Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kałasznikow firmy Boyi


Recommended Posts

Posiadam AKS-74N firmy Boyi ze zmienioną sprężyną (M115, wychodzi mniej więcej na równi ze stockiem). Dopiero ostatnio zauważyłem, że na jednym, dobrze sformatowym, stockowym akumulatorze wystrzeliwuję 2, może 3 magazynki. Co (i na co) wymienić w środku, żeby akumulator dłużej działał?

Link to post
Share on other sites

Dodam, że jeszcze wywaliłem bezpiecznik. I nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu..

Bateria podczas rozładowywania diodą 12V nie nagrzewa się w ogóle i działa przez lekko licząc 11 godzin, to po 70, może 100 kulkach jest już nagrzana. Gearbox był rozkładany 2 razy - zacinka wewnątrz była, za drugim razem zauważyłem pękniętą prowadnicę sprężyny.

Słyszałem, że inne chińczyki więcej wyciągają na stockowej baterii. (opis M4a1 GFC, drugi akapit z części "Osiągi".

 

Tak, piszę o "dużych capach".

Link to post
Share on other sites

Ano skoro trzaskasz takie długie serie to jak ma się nie grzac?

To samo co mówili koledzy, 2-3 hicapy to dobry wynik i nie masz co narzekac. Mi i znajomym trzyma podobnie, innym gorzej.

Przy rozładowaniu tą żarówką używaj woltomierza.

Napięcie nie może zejśc zbytnio poniżej 1 V na ogniwo (odpowiednio 7 x 1) bo baterie szlag trafi.

 

Wywalenie bezpiecznika jakoś megastycznie nie zwiększy Ci rof-u, a wręcz jak mówisz nie odczujesz różnicy, więc proponuję jednak go zamontowac s powrotem.

 

O zacinkach GB pisane bylo w temacie o AKS-74 lub/i w temacie o AKS-74U (zbyt duża średnica sprężyny).

 

Pęknięcie.. chińczyk to chińczyk. jednym działa długo i bezawaryjnie, innym od początku coś się ciacha. Wnioskuje, że trochę "katujesz" karabinek długimi seriami więc to może miec trochę wpływ na flaki, albo masz po prostu pecha :/.

 

Ps. Jak mówimy o "ile hicapów co wystrzeliło" to o ile dobrze pamiętam, hicapy emki mają mniejszą pojemnośc niż kałachowskie więc pewnie podobnie wychodzi jak porównamy (zakładam tyle samo mAh).

Tak czy siak masz dobrą baterię.

Link to post
Share on other sites

Długie serie z rzadka walę, ale "raz a skutecznie". Bardzo szybko się nagrzewa i bateria, i silnik.

Raczej mam pecha. Sprężyna została wymieniona przy pierwszej zacince. W kolejce prawie cała reszta części gearboxa do wymiany.

Magazynek 450 kulek, bateria 1100 mAh 8,4V.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj założyłem kierunkową głowicę tłoka z łożyskowaniem i łożyskowaną prowadnicę sprężyny firmy Element. Pominę nawet fakt, że lufę założyłem odwrotnie (otworem na gumkę do dołu). Spadł znacznie zasięg, ale to chyba wina ułożenia lufy. Po oddaniu serii 15 strzałów zaciął się na amen. Patrzę - a tu poszedł tłok.

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521916...anowy-tlok.html

Taki tłok długo wytrzyma?

Link to post
Share on other sites

Poszedł pierwszy ząb metalowy, 4 w głąb starte w połowie (czyli z jednej strony widać sprężynę, a z drugiej zaczepia się zębatka).

Niestety, ale mam do wydania na tłok tylko 50 złociszy, więc tłok ze wszystkimi metalowymi zębami odpada... Możecie jakiś "podrzucić"?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...