Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bomba airsoftowa (atrapa) - elektronika.


Recommended Posts

Projekt na prawdę bardzo fajny.

 

Z kabelkami to ciekawą opcją byłaby możliwość jakoś zaprogramować, który służy rozbrojeniu, który deaktywacji, a który przyśpiesza.

 

Zrobić to w ten sposób:

Kabelki do przecinania przypiąć wtyczką 3pin (z obu stron tak, że wtyczki są wewnątrz bomby - ma służyć łatwej wymianie w domu na świeże kabelki). Na stałe zaprogramować, jaki pin jaką ma funkcję (przyśpieszanie czasu, deaktywacja, detonacja) i wtedy już właściciel przed rozgrywką przylutowuje sobie kabelki do wtyczki, podpina i tym samym sam decyduje o kolejności kolorów i jaki w danym scenariuszu jaka ma funkcję. W momencie przecięcia wszystkich - detonacja.

Nie wiem, czy się da, ale też ciekawą opcją by było ustalenie, że trzeba przeciąć wszystkie kabelki, ale w odpowiedniej kolejności.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Projekt na prawdę bardzo fajny.

 

Z kabelkami to ciekawą opcją byłaby możliwość jakoś zaprogramować, który służy rozbrojeniu, który deaktywacji, a który przyśpiesza.

 

Zrobić to w ten sposób:

Kabelki do przecinania przypiąć wtyczką 3pin (z obu stron tak, że wtyczki są wewnątrz bomby - ma służyć łatwej wymianie w domu na świeże kabelki). Na stałe zaprogramować, jaki pin jaką ma funkcję (przyśpieszanie czasu, deaktywacja, detonacja) i wtedy już właściciel przed rozgrywką przylutowuje sobie kabelki do wtyczki, podpina i tym samym sam decyduje o kolejności kolorów i jaki w danym scenariuszu jaka ma funkcję. W momencie przecięcia wszystkich - detonacja.

Nie wiem, czy się da, ale też ciekawą opcją by było ustalenie, że trzeba przeciąć wszystkie kabelki, ale w odpowiedniej kolejności.

Dzięki :icon_wink:

Co do kabelków świetny pomysł, aby można było samodzielnie ustalić jaki kabel co robi i nie jest to jakiś większy problem... Co do samego wyjścia, najlepiej było by to zrobić na czymś w rodzaju właśnie pinów wsadowych (Nie wiem jak to się fachowo nazywa) wychodzi 6 wyjść, po 3 na 2 strony, tam możemy nawet w czasie rozgrywki po prostu "wpiąć" kabelki. Sądzę, że zaaplikuję tą funkcję w wolnej chwili, albo jeszcze ciekawiej, zamontować kable typu Cinch, z jednej strony wejście a z drugiej wyjście i można je rozłączać ręcznie... choć sądzę, że efekt przecinania kabelków szczypcami był by bardziej atrakcyjny i taki własnie zastosuje ...

Co do kolejności, to też nie jest problem, choć sądzę, że było by to zrobione w stylu... albo rybki albo akwarium, albo rozcinasz w odpowiedniej kolejności, albo jakiś losowy kabel i modlisz się, żeby był to ten.

Edited by Piotrek55
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, zeby nie zakladac nowego tematu i ja pochwale się co udalo mi sie "wydlubac".

 

Jako, że cierpię ostatnio na nadmiar czasu wolnego wpadłem na pomysł prostej (ponieważ nie znam się na zaawansowanej elektronice), ale całkiem przyjemnej bomby, która ma za zadanie uatrakcyjnić spotkania ASG. Poniżej wstawiam schemat prosty ja budowa cepa (bo tylko takie coś jestem w stanie zrobić).

 

http://paradise-clos...file.php?id=511

 

Ja jako obudowy użyłem skrzynki (takie pseudo blaszane, co to je na Allegro sprzedają w zestawach po 3, na kluczyk). W środek włożyłem gąbkę. Oczywiście wszystko ma wyglądać złowieszczo więc kosmetyką pochwalę się jak ukończę dzieło. Planuję zrobić pojemniki z "odpadami radioaktywnymi"- do głowy przyszło mi wsadzenie w jakieś kolby/menzury... kolorowego żelu do włosów lub zrobienie płynu świecącego w UV (pełno filmików jak to zrobić jest w necie). Najdluzej czekalem na fiolki, w ktorych jest ukryrty zlowieszczy wirus, tudziez uran. Brakuje jeszcze jakiegos stopera/wyswietlacza lub ewentualnie starego telefonu komorkowego. Ogolnie dziala tak jak powinno, mozna "uzbrajac" ja w dowolnej konfiguracji i w przypadku niepowodzenia nastepuje "detonacja"

 

FOTKI:

http://paradise-clos...file.php?id=515

http://paradise-clos...file.php?id=513

http://paradise-clos...file.php?id=514

Edited by Ru-D
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Cześć. Chciałem się pochwalić moją atrapą :icon_wink: Planuję wypuścić kolejne wersje z ukrytym zasilaniem/ładowaniem na usb.

Zasada działania:

1. Wpisujemy pin

2. Wpisujemy czas do detonacji w formacie min.sek

3. Zegar działa :icon_wink: możemy teraz wpisać kod rozbrajający - ten sam co wpisaliśmy na początku. W razie błędnego kodu na wyświetlaczu pojawi się - - - -, a w razie prawidłowego HHHH.

4. Jeśli nie rozbroiliśmy bomby, a czas się skończy bomba "wybucha" wydając z siebie głośny dźwięk syreny.

 

http://youtu.be/4nEVIB7cSM4

Edited by Benson00
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wraz z kolega chcemy zrobic bombe do asg. Planjemy zrobic cos bardziej skomplikowanego.

Cena wyjdzie dosc wysoka bo okolo 300-400 zl. Kod programowania jest w trakcie pisania, teraz tylko kupic odpowiednie czesci i brac sie do dzieła.

 

Planujemy zrobic takie opcje:

- rozbrajanie poprzez kluczyki - koniecznosc znalezienia dwoch kluczy, po czym wkladasz je do stacyjek i przekrecasz obydwa. Nie ma mozliwosci rozbrojenia 1 kluczykiem.

- wyciaganie kabelkow. Docelowo bedzie ich 5 z czego program bedzie dostosowany do danego schematu kabli, ktory bedzie rysowany specjalnie na potrzeby scenariusza

- i podstawowy sposob czyli wpisanie 4 cyfrowego kodu - zle wpisany kod za ktoryms podejsciem automatycznie przyspiesza czas do wybuchu bomby.

 

Efekty pracy bede na bierząco wstawial :)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...