Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (RK-06) [BOYI]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magi CA - http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...hl=magazynki+ca post Willarda.

Cytuję: "Magi boyi pasuja i do CA i do VFC, ale na odwrot nie.", ale poszukaj jeszcze dalej czy coś nie pisze.

 

Co do midcapów MAG-a

Pasują do RK-01 i RK-02. Nie mam jak porównać z RK-06 "na żywo", ale z tego co widzę na fotach w sklepach, body jest to samo i powinny pasować (ale nie dam za to se głowy odciąć ;) ). Wchodzą dość ciężko, wiec,

można lekko spiłować metalowy zatrzask albo piłować zatrzaski magazynków. Ja wolałem przypiłować zatrzask z body i jestem zadowolony.

Magi są nierozbieralne. Można jedynie wyjąć pin trzymający "klocek", który trzyma sprężynę. Wyjąć sprężynę i zalać smarem co wg mnie wystarcza :). Dość łatwo syfonują gdy np. uderzymy nimi w gniazdo jak się "zeźniemy"/nie trafimy dokładnie (w porównaniu do magów PJ w ak47cymki i stokowego hicapa do RK-01).

Nie mam z nimi problemów. Używam 8szt. od roku.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Jak już przy magazynkach jesteśmy - to ja napiszę o sposobie na magi Elementa, żeby pięknie podawały.

 

1. Rozkręcić magazynek, aby otrzymać obudowę, denko, połówki nr 1 i 2, sprężynę, popychacz kulek, klocek mocujący sprężynę, śrubki.

2. Delikatnie spiłować (0,2 mm bądź mniej) jedną połówkę magazynka od strony "środkowej" (jak rozłożysz magazynek i rozkręcisz połówki, to widać ściany kanału, w którym idą kulki. I chodzi mi tutaj o delikatne zwężenie tego kanału).

3. Spiłować popychacz kulek po bokach (tak 1 mm), z jednej strony trochę mocniej.

4. Rozciągnąć sprężynę.

5. Złożyć połówki magazynka, sprężyny nie wkładać.

6. Włożyć magazynek w imadło i delikatnie ścisnąć, trzeba przekładać (najlepiej zacząć od góry magazynka). "Kropelką" potraktować widoczne złączenie połówek (delikatnie!). Potem tym samym klejem do gwintów i wkręcić śrubki (magazynek cały czas pod naciskiem). Na łebki śrubek po kropelce.

7. Odczekać 15 minut.

8. Wlać trochę smaru.

9. Wsadzić rozciągniętą sprężynę (i nie traktować tej jednej śrubki od sprężyny klejem).

10. Złożyć magazynek.

 

U mnie podziałało. Jak wcześniej podawał 50% kulek, tak teraz wszystkie... Używam kulek bodajże GFC ammo. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Sorki, ale trochę odkopię temat.

 

Co myślicie o magazynkach mid-cap G&P ? Zastanawiam się czy lepiej kupić midy MAG'a, lowy od CA, czy dozbierać i zakupić G&P. Z tego co wyżej piszecie wiem że trzeba będzie piłować. Słyszałem również że magazynki MAG'a dają radę i podają całkiem nieźle, jedyny minus że są nierozbieralne, natomiast CA są świetne lecz nie zawsze będą pasować. Niżej podaję linki ;-)

 

 

CA

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1509

 

G&P

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1608

 

MAG

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1353

Link to post
Share on other sites

Mój (seria pierwsza RK-01 Full "Metal" czyli znal + stal + drewno).

 

Ma rok i 9 miesięcy.

Używany prawie tydzień w tydzień, więc ciężko mi policzyć ile dziesiątek tysięcy kulek przeszło, ale żeby było pięknie musiałem wymienić springa na m120, łożyska na metalowe, podkładkowanie i okablowanie (to w praktyce nic nie dało), nowa bateria G&P 8,4v, żeby nie było zacinek GB.

 

Usterki itp:

- Od początku bloki tłoka aż do zmiany sprężyny i baterii

- ROF średni od początku na baterii 8,4, nawet firmowej

- zatrzask kolby ze znalu, strzelił po miechu - do wymiany na stalowy z miejsca

- podstawa muszki ze znalu - praktycznie odpadła, po niecałym roku (nie tylko mi, innym szybciej) nie mocujcie do niej żadnego pasa itp !

- ciężko wchodzą midcapy MAG-a - do podpiłowania metalowy zatrzask

- po pół roku zdechła stokowa bateria

- po roku zdechła sprężynka antirewersala i odpadł mi łepek śrubki wewnątrz GB, która trzymała małą część pod zębatką tłokową. Część leży luźno ale nie wypada i... działa :P.

- po półtora roku ROF jeszcze trochę spadł (acz nieznacznie)

- po roku i 9 miesiącach odmówił posłuszeństwa selektor ognia - brak Automatu i czasem blokady.

- wymieniłem też sprężynę na m100, żeby odzyskać trochę ROFa

- zjechana jest też trochę zębatka silnikowa

 

Mimo wszystko po tych niecałych 2 latach zadziwiło mnie to, że nie widać sladów zużycia na tłoku i reszcie zębatek.

 

Ogólnie więc wg mnie jak na te prawie 2 lata zarzynania, nie jest źle, acz jest to chińczyk i zawsze prędzej czy później coś tam odpadnie, coś się popsuje i trzeba dokładać. Ja nie będę już inwestował w tą replikę.

Zostawie sobię jako "PM" do budynków albo sprzedam a w nowym roku kupię coś firmowego ;).

 

Pozdrawiam

 

Przypominam tylko, że ja mam pierwszą serię tych akaczy.

Teraźniejsze wersje stalowe nie mają problemów z łamaniem się od tak części zewnętrznych ;). Co do GB, nie wypowiadam się bo nie widziałem, ale kumpel co miał wersję Full Steel miał takie same zacinki tłoka więc prawdopodobnie dużo w środku nie zmienili poza zmianą na metalowe łożyska.

Uważajcie tylko przy zakupie, bo nadal sprzedają stare wersje znalowe tzw "full metal" (RK-01 / RK-01W). Nie mylić z Full Steel (RK-01SW)

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Moja replika ma 10 miesięcy. Kupiona była na taiwangun. Na chrono pokazuje ok 410 fps. W ciągu 10 miesięcy nie miałem nawet 1 zacinki. W środku wymieniłem tylko okablowanie oraz gumke na systeme (polecam jeszcze wymienić lufe na precke bo stockowa jest do bani). Co do tej nieszczesnej baterii Dboys1100 to chyba mam szczęście bo na mojej wystrzeliwuje ok 1000-1200 bb. Dodam jeszcze że kupiłem replike używaną (3 miesięczną) a poprzedni właściciel kupił ją za 366zł -jak za takie śmieszne pieniądze replika działa bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ehh, to może tak.

 

Tak dla jasności to jeżeli chcesz odkręcić tłumik to musisz nim kręcić w lewo, a jak go już odkręcisz to masz pod spodem przejściówkę, którą aby odkręcić musisz kręcić w prawo, a jakby nie chciał zejść to musisz poszukać takiej małej dziurki, w którą należy włożyć malutki imbus i poluzować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja mam rk-02 (wersja ze skladana kolba i bez drewnianych czesci) bebechy maja te same replika ma jakies 400-410fps i kupujcie tylko na taiwangun ;] (wymieniaja tez czesci, dlatego u nich moga byc troche drozsze) osiagi swietne dobrze wykonana i celna ! ;] POLECAM

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Bateria do wymiany, stock jest beznadziejny. Nie wiem jak tam w środku, dopiero będę się uczył anatomi mojego AK. AK ma ponad rok, używany umiarkowanie, po 2 wizytach w serwisie. Z zewnątrz pięknie poobijany, ale wszystko się trzyma jak w fabryce kazali :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...