Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trzeba wymienić gniazdo przy baterii oraz wtyczkę do repliki na t-connectory, oraz wyprowadzić 2 przewody od styków tak jak w przypadku MERFów.

 

 

Aha czyli właściwie nic bym nie musiał zmieniać bo deansy już mam, a reszta przewodów pociągnięta...malina. Czekam na te zdjęcia bo zapowiada się niezły wypas.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Poprzednią jeszcze wersję, jeszcze z bramką optyczną, zakładałem w AUG'u. Działać działało, ale nie było za bardzo gdzie tego schować. Między ścianką GB a ścianką komory zamkowej/korpusu może by się zmieściło, ale tam mam upchaną matę wygłuszającą...

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

UWAGA

 

Zamówiłem to i zapłaciłem 4go maja- po 15 maja układy miały być wysyłane.

Od 15go maja co tydzień dostawałem odpowiedź od Gate.pl (Marcin M****) że już... juz wysyłają, ze muszą dopieścić układ.... że jeszzce małe poprawki itd....

 

Minął miesiąc od wpłaty, zbliża się miesiąc od terminu kiedy miałem dostać układ za prawie 300PLNów ... i co ?

 

I Jak sie zachowuje Marcin ? - jak dziecko - na maile nie odpowiada, telefonu nie odbiera, na nagraną pocztę też nie odpowiada....

 

Czy ktoś z Was otrzymał juz ten układ ?

 

Marcin skontaktowal sie ze mna. Wyjasnil sprawe. Zaoferowal rekompensate.

Przedstawil dowod nadania.

 

.... a że każdemu może sie zdarzyć, to nie ma co drążyc tematu.

Na obecną chwile wszystko jest OK

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Saper, tak po prawdzie to dziwi mnie fakt, ze poszliście w ciągnięcie dwóch kabli na sygnał. Dodatkowa wtyczka strasznie poszerza układ. Zawsze się robiło tak, że plus przechodził przez jeden styk i tylko się ciągnęło jeden kabelek sygnałowy. No i ten wielgachny wyświetlacz skutecznie odstrasza mnie od zakupu. Gdyby nie on to to mogłoby być znacząco węższe. Jak wrzucę ACSa w stałą kolbę to mi na batkę miejsca już nie wystarczy. No ale nie mnie oceniać Waszą robotę. Liczę na to, ze pojawi się kiedyś wersja "slim" ;-) .

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, osobiście nie mam pojęcia gdzie to upchnąć w której kolwiek z moich replik, ani do M14 P90 czy F2k tego nie wepchnę.

Całe szczęście że świat opanowały emki ( szczęście dla sapera ) jednak tez nie do każdej wejdzie.

Nie da się zminiaturyzować tego?

Link to post
Share on other sites

Dwa kable sygnałowe dają pełną swobodę, która jest pożądana zarówno w sterowaniu procesorem jaki i ominięciu spadku napięcia na przewodach biegnących do spustu w przypadku prostych układów MOSFET. uC może zostać obudzony jedynie zboczem opadającym, przez co wyzwalanie 'plusem' nie wchodzi w grę bez dodatkowych elementów oraz filtrów które niestety zwiększyły by rozmiar płytki.

 

Jesteśmy w trakcie projektowania nowego PCB, wersji slim. Układ zachowa te same funkcjonalności, będzie jednak w formie podłużnej laski.

 

3-cyfrowy wyświetlacz pozwala na komfort obsługi dla tak dużej ilości ustawień. Manual powinien rozjaśnić sprawę: http://gatee.pl/manual.pdf.

Link to post
Share on other sites

Nowy MERF (v2), posiada regulację ROF'u.

Różni się od MERF+AB:

 

- obsługa akumulatorów LiPoly, LiIon, LiFePO4

- ostrzeganie o niskim stanie naładowania akumulatora poprzez wibracje

silnikiem

- programowanie spustem

- współpraca z słabymi akumulatorami NiMH

- lepsze zabezpieczenia

- jeszcze większy prąd max

 

Wymiary PCB: 18x46mm

 

Do sprzedaży wejdzie w lipcu. Cena trochę wyższa od MERF+AB, 149zł.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam!

Od jakiegoś czasu testuję układzik ACS firmy Gate. Jak na razie działa bezproblemowo i poprawnie a testowany był na dość szerokiej gamie sprężyn głównych. Począwszy od zajechanej nieco leciwej m90 a kończąc na m160 na razie nie miałem mocniejszej, ale to kwestia czasu. :biggrin: We wszystkich przypadkach wykrywanie „strzałów” działało zasadniczo poprawnie. Do testów używałem też różnych baterii NiCd,NiMh, liIo oraz Lipo.

Oraz oczywiście GB w wersji 2 i 3 tu dodam, że zdecydowanie łatwiej podłączyć Ten wypasiony MOSFET do GB V3 gdzie podłączenie jest proste jak skręcanie rowerem w lewo. :biggrin: W GB V2 nie jest tak łatwo, ale też się da!

Tu muszę wspomnieć o, moim zdaniem największej i chyba jedynej wadzie układu ACS mianowicie mały to on nie jest i trzeba się napracować by go upchnąć w replice. A i tak nie zawsze jest to możliwe. :blink:

Mimo to uważam, że warto jest podłączyć naszą replikę do ACS, dlatego, że posiada on wielkie możliwości i jak sądzę na pewno z czasem zwróci zainwestowane fundusze! A jak? A no proszę… Układ ten posiada bardzo zaawansowany system zabezpieczeń, który chroni zarówno silnik jak i akumulator. Jak wiadomo dobry akumulator tani nie jest, a uszkodzić go łatwo. Tak, więc szczególnie polecam funkcje UVP, OCP, AIR. Prawidłowe ich ustawienie powinno zapewnić długą i efektywną pracę akumulatora. Jak mowa o programowaniu kombajnu ACS to czytając manuala można się nieco przestraszyć, ale w praktyce jest ono całkiem proste. Dzięki wyświetlaczowi można się szybko i sprawnie poruszać po rozbudowanym menu. Mi do tego wystarcza jeden przycisk. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jakie wartości wprowadzić He He, ale to inna bajka. ACS bardzo dobrze sprawdza się przy pracach serwisowych przy naszych „zabaweczkach”. Zabezpiecza – umożliwia – ułatwia!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hehe u mnie po tym jak ACS dwa razy się spalił... poszedł do śmieci. to samo merfem - 2 razy swąd z układu i tez śmietnik. Teraz w replikach siedzą zwykłe proste mosfety i wsio działa- żadne przebicie z silnika czy gb nie rusza ich i jest git.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

hehe u mnie po tym jak ACS dwa razy się spalił... poszedł do śmieci. to samo merfem - 2 razy swąd z układu i tez śmietnik. Teraz w replikach siedzą zwykłe proste mosfety i wsio działa- żadne przebicie z silnika czy gb nie rusza ich i jest git.

Przestań psuć repliki i nie obarczaj tym innych za swoje dokonania.

Link to post
Share on other sites

Przestań psuć repliki i nie obarczaj tym innych za swoje dokonania.

rozumiem że to joke ? :)

 

pudło - wina leży w konstrukcji układu - a dokładnie sterowania spustem. Zresztą ktoś tu wcześniej pisał - dziwił się że takie rozwiązanie jest stosowane. Właśnie to rozwiązanie spowodowało u mnie dwukrotnie/czterokrotnie problem. (przebicie na silniku, przebicie na płytce selektora) i sfajczenie układów... Powiem więcej - elektrykę w replice wymieniał sam autor układu - po tym jak nie szło dojść do porządku z jej działaniem.

Ponadto w moim przypadku był problem z ustawieniem bursta ( wina - zbyt duży ROF).

 

Kolejna sprawa to to że kultura pracy też się poprawiła po zastosowaniu zwykłego mosfetu. tylko że tu może mieć znaczenie fakt że GB był otwierany.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

W instrukcji jest zaznaczone:

 

"UWAGA!

Zwarcie przewodu sygnałowego z plusem akumulatora spowoduje trwałe uszkodzenie

układu. Należy zadbać aby wszystkie połączenia były dobrze zaizolowane."

 

 

Był to faktycznie błąd w konstrukcji, który został poprawiony w nowych wersjach. Teraz zwarcie przewodu sygnałowego z + zasilania nie powoduje już uszkodzenia układu (zarówno ACS jak i MERF3.2 / MERF2). Zawsze jednak układy, które były odsyłane na gwarancji z powodu tego uszkodzenia były za darmo naprawiane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja nie narzekam, robiłem z tym(ACS) różne cuda i jak na razie układ wytrzymał wszystko. Oczywiście mowa o cudach z zakresu zdrowego rozsądku he he. No i oczywiście trzeba przy tym wiedzieć, co się robi. Przydałoby się tylko oddzielić wyświetlacz wraz z przyciskami sterującymi. Może jakaś taśma z wtyczkami? Ułatwiłoby to montaż układu w replice i jego późniejszą obsługę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...