Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bomba airsoftowa (atrapa) - elektronika.


Recommended Posts

guuciek jeśli to nie sprawiłoby problemu to byłbyś w stanie umieścić jeszcze taki patent , że przy próbie hackowania jeśli dana osoba wpisze błędny kod to bomba poporstu ulega detonacji automatycznie wg. mnie to było bardziej ciekawsze rozwiązanie bo trzeba by było uważać przy hackowaniu. A co do czujnika to proponowałbym zrobić w ten sposób, że przy przenoszeniu bomby jeśli się to zrobi zbyt gwałtownie aby odejmowało np połowe pozostałego czasu

Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym momencie w kodzie jest że podczas błędnego wpisania kodu ( sprawdzane dopiero po wpisaniu wszystkich 5 liczb) odejmuje się od czasu który został do" detonacji " czas kary czyli jak narzazie 30 sec. (możliwe że zrobię zworę przełączającą czas kary (30 / 60 sec lub 60/120 sec do ustalenia ) ale to dopiero pod koniec dodam) Czujnik działa tak samo jak błędne hackowanie czyli - czas kary . to samo tyczy się rozbrajania czyli wpisania kodu rozbrajającego.

Jeśli większość podzieli twoje zdanie że od razu koniec to mogę zmienić ale wdaje mi się to mniej praktyczne

Edited by guuciek
Link to post
Share on other sites

Zdjęcia będą jak skończę tzn kod będzie sprawny i wszystko złożone już na płytce drukowanej którą muszę jeszcze zaprojektować. Także jeszcze trochę cierpliwości. Może wrzucę krótki filmik jeszcze bez płytki ale jak wszystko sprawne będzie.

 

 

DazO czytanie ze zrozumieniem nie boli :) i tylko się nie obraz.

Link to post
Share on other sites

DazO nie specjalnie mi pomagasz zamiast pytać się kiedy będą zdjęcia ... to może byś odpowiedział ja ty widzisz ten sposób rozbrajania i czy zgadzasz się z kolegą kicha29 czy też masz inne zdanie na ten temat.

Ponieważ nie skończę tego projektu do końca jeżeli nie będzie to ustalone ...

Link to post
Share on other sites

Chyba zrobię interaktywną bombę którą przed włączeniem będzie można ustawić na rożne sposoby (wrzucę tylko większy procek w tej samej cenie a z większymi możliwościami) . Bedzie mozna jak o tej pory ustawić czas , kod , max czas hakowania , to czy będzie mozna tylko kluczem , czy kluczem lub kodem lub ful pakiet z 2 poprzenimi i hakowaniem , Do tego dorzucę jeszcze możliwość wyłączenia czujnika , mozliwość ustalenia kary podczas błędu w hakowaniu ( odrazu wybuch , minus 30 sec, minus minuta , minus 5 minut , brak reakcjii ) dozucę też wyjście do zapalnika mas pirotechnicznych (bezpiecznych!!) takich jak świece dymne lub jakieś stroboskopy piro .

I to chyba na tyle co mi przychodzi do głowy , jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie , komisja złożona z mojej osoby je rozpatrzy .

Możliwe że wyrobię się w do końca tego "długiego" łekendu.

 

Ps. DazO nie martw się będą zdjęcia. :) Cierpliwości

 

Pozdrawiam guuciek

Link to post
Share on other sites

Spoko,Spoko.

Wiesz co masz świetny pomysł w związku z tym piro.Do tego dzwięk i bomba full wypas naprawde,czekam z CIERPLIWOŚCIĄ i mamy zamiar z kumplami złożyć się na taką zabawke.Lecz niewiemy ponieważ w grupie mamy technika(w teamie zajmuję się orientacją terenową,i raczej pomoc ogniowa)On lubi sie bawić w takie kabeelki i cuda niewidy,w razie czego porównamy i zobaczymy ;) :killer:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz jeszcze jakieś propozycje i będę mógł je zrobić programowo z użyciem jak najmniejszej ilości elementów to pisz bo szkoda żeby tyle pamięci roboczej się marnowało ( + 100 % )

Jeżeli są jacyś inni zainteresowani to też możecie dorzucać jakieś swoje pomysły puki projekt otwarty.

Link to post
Share on other sites

guuciek a takie pytanko w czym zamierzasz ulokować tę bombe tzn chodzi mi o to czy będzie to w jakimś pudełku czy cuś. Nie wiem czy grywałeś lub grasz albo widziałeś jak wyglada bomba w COD 4. Może też mógłbyś umieścić całość w jakiejś starej walizeczce ?

Link to post
Share on other sites

Ja będę dostarczał samą elektronikę do tej bomby a obudowa to już zależy od was i waszej inwencji twórczej . Ja bym swoją umieścił w skrzynce na amunicję (wodoszczelna pokrywa nie jest tak prosto uszkodzić jak plastik w dodatku klimatycznie :) ) takiej jak ta :

http://allegro.pl/item473038207_us_army_sk..._17_x_9_cm.html

Niedroga a nie trzeba się za dużo męczyć z przeróbką , ale może to być też na przykład plecak , walizka czy nawet łuska artyleryjska z 2 ww :)

 

Gram w COD4 i czekam na COD5 ponieważ ma wyjść na dniach :) Najlepszy oczywiście multiplayer chociaż w 2 był lepszy (bez heli)

Link to post
Share on other sites

widze że tutaj toczy się rozmowa o bombie, sam zmajstrowałem niedawno lecz wykorzystałem przekaźniki wygląda o tak :

 

DSC04962.JPG może nie wygląda najładniej ale ważne jak działa:P

i działa następująco:

w chwili "uzbrojenia" miga żółta dioda

w chwili "wybuchu" piszczy (dość głośno) buzzer oraz zapala się czerwona dioda(gaśnie żółta)

w chwili rozbrojenia zapala się zielona dioda (gaśnie żółta)

 

by wybuchła trzeba:

przeciąć nie ten kabelek zadzwonić na pewien numer lub nastawić godzine(budzik)

 

by rozbroić trzeba

przeciąć jeden z 3 kabelków.

 

wszystko zrobione na przekaźnikach koszt samej elektroniki bez telefonu około 20zł(jeśli wytrawiamy płytkę) jeśli na pająka w granicach 12-14zł spokojnie

pozdrawiam :)

Edited by veector
Link to post
Share on other sites

Skoro na przekaźnikach to musi całkiem sporo prądu ciągnąć. Czym to zasilasz ??

Czy ja dobrze widzę że te rurki imitujące dynamit są papierowe?? Nie lepiej wyciąć to z rury pcv i zaślepić oba końce ?? Przecież te rurki (zakładając że papierowe) pogniotą się zanim zdążysz je dowieźć na miejsce Telefon też bym schował do środka ponieważ nie zawsze gra się w słoneczku przy wilgotności 15 % .Nieraz może deszcz zaskoczyć.

.

Co do mojego projektu to dzisiaj opracowałem dosyć głośną syrenę (jeszcze mi w uszach piszczy ) jutro sprawdzimy jak działa na polu i na jaką odległość jest dobrze słyszalna . W domu jest jeszcze dobrze słyszalna przez zamknięte drzwi + 2 ściany (przy 12 v , przy pięciu też jest dość głośna ale z uwagi na wydajność minimalne napięcie będzie 9v na którym jeszcze głośności nie sprawdzałem bo nie dorwałem zasilacza 9 v)

 

pozdrawiam guuciek

Edited by guuciek
Link to post
Share on other sites

bateria 9v i starcza na pare ładnych strzelanek....

co do chowania telefonu do srodka po1 nie było miejsca po 2 jest utrudnione dojście do niego.

co do rurek nie jest to wyglad ostateczni więc być może cos jeszcze się wymieni, a są one wykonane z mocnego kartonu więc spokojnie wytrzymuje co nieco.

Link to post
Share on other sites

że tak powiem obudowa jest w tym przypadku detalem...

bo najważniejsza jest w miare prosta, tania i działająca elektronika, wg mnie tu się sprawdziło... zamiast telefonu można podpiąć zwykły budzik, ale nie będzie detonacji z odległości.(jak by co wymontowałem wibracje i zamontowałem przekaźnik)

Link to post
Share on other sites

ale dopisałem łatwe:P

no nikt nie powie że elektronika cyfrowa jest prościutka w realizacji... bramki jakieś kwarce itp.

jeśli był by wyświetlacz led myślę ze do tego przydał by się demultiplekser, a tak 3 przekaźniki który mają dość szeroki zakres tolerancji napięcia. prosta konstrukcja 3 przekaźniki 3 diody 1 buzer i nic więcej

Link to post
Share on other sites

Jedyne co może być ograniczeniem, to znajomość BASCOMA lub innego j. programowania. Role demultipleksera można zrealizować programowo :D I wszystko zamykamy w jednej kostce na małym PCB.

 

No ale dobra bo nie o tym temat.

Mógłbyś dołożyć funkcje dzwonienia do bomby w celu uruchomienia odliczania lub jej detonacji, sygnał brałbyś z buzzera telefonu, ew. można by zrobić radiowe odpalanie tj. odbiornik i nadajnik zestroić na tę samą częst.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...