Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Program napisany jest w C.

 

Niestety na kolejne układy będzie trzeba jeszcze poczekać. Firma której do tej pory zlecałem wykonanie pcb, nagle wymyśliła, że płytki nie spełniają ich wymagań i podlegają pod zamówienia specjalne. Mam nadzieje, że jakoś się z nimi dogadam w innym wypadku muszę zrezygnować z ich usług.

Link to post
Share on other sites

saper_ czy dało by się układ tak zaprogramować żeby aeg strzelał z napiętej sprężyny? Myślę że było by to świetne rozwiązanie dla AEGa, pozwoli nie raz wygrać pierwsze starcie.

Tylko pozostaje potem problem napiętej sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Powrócę do pytania z pierwszej strony tematu. Czy w kolejnych partiach będziesz robił zewnętrzny przełącznik między burstem, a auto?

Jeżeli ten przełącznik byłby mikrostykiem przyczepionym do płytki selektora ognia, można uzyskać czteropołożeniowy selektor w MP5.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie jest taki sam jak w emkach.

http://img164.imageshack.us/my.php?image=cmbtmpd.jpg

W miejscu, które zaznaczyłem byłby mikrostyk działający na zasadzie - obwód otwarty - mamy bursta, obwód zamknięty - full auto. Ustawiając selektor pomiędzy trybem singla, a auto, płytka selektora ustawi się tak, że przerywacz nie będzie zaskakiwał, jednak nie zamknie obwodu przełączającego na full auto.

Jedyny problem to fakt, że styk ten będzie musiał być bardzo cienki, by się zmieścić (sprawdzę dokładnie, ale z tego co pamietam to 1 max 2mm luzu). Chyba, że zamiast styku sprawdzi się fotokomórka.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam!

 

Jedna osoba już pisała, że będzie próbowała się podjąć montażu w gb.v3 ale aktualnie straciłem z nią kontakt. Czy jest to możliwe? Teoretycznie będzie działało tak samo jak z gb.v2. Otwór powinien mieć 3mm x 10mm i znajdować się w tym samym miejscu gdzie zamontowany byłby czujnik w gb.v2.

Jeżeli ktoś sobie życzy aby zupełnie wyłączyć burst, również nie ma problemu.

-----------------------------------------------------------------------

 

 

Co do gwarancji. Typowej gwarancji z paragonem i pieczątką nie ma. Układ oficjalnie sprzedawany jest jako seria wciąż prototypowa. Tak jest przy małych ilościach prościej.

Jednak w razie jakichkolwiek problemów z układem, czy awarią - służę pomocą oraz serwisem, nie obciążając o dodatkowe koszta.

 

Również jeśli ktoś ma obawy, że nie uda mu się zmieścić układu w replice czy poprowadzić przewodów, daje możliwość zwrotu układu do 7 dni.

 

Wypowiedź proszę traktować jako zobowiązanie z mojej strony.

 

Pozdrawiam!

Edited by saper_
Link to post
Share on other sites

Lepiej nie pisz takich rzeczy, bo możesz za to beknąć i to solidnie. Jak już coś robisz i sprzedajesz, to lepiej poczytaj trochę kodeks i ustawy związane z handlem. Bo to co robisz to już działalność gospodarcza, z której powinieneś się rozliczać, a zwrot w terminie 7 dni również jest niezgodny z Polskim prawem.

 

Poza tym gwarancji nie musisz dawać- jako sprzedawca przez 2 lata odpowiadasz za sprzedany produkt i w razie awarii Ty go naprawiasz.

 

Dalej nie chce mi się pisać, więc sam poczytaj, zanim napytasz sobie biedy.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

(...)Jedna osoba już pisała, że będzie próbowała się podjąć montażu w gb.v3 ale aktualnie straciłem z nią kontakt. Czy jest to możliwe? Teoretycznie będzie działało tak samo jak z gb.v2. Otwór powinien mieć 3mm x 10mm i znajdować się w tym samym miejscu gdzie zamontowany byłby czujnik w gb.v2.(...)

Ta "jedna osoba" to o mnie było :D ! Tyle, że nie mam w zwyczaju śpieszyć się z czymkolwiek przy budowie replik.

 

Układ działa tak jak powinien, nie wiem czemu nikt wcześniej nie odważył się tego do GB v3 zamontować... A z racji mojego lenistwa nie będę robić odrębnych fotografii samej dziury i doklejonej bramki optycznej :-P . Wykorzystam inną fotkę na której widać, że się da:

 

80f14e9330b6d69fm.jpg

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

A ja mam problem z układzikiem.

Używam baterii 7,4V i jak szybko wciskam spust na "singlu" lub "burście" to układzik się zawiesza i replika przestaje strzelać. Musze wypiąć na chwilę baterię.

Czy to może być wina napięcia zasilania? Ktoś jeszcze tak ma?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Witam!

 

Trochę to wszystko trwało, jednak było warto. Projekt został dopracowany praktycznie do perfekcji:) Oto specyfikacja nowego AEG Control System:

 

AEG Control System

/zdjęcia zostaną opublikowane 5 maja/

 

Układ został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających maniakach Air Soft Gun. Jest to nasz flagowy produkt, wprowadzający szereg innowacji. Współpracuje z wszystkimi typami GB i nie wymaga stosowania dodatkowych czujników.

 

 

Najważniejsze funkcje:

 

1. Burst - dodatkowy tryb ognia, z programowalną długością serii

2. Zaawansowany hamulec

3. Elektroniczny programowalny selektor trybu ognia

4. Elektroniczny programowalny bezpiecznik

5. Regulacja szybkostrzelności

6. Zabezpieczenia dla akumulatorów Li-Poly/Li-Ion/LiFePO4/NiCd

7. Wskaźnik stanu naładowania akumulatora

8. Pomiar ROF'u

9. Licznik przebiegu repliki

10. Standardowa funkcja MOSFET

 

Cechy:

 

1. Układ działa poprawnie w szerokim zakresie napięć 5-14V

2. Kompatybilność z najsilniejszymi replikami AEG. Wytrzymuje ogień ciągły z sprężyny M170 oraz pojedynczy M210.

3. Prosty montaż

4. Kompleksowe zabezpieczenia

5. Ultra niski pobór prądu w stanie uśpienia (0.1mA)

6. Ultra niska rezystancja całego układu (wraz z wtyczkami ~0.2mΩ)

7. Kompatybilność z wszystkimi typami GearBox'a

8. Wyświetlacz, 2 przyciski

 

 

 

 

 

Szczegóły:

 

 

 

Mosfet

 

Likwiduje on wszelkie straty powstające podczas zwierania mechanicznych styków, oraz zabezpiecza je przed nieuniknionym przepaleniem – żywotność mechanicznych styków to średnio 1 rok. Dzięki niemu energia z akumulatora nie jest tracona na niszczenie styków, tylko kierowana bezpośrednio do silnika. Uzyskujemy przez to większy rof, co przekłada się na szybszą reakcje spustu.

 

 

 

Advanced Active Braking

Zaawansowany aktywny hamulec. Nie pozwala, aby po zwolnieniu spustu sprężyna pozostawała naciągnięta. Każde, nawet najkrótsze naciśnięcie spustu, to zawsze co najmniej jeden pełny strzał.

 

Elektroniczny programowalny selektor

 

a) SAFE

- brak możliwości oddania strzału, układ uśpiony

 

b) SEMI

- strzał pojedynczy, każde naciśnięcie spustu to jeden pełny strzał. układ w gotowości.

 

c) Burst

- domyślnie w tym trybie można oddać maksymalnie 3 strzały. Jeżeli spust zostanie zwolniony wcześniej, można oddać jeden lub dwa strzały.

- możliwosć przeprogramowania na 2rd, 3rd, 4rd, 5rd, 6rd, 7rd, 8rd, 9rd

- możliwość przeprogramowania na maksymalnie x strzałów lub zawsze x strzałów

 

d) AUTO

- serie o dowolnej długości

 

Układ potrafi zamienić standardowy selektor SAFE/SEMI/AUTO na:

 

a) SAFE/SEMI/burst

b) SAFE/burst/AUTO

 

 

 

 

 

Elektroniczny programowalny bezpiecznik.

Obsługuje zabezpieczenia:

 

OCP – Over Current Protection Zabezpieczenie nad prądowe. Odłącza akumulator gdy prąd przekroczy zaprogramowaną wartość. Chroni silnik przed uszkodzeniem.

 

SCP – Short Circuit Protection Zabezpieczenie przeciw zwarciowe. W razie wykrycia zwarcia instalacji, układ w ułamku sekundy odłącza akumulator. Jest to niezbędne zabezpieczenie dla akumulatorów Li-Poly/Li-Ion/LiFePO4. Zwarcie takiego akumulatora może spowodować jego trwałe uszkodzenie, zniszczenie a nawet wybuch ogniwa!

 

OTP – Over Temperature Protection Zabezpieczenie termiczne. Wbudowany termometr czuwa nad temperaturą układu. Jeżeli przekroczy ona krytyczną wartość, układ zostanie wyłączony zapobiegając jego zniszczeniu.

 

UVP – Under Voltage Protection Zabezpieczenie pod napięciowe. Chroni akumulatory Li-Poly/Li-Ion/LiFePO4/NiCd przed nadmiernym rozładowaniem celi.

 

Bezpiecznik zostaje zresetowany od razu po zwolnieniu spustu. Po kolejnym jego naciśnięciu, w ułamku sekundy zostaje wykonana seria pomiarów, które decydują czy akumulator może zostać bezpiecznie podłączony do repliki.

 

ROF Control

Umożliwia regulacje szybkostrzelności repliki w %. Działa na zasadzie modulacji szerokości impulsu (PWM).

 

 

Pozostałe funkcje

 

a) Wskaźnik stanu naładowania akumulatora

- napięcie akumulatora

- szacunkowy stan naładowania w %

 

b) Wskaźnik prądu pobieranego przez replikę

- prąd średni (ostatnia seria)

- prąd max

c) Pomiar ROF'u.

- ROF średni (ostatnia seria)

- ROF max

- ROF min

 

d) Licznik przebiegu repliki.

- przebieg całkowity

- przebieg od ostatniego podłączenia akumulatora

 

Gwarancja 24 miesiące.

 

Szczegóły zawsze na www.gatee.pl

 

 

Mam nadzieje, że administracja pomimo komercjalizacji projektu, pozwoli w dalszym ciągu na prowadzenie dyskusji na jego temat.

 

Osoby które zakupiły prototypowy AEG Optical Control System i są zainteresowane wymianą, proszę o kontakt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...