobienie jednego zdjęcia nieruchomemu obiektowi (Nie sobie z nim) porządną lustrzanką w trybie automatycznym trwa wieki...

 

A ludzie którzy chcieli sobie robić zdjęcia z MG4 pewnie nie narzekali że jestem palantem oglądającym go bo byli zajęci zabawą i robieniem zdjęć przy GMG.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Powiem tak - nie bardzo rozumiem ludzi, którzy robią sobie fotkę pod tytułem "ja i mój Humvee", albo "patrzcie, trzymałem w ręku Scar-a".

Po co to? Przecież ja wiem, że go trzymałem, a inni nie mają powodu mi nie wierzyć, jeśli pokażę im zdjęcia detali broni. No bo skoro zrobiłem zdjęcia detali, to pewnie miałem go też w ręku. Może jestem jakiś dziwny, w końcu truskawki posypuję cukrem, ale mam awersję do robienia sobie zdjęć z nie należącymi do mnie przedmiotami czy też zdjęć pozowanych (patrz tutaj, uśmiech!).

Inna rzecz, że tabuny zwiedzających utrudniają pracę zarówno wystawcom, jak i ewentualnym kontrahentom, tudzież dziennikarzom. Pamiętajcie, że tego rodzaju imprezy, jak MSPO, nie są przeznaczone dla publiczności z zewnątrz, która jest tylko dodatkiem i to z kategorii kwiatka do kożucha. Ludzie tam pracują, a Wy - z całym szacunkiem - jesteście tam dla frajdy.

Link to post
Share on other sites

Królik masz rację ale podejście "zrobię sobie fotkę z ..." przejawiali ludzie nie mający większej styczności z wojskiem, militariami i wątpię czy z ASG, przeważnie byli to mieszkańcy Kielc i okolic.

Większość (mam nadzieje) forumowiczów którzy byli na MSPO zdaje sobie sprawę po co sa te targi, rozmawiając z stg.Gadżetem za plecami usłyszałem rozmówcę Pani Renaty - "Dzień dobry. Jestem XXX z firmy XXX. czy zrobilibyście pokaz dla nas..." - wiedziałem że powinienem się zmywać, co zrobiłem. Myślę że nasza obecność nie wpłynęła negatywnie na rozmowy wystawców z kontrahentami.

XVI targi były moimi pierwszymi i będę je wspominać b.miło, na kolejne targi zapewne się nie wybiorę, bo nie sądzę aby pojawiło się na nich wiele nowości.

 

Tutaj filmik M2HB na automatycznej platformie (jakość komórki :???: )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...