Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (RK-06) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Jak zwykle kolejny problem ;)

Chciałem zajrzeć sobie do środka repliki. Zacząłem wszystko odkręcać według instrukcji na YT. Wszystko fajnie pięknie, ale...

Ma ktoś jakiś pomysł, jak odkręcić Selektor ognia? już prawie mam tam gołą stal, twardo się trzyma i nie chce się ta śruba odkręcić. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak ją odkręcić to proszę o radę;)

 

P.S. Moglibyście mi podać dł lufy wewnętrznej? i jaka firma najlepiej na preckę?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Selektor odkręcasz najlepiej kombinerkami. Musisz odkręcić bardzo ostrożnie tą śrubę. Lufa wewn. ma 490 mm, najlepiej kupić Systemy do M16,AUGa. Ma 509mm, jest odrobinę dłuższa od stockowej, owiniesz końcówkę izolką to nikt się nie skapnie ;]

Edited by filon_swaj
Link to post
Share on other sites
owiniesz końcówkę izolką to nikt się nie skapnie

 

Nigdy bym nie wpadł na to :)<hahaha> akurat dorabiam blokadę rury gazowej i robię przegląd zespołu lufy. Do tej pory nic nie ruszałem, bo osiągi były jak na moje potrzeby wystarczające. Otóż, ten bloczek w kształcie litery L lekko odchyla lufę w przeciwną stronę, powoduje to opór na lufę zewnętrzną i lekkie zagięcie lufy wewnętrznej. Warto poluzować ten element w płaszczyźnie poziomej, dałem dodatkowe podkładki, żeby dociskały komore do GB.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Masz na myśli ten, który jest tuż przy komorze HU i trzyma, żeby się GB z lufą łączył?

 

Właśnie sęk w tym, że używałem właśnie kombinerek, dość małych, żeby lepiej było to chwycić i nic.

Może olejem to psiknę jakimś, jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli lufa jest obrócona, to trzeba trochę pokombinować.

Ja pilnika użyłem, bo miałem źle wykonane wyżłobienia pod bolce. Teraz jest już bardziej proste. Jeszcze trochę się pomęczę przy zakładaniu gumki hop-up i może w końcu będzie prosta.

Link to post
Share on other sites

Troszeczkę uciska w prawo, patrząc przez celownik. Może to powodować bezpośrednie odchylenie strzału w lewo lub sztuczne podkręcanie kulki w prawo, zależy od tego jak kulka się zachowa. DUUUŻaa rada, chinole dali mnóstwo gratisowego smaru do użycia od zaraz, jest on na gumce, widać moje nieinwazyjne czyszczenie nie usunęło tego za pierwszym razem.

Śrubki trzymające komorę na klocku do podajnika kulek lubią się wyrabiać. Śrubki trzymające dźwignię komory, również są na plastykowych gwintach.

 

P.S. Kiedykolwiek powiem, że gumka guardera jest dobra...walcie glanem między oczy.

Link to post
Share on other sites

OK, wybaczcie za 2 posty.

 

Spełniłem swoje pragnienia i po chwili zastanowienia zwałowałem części do RK. Wsadziłem lufkę od stockowego PJ25 i gumkę Guardera...tak już postrzępiona...oraz moje magiczne zdolności nieinwazyjne: poprawienie szczelności i stabilności układu. Testy wykazały znaczną poprawę celności i zasięgu. Obecnie maksymalny zasięg skuteczny waha się pomiędzy 50, a 40 metrem. Średni zasięg skuteczny to 40m. Kulka na Guarderze wznosi się ponad linię celowniczą. Kulki 0.25 GFC. Celność słupek na 30m średnicy 10cm trafiony 4/10 bez wstrzelania się. Po wstrzelaniu 8/10.

 

Przyznam się, że pozytywnie byłem zaskoczony.

 

@Edit:

Lubi podawać po 2 kulki. Myślę, że przesadziłem z stabilizacją komory w Gearboxie.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Penio, ostatnio na strzelance pojawił się u mnie ten sam problem, podawania po 2 kulki z mid-capów. Z tym, że nie mam pewności, czy u mnie to nie przez to, że miałem pomieszane kulki 0.2 z 0.25

 

zaznaczam, że to po tym, jak próbowałem go rozebrać.

Link to post
Share on other sites

Hehe mi też nie podawały. Ale po zalaniu ich silikonem działają zgrabnie.

Znalazłem jeszcze jeden patent. Ten dzndzel, który jest na końcu sprężyny w magazynku i popycha kulki. On jest trochę za gruby, ja go spiłowałem, żeby się nie blokował. Teraz wszystko śmiga ;)

Link to post
Share on other sites

Owszem, ja z takich strzelam. Przy standardowym zaczepie boyi nie zamykały się, więc zmieniłem go na zaczep cymy. Są dłuższe niż inne low i mid capy, z wyglądu nieco plastikowe, ale działają genialnie - super silna sprężyna, wchodzi dokładnie tyle kulek ile podaje CA. Nadają się do dużego rofa, ogólnie najlepsze low capy, z jakim strzelałem - w działaniu nie gorsze od choćby vfc

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...