Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bomba airsoftowa (atrapa) - elektronika.


Recommended Posts

niestety miernik mój jest uszkodzony przy najbliższej okazji sprawdzę to. telefon nie jest niczym zabezpieczony :) poprostu musi być konkretna ulewa żeby coś mu się stało, taka ulewa że wątpie że komuś przy niej chciało by się strzelać...

 

przyznam że Twoja bomba też jest niezła :) chociaż sporo kabli, jaki był koszt elementów?

Edited by veector
Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nom. Kabelków sporo . Ale jak się zrobi płytkę drukowaną to będzie dosyć ładnie. Koszty będę liczył jak skończę wszystko. NA tym filmie nie ma jeszcze czujnika podpiętego , wyjścia pod piro , a i mam zamiar jeszcze wrzucić mocniejszy wzmacniacz do syreny , pewnie jeszcze po drodze dojdzie trochę stuffu. Tutaj jest praktycznie goła wersja prawie bez rezystorów , kilku dodatkowych układów które dodam na płytce kondów , kwarcu itp . Co prawda udało mi się znaleźć taką częstotliwość syreny że przy bliższej odległości uszy bolą to jest on jeszcze za słaby trochę jak na dalsze dystanse (chociaż i duuużo głośniejszy od buzera , bo np w domu przez 6 ścian z pustaka jeszcze słychać dosyć głośno)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Pisałem już wcześniej że będzie gniazdo w które będzie można podpiąć zapalnik (np z rozbitej żarówki choinkowej) który może na przykład odpalać świecę dymną . Oczywiście w ramach rozsądku też inne piro . Ale widzę to tak że to piro będzie na jakiś długich kablach co najmniej kilka metrów od samej bomby , bo jak by pech chciał i ktoś stał obok niej podczas czasu zero to mógłby się poparzyć czego nikomu nie życzę , a tak to po prostu będzie widać dymek kilka metrów dalej .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siemanko!

Powracam do tematu, lecz juz zakupiłem bombe z licznikiem elektycznym i...

Z bajerem takim, czyli wsadzasz pedarde typu korsarz... i zapłon podczas skczenia odliczania powoduje iz petarda wybucha nie_robiąc nikomu krzywdy ponieważ iż jest w aluminiowej atrapy ^^ za bombe dałem 78 zł lecz kupiłem ją w Berlini podczas targów..

Liczy sie efekt!

Pozdrawiam DazO

 

[stosuj polskie litery!]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Kurka kurka śledzę ten post od samego początku, najpierw z konta kumpla teraz ze swojego i nie mogę się doczekać. Wiem, że miały być tylko posty ze wskazówkami ale muszę dać upust mojemu zniecierpliwieniu :) o końcu, który się rysował na zasnutym siwą mgiełką horyzoncie czytałem już szmat czasu temu. A tu nie dość, że koniec, podobno tak bliski, nie nadszedł to jeszcze brak jakichkolwiek informacji od pana budowniczego. Nie chce być źle zrozumiany. Nie szydzę z nikogo, nie wytykam bo sam nawet za milion lat bym czegoś takiego nie skonstruował. Dlatego proszę o jakieś świeże newsy, nie koniecznie zdjęcia czy filmy dokumentujące postępy (chociaż byłoby miło ;-) ) ale chociaż jakąś wzmiankę, że tak obiecujący projekt nie umarł śmiercią naturalną.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Witam.

Postanowiłem sobie przez Święta trochę odpuścić i zaprojektowałem tylko wzór płytki do wytrawienia. Ale może nawet dzisiaj wrzucam ją do wytrawiania . Ja wiem że się to ciągnie i ciągnie ale nie mam aż tyle czasu do poświęcenia na to . Zresztą ten mój pierwszy post jakiś czas temu był tylko z zapytaniem. Za nim się wziąłem do roboty i poukładałem sobie w głowie jak to ma wyglądać też trochę czasu minęło . Na dobrą sprawę projekt zacząłem robić to dopiero w listopadzie . Ale to tylko jak czas pozwolił wieczorami. Foty będą zaraz po wytrawieniu płytki . Potem w zaspę na kilka godzin i sprawdzamy czy wszystko w porządku na mrozie itp. W żadnym wypadku nie zrezygnowałem z projektu . Po prostu zrobiłem sobie przerwę Świąteczną

Link to post
Share on other sites

Wybacz nie zauważyłem filmiku..zwracam honor!

 

;)

 

w tym tygodniu zacznę robić obwody drukowane do mojego okładu jesli ktoś będzie zainteresowany zapraszam na gg 1091969

 

Moja propozycja nadal aktualna ;)

Edited by cezii
Link to post
Share on other sites

Żeby nie było że nic nie robię wrzucam te fotki.

Pierwsza to płytka po pięciogodzinnym trawieniu :/ Wytrawiacz był już bardzooo stary . Drugie to już płytka z częścią elementów resztę dorzucę jutro jak pójdę do elektronika alby skompletować elementy. Wymiary płytki to 9 na 12 cm

Acha wszystkie ścieżki będą ocynowane tylko ta płytka jest mało piękna z powodu starego wytrawiacza to już było mi szkoda środka do cynowania.

Dazo skoro kupiłeś już bombę to po co się tak kłócisz , za długo było jak dla ciebie spox ale nie musisz sugerować że nic nie robię w tą stronę . Po prostu mam też swoje życie i nie rzucę wszystkiego od tak żeby to skończyć

 

0650b6c8c324c214m.jpg

 

 

ac789daee374e8cbm.jpg

 

Jeszcze linki do większej wersji zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac789daee374e8cb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0650b6c8c324c214.html

Edited by guuciek
Link to post
Share on other sites

a mam tylko ejdno pytanie, domyślam się że wyświetlacz jest sterowany demultiplekserem, a licznik jest zrobiony z przerzutnkików?

 

dazo chłopie, to nie jest hop siup ani tymbardziej hip hop ( jak zauważył jeden z łowców.B)

projektowanie czegoś to jest długi proces, a potem samo trawienie i nawiercanie, to bałagan do którego przeba się przygotować jeśli nie masz do tego odpowiednich warunków...

jeśli wykonuje się to jeszcze "harytatywnie" tzn pÓki co nikt za to nie płaci i jeszcze trzeba co nieco wykładać kasy na "experymenty" i nie masz pewności czy oby na_pewno zadziała 8) więc spokojnie bez pośpiechu :)

lepiej niech inni pokażą swoje pomysły i w jakim czasie je realizują:P

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Wyświetlacze są multipleksowane a wyjścia są sterowane rejestrami przesuwnymi. Przekładają one wejściowy bajt szeregowy na wyjściowy bajt równoległy . Tanie a bardzo przydatne ;p . Gdyby nie one nie wyrobił bym się na tych procesorach.

Przed chwilą wróciłem do domu ; kupiłem większość części jak wracałem. Teraz lutujemy i przeplatamy te wszystkie rzeczy.

 

Veector dzięki za wsparcie ;p . Przy okazji od siebie dodam że na mikroprocesorach dochodzi jeszcze pisanie programu czyli tysięcy linijek kodu .

Edited by guuciek
Link to post
Share on other sites

Witam.

Kolejne zdjęcia już w 99% gotowego projektu ze strony elektroniki płytki. Większość części miałem w domu a resztę musiałem skompletować. Wyszło kilka miejsc na płytce które trzeba przerobić ponieważ zastosuję innego rozmiaru elementy i jest na nie mało miejsca na płytce

Jeszcze muszę zaprzędz do tego program i sprawdzić jak działa .

 

7569b99b35defc92m.jpg

32d98f7d6f665876m.jpg

f1c58e95df9cbd8cm.jpg

6e933d79934df2dcm.jpg

 

Pozdrawiam Guuciek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...