Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oporządzenie dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sam jestem w fazie testów niestety zdjęć nie wyśle bo projekt zamarł z powodu studiów jednak moje dotychczasowe przemyślenia skłaniają mnie ze w pozycji leżącej jesteśmy naprawdę widoczni bo to co leży czyli my stajemy się mniej naturalni dla oka.

 

To chyba leżysz w złym miejscu, bokiem do przeciwnika..

 

Leżenie maksymalnie zmniejsza sylwetkę widzianą od przodu, a nawet z samym ghillie hoodem sylwetka ta jest trudna do rozpoznania. Najbardziej wtedy rzuca się w oczy karabin, który też każdy szanujący snajper powinien zamaskować.

 

Z plecakiem nawet w ghillie raczej będę widoczny

 

Im większa sylwetka tym łatwiej zauważyć ruch, nawet jeżeli dobrze zamaskowane. Jeżeli przewidujesz działania o takim charakterze możesz przecież uszyć krzaka specjalnie na zasobnik, nie?

 

Chyba że to coś małego jak klon falcona II, wtedy można wsadzić nawet pod krzak.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Co państwo powiedzą na pas taktyczny (PT-4) i szelki taktyczne od MIWO MILITARY? Sprawdzi się ze Stalkerem?

Przepraszam, ale że co?

Dla snajperów faktycznie często bardzo dobrze sprawdzaja się pas lub pasoszelki, choć nie jest to reguła, ale raczej każdy dobiera sobie graty przez gruntowne zmacanie i wypróbowanie - np. na zlocie lub większej imprezie, więc rusz się na większa strzelankę i poproś kolegów o pokazanie i możliwośc przymierzenia. Oporządzenia teraz jest taka różnorodność, że polecanie na pewniaka czegoś komuś nie ma większego sensu. Pomijam fakt, że wyroby miwo nigdy cudem techniki i komfortu nie były.

 

Co ma do tego Stalker?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja korzystam z takiej kamizelki mil-teca http://www.specshop....or_-_Zielony_OD (dzięki wewnętrznej kaburze odpada problem gubienia magazynków do klamek,)

 

na mniejsze imprezy używam takiego plecaka http://www.texar.inf...tId=23&proId=76 (w cadpadzie)

na większe mam angielski plecak z demobilu (chyba 75l)

Plus ładownica na kolbę.

 

Co do broni bocznej, jeśli zapowiada się ostrzejsza impreza zamiast klamki zabieram MP5k.

Edited by BieszczadzkiSnajper96
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Ja jestem snajperem od dawna, i mam spore doświadczenie więc coś ci powiem, najważniejsze to mieć:

1.Karabin i broń poboczną

 

2.Kulki (zapas mniej więcej 1000 kulek) 3.coś do przegryzienia i picia( coś małego) 4.coś do komunikacji

Link to post
Share on other sites

Wyskoczyłeś z odpowiedzią po jedynych 13 miesiącach, na pewno Yakuz się ucieszy...

1000 kulek to ja mam na sezon... ale kto co lubi.

A do komunikacji to można nosić ognisko z kocykiem i walić znaki dymne.

Wybacz kolego, ale jak na "snajpera od dawna" to nie masz pojęcia o czym piszesz lub jak to napisać.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem snajperem od dawna, i mam spore doświadczenie więc coś ci powiem, najważniejsze to mieć:

1.Karabin i broń poboczną

 

2.Kulki (zapas mniej więcej 1000 kulek) 3.coś do przegryzienia i picia( coś małego) 4.coś do komunikacji

 

Hehehhe :D Jak na użytkownika który dziś się zarejestrował, świetnie sobie radzisz na forum w pomaganiu "amatorom".

Porady oczywiście bezcenne ale niestety nie praktyczne, tak czy inaczej dziękuję za nie ;)

 

Mendi ująłeś sedno. Coraz bardziej przerażają mnie "nowi użytkownicy", ich wiedza i chęć do pomagania w kwestiach o których pojęcie mają łagodnie określając bierne.

 

Faktu, że pytania są z przed ponad roku kiedy byłem trochę "zielonym" snajperem nie skomentuję.

 

Pozdrawiam

yakuz

Link to post
Share on other sites

^

To działa na zasadzie 5 kroków:

-czytasz jednego posta na dany temat

-dokładasz swoje myśli

-szukasz w głowie jak to ci super hamerykanie w grach wyglądają

-chwalisz się ogromem swojej wiedzy i wywyższasz się ponad wszystkich

-piszesz zmodyfikowaną wersje posta który wcześniej miał sens

 

Gratuluje awansowałeś na starszego nowego forumowego :icon_biggrin:

 

Coś do przegryzienia? Batonik, do picia woda ale do przegryzania i picia naraz to jestem w .

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

Repilka, szybkoładowarka z kulasami i do przodu... ewentualnie jakiś boczniak. Po co się obciążać.

Last - batonik, np snickers można zmiksować i do napoju dodać. Wtedy pijesz i zagryzasz orzeszki, ot cała filozofia :icon_smile:

 

Nie jestem pewien czy leżenie w ghillie w upale w lesie i picie wywaru ze zmiksowanego snickersa połączonego z wodą to dobry pomysł :icon_biggrin:

Szczególnie kiedy zamek błyskawiczny w kombinezonie szwankuje :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Mam dziwne wrażenie, że ten temat jest o wszystkim, tylko nie o tym co w tytule.

 

@Kazana

dla mnie nie stanowi czy jestem na 2 godzinnej strzelance koło chałupy, czy 600km dalej na milsimie, zawsze mam ten sam komplet oporządzenia, z amunicją, częściami do serwisu, boczniakiem, wodą, żarciem i innymi bambetlami (kompas, latarka, gwizdek, hamak itd.). Czemu? Żeby odruchowo wiedzieć gdzie co w szpeju jest i po bieganiu "na pusto", nagle nie piszczeć jak trzeba będzie więcej na siebie wziąć.

Link to post
Share on other sites

Czemu nie, to raptem ma z 5kg wagi + replika główna tyle samo. Przyzwyczajony jestem to nie piszczę, jak gdzieś dalej trzeba iść. Poza tym, skoro mam wszystko na sobie, to nie muszę wracać na respy po kulki, wodę czy kanapki.

 

Przy czym dyskusja jest raczej do tematu z oporządzeniem i tam ją później przeniosę.

 

***

Co niniejszym uczyniłem.

 

Tak na zupełny lajt, to kombinuje obecnie samą kamizelkę rosyjską typu kameleon i na to viper. Przy czym pasuje do tego boczniak, czyli i pas, a żeby nie bawić się z ładownicami, to i tak pewnie wszystko ubiorę. Eh.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...