Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja noszę przy pasie butlę 48cu, zwykłą, nie kevlarową. Wisi sobie w pokrowcu, przy mojej prawej nerce. Ważne żeby przeciwwaga jakaś na pasie była - przy lewej nerce nosze manierkę 1l.

To ciężko bo po prawej ma pistolet, a po lewej butla nie może być bo praworęczny jestem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jasne że mogę, tylko mnie Lembert zdemotywował.

 

Nie jest to typowe oporządzenie pod ghille, bo bardzo rzadko bawię się w krzaka. W praktyce ta konfiguracja sprawdza mi się bardzo dobrze od dłuższego czasu, niezależnie od typu i czasu trwania scenariusza.

 

Platforma, to rękaw na pas oraz szelki produkcji MTG, tyram to chyba 7 rok z rzędu. Bardzo wygodne i wytrzymałe, bez problemu można na to ubrać kamizelkę, chestrig czy plecak oraz viperhooda. Wewnątrz rękawa siedzi pas bodajże brytyjski. Preferuję oporządzenie w olivce, bo pasuje pod większość kamuflaży leśnych.

516b7e43582d2992med.jpg

 

Konfiguracja, to w większości ładownice MTG, po kolei:

1. Ładownica na 2 magi pod swd.

2. Ładownica na 2 magi pod swd.

3. Worek zrzutowy ogólnego użytku, zwijany.

4. Pouch regulowany na radio.

5. Cargo, np. na manierkę szwajcarską.

6. Większe cargo (trzymam w nim narzędzia, wycior, żarcie, kamizelkę odblaskową).

7. Torba na butlę 48cu lub na słoik nagla.

8. Ładownica pistoletowa, na strzykawkę/szybkoładowarkę.

9. Coś a'la admin poucz, z przegródkami i zaczepami, trzymam tam klucze, dokumenty, kompas, gwizdek i kulki.

10. Ładownica odchylana z GPSem garmina.

11. Panel udowy, bodajże guardera.

12. Ładownica z raka, przerobiona pod skorpiona, mocowana na molle.

13. Ładownica pistoletowa, na magazynek do skorpiona.

Gdzieś tam przypięta jest jeszcze smycz pod pistolet.

827785ff77a401edmed.jpg

Torba zrzutowa elegancko się zwija:

20a2c5eefa0bc28amed.jpg

Gdy się pas zepnie, to ładownice się ładnie układają, jest do nich dobry dostęp i nie ma problemu z szybkim sięgnięciem po boczniaka.:

 

6885b95d305e3d85med.jpg

 

bab437178bb9e8e4med.jpg

 

Na mnie wygląda to mniej więcej tak:

main.jpeg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam Was.

 

Ostatnio zauważyłem, że u Krakmanów pojawił się taki bajer (podobno dla snajpera) od Emersona:

 

http://www.taiwangun.com/ladownice-2/snajperska-torba-na-pas-multicam-em?from=listing&campaign-id=15

 

Co o tym sądzicie?

 

Cena duża, bo aż 167,56zł + koszt wysyłki.

 

W Chinach bezpośrednio u Emersonów jest za 29$ (w tym wliczony jest już koszt wysyłki!) do wyboru w 6 kolorach.

 

Tak jak cena na Taiwanie jest przesadą, to za 29$ od producenta bym łyknął, jeśli wiedziałbym, że byłoby to wygodne :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Cześć!

 

To jest kopia prawdziwego oporządzenia snajperskiego, którą kilka lat temu wprowadziła amerykańska firma HSG (Hight Speed Gear Inc.). Używam tego od lat.

Jest to prosty ale przemyślany produkt. W zasadzie można go nazwać ładownicą "zgrupowaną", w którą wsuwa się pas taktyczny, najlepiej sztywny. Od wewnętrznej strony są szluwki. Zatem, dodatkowo należy dokupić ów pas.

Kieszenie są rozłożone płasko. Jest ich pięć, z czego cztery dostępne parami po dwie z obu końców ładownicy. W każdej parze jedna ładownica podwójnej głębokości.

Całość ma możliwość przesuwania po pasie co w połączeniu z takim układem kieszeni stanowi o jego atrakcyjności dla snajpera.

Poprostu, w zależności od tego czy leżysz, klęczysz czy też stoisz masz dostęp do ładownic, które nie przeszkadzają.

Pod tym względem nie znam lepszego produktu.

 

Poza czterema ładownicami jest jeszcze piąta, coś w rodzaju małego "cargo" na środku.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Nie sugerowałbym się sklepowymi zdjęciami przedstawiającymi tę łądownicę na graczu.

Jest niepoprawnie.

 

O, Mendi - fajne fotki!

Ciekawa konfiguracja oporządzenia.

Teraz widzę, że gdy piszesz o "boczniaku" to nie żartujesz!

I bagnet do cqb.. :icon_biggrin:

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Oooo, miło mi to widzieć, że jest ktoś, kto użytkuje owy wynalazek.

 

Rzeczowy opis, o to mi chodziło!

Lambert, czyli mówisz, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie (pod ghillie) i za 29$ można brać?

 

Bo z tego co czytam ten temat to nic sensownego nie wyniosłem, poza szelkami + pasem alice i potrzebnymi mi rzeczami na molle.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Czy ten produkt jest wart polecenia?

Dobre pytanie. Wczoraj sam je sobie zadałem. :icon_smile:

 

A to dlatego, że jest dość specyficzny.

Zresztą, dedykowany snajperom. Czyli trudno rozciągać jego zastosowanie gdzie indziej. Nie jest uniwersalny.

Dla mnie ma kilka zalet, które decydują o użytkowaniu go:

Przede wszystkim jest lekki, niewielki i stosując modną nomenklaturę "niskoprofilowy". :icon_wink:

Nie krępuje ruchów,. Zapewnia łatwy dostęp do zawartości, której ciężar bardzo równomiernie rozkłada na pasie.

 

Ale jak już wspomniałem, nie jest to rozwiązanie dające się rozbudować.

Nie na każdą okoliczność, innymi słowy. Ja używam tego do strikte snajperskiej gry.

 

To co zaprezentował wcześniej Mendi jest skonfigurowaną wersją uniwersjanych systemów.

Zatem, można (prawie dowolnie) modyfikować, rozbudowywać, dopinać itp.

Wykorzystał elementy modułowe dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb - które może zmieniać.

 

W przypadku prokuktu, o który pytasz - "niedasię".

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Nie wiem jak z jakością Emersona.

Ja cały czas piszę o oryginale, czyli HSGI.

Aczkolwiek, kilka razy przewinęły się mi Emersony (może nawet mam jakieś?) i tragedii nie było.

Nawet było całkiem dobrze. Ale akurat tego Emersona nie widziałem.

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie da się indywidualnie tego rozbudować to jest wielki minus..

Nie, to nie jest minus ani wada tego oporządzenia. To jego cecha ale nie ujemna.

Ta "ładownica" jest dedykowana, specjalna. Nie na każdą okazję.

I nie dla każdego.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Nie wiem o magazynkach do jakiej repliki piszesz, a propos low-capów.

Jeśli do eMki to zmieści się ich tam 6.

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Siema!

Odkopię trochę temat. Pytanie dotyczy generalnie szpeju i jego umiejscowienia przy Ghillie suit pełnym (jest na bazie kombinezonu, tył farsz przód cordura 1k)

Fuckup polega na tym że wcześniej biegałem z 4taktami, więc nie szczególnie się musiałem martwić o przechowywanie butli ammo itd...

Problem pojawił się obecnie gdy przeszedłem na SPR w HPA.

Muszę gdzieś zamontować:

1. Butlę z mambą (na to chyba patentem będzie założenie plecaka camelback a mambę puścić przez jakiś mały otwór w ghillie).

2. Jakąś ładownicę na 5 magazynków krótkich (po 20kulek)

3. Radio (pojawił się u mnie baofeng z długą anteną i ptt z fonowodem - które zastąpiły standardowe pmr z shitową słuchawką z mikrofonem na kabelku)

4. Ładownicę na zapas kulków i podręczne duperele

5. Boczniak (glock 18C z zapasowym magazynkiem)

 

Generalnie Ghillie mam pokryte z tyłu farszem więc średnio idzie zarzucić na to pasoszelki z ładownicami i dodatkowo go jakoś maskować farszem (w szczególności że nie mam już na to materiału a czasy kiedy miałem duużo czasu na jego robienie się skończyły).

Kombinezon jest lotniczy więc ma jakieś kieszenie, ale usytuowane raczej średnio do leżenia. Doszyte zostały 2 cargo na udach po boku - ale to raczej na bardzo lekki stuff który nie będzie plątał latał gdy trzeba będzie biec (raczej na odblaskową kamizelkę itp)

Kminię generalnie żeby ew dać jakieś pasoszelki pod ghillie suit na bielizne termo żeby mnie nie obcierało, ale problem w tym że dostęp do ładownic będzie bardzo ograniczony (chyba że trochę rozpruję po bokach i przerobię na jakieś suwaki żeby można było tam jakoś łapę włożyć i wymacać czego potrzebuję. odgórnie wszelkie ładownice na suwak odpadają bo potrzeba drugiej ręki żeby przytrzymać, rzep z kolei za głośny a guzik... ciężko go zapiąć niekiedy - i nie daje mi większej gwarancji że jakieś pierdoły mi nagle nie powypadają.

 

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites

Paaanie, takie rzeczy to tylko w Erze...

 

A tak na poważnie, to sporo tego chcesz targać, a pełny ghille bardzo utrudnia rozbudowę oporządzenia. Zwłasza butla rozwala cały system. Widziałeś kilka stron wcześniej moją konfigurację - szelki z pasem i panel udowy, w zasadzie noszę tylko manierkę i nóż ponad to co Ty wymagasz (no i skorpion zamiast glocka i magi pod swd, a nie krótkie emkowe), a nie bardzo sobie wyobrażam jak bym miał d tego pełnego krzaka ubrać. Swego czasu mocno sie napaliłem na śmiersza pod swd, ale doczepienie tam ładownic na butle i manierkę to katorga, musiałbym przeszywać na ten specyficzny sposób mocowania, więc czasowo zostaję przy sprawdzonym przez lata klamotach MTG.

 

Będziesz musiał iść na jakieś spore kompromisy. Ja bym proponował szeroki pas biodrowy bez szelek - taki żebyś go mógł okręcać/przesuwać. Boczniak z prawej strony, butla poziomo na plecach, z lewej magi i radio, a poucza na duperele gdzieś w lukę na pasie.

Link to post
Share on other sites

Ale pas dawać generalnie pod spód ghillie? Czy faktycznie zaczepiać go na zewnątrz i jakoś dodatkowo maskować?

Butla szczerze mówiąc to najmniejsze zmartwienie - daję ją pod GS i wyprowadzam po prostu mambę gdzieś z bogu pod pachą. Pytanie tylko co z resztą opporządzenia...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...