Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

1 warstwa z dętki od rowera, sprawdzone.

 

Tylko zastosuj lepszy klej niż superglue, czy kropelka.

 

No właśnie dałem tą dętkę na Kropelkę. Co może być mocniejszego od Kropelki? :zastanawia: I gdzie to można kupić?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym przypadku nie chodzi o mocniejszy klej a o bardziej elastyczny. Jak pewnie wiesz kropelka i tego typu kleje po wyschnięciu są bardzo twarde a co za tym idzie dość kruche, więc musisz poszukać czegoś, co będzie wiążące z Twoim "metalem" a jednocześnie elastyczne, aby przy uderzeniu się nie kruszyło. Ja osobiście polecam kleje oparte na kauczuku (http://www.cyfronika.com.pl/kleje_uniwersalne.htm - UM920.3 Klej GUMA-METAL) jest bardzo elastyczny i idealnie nadaje się do klejenia gumy (mikrogumy) z metalem.

Edited by DZIKI GHOST
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim głowicę cylindra trzeba doszczelnic na gwincie (teflonowa taśma) i zrobic bardziej lejkowaty kształt wewnątrz i ewentualnie lekko powiększyc otwór w dyszy, żeby była większa przepustowośc powietrza. A najlepiej zrobic nową. :) Dex miał gdzieś ładne rysunki. Jak ładnie go poprosisz, to może Ci podrzuci. :)

 

Edit:

No i ewentualnie możesz sobie dokleic jakąś gumę, żeby tłok nie walił w metal, tylko w coś co zamortyzuje uderzenie i przy okazji wyciszy replikę.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Edited by nfbt
Link to post
Share on other sites

Przy dobrej uszczelce zazwyczaj nie trzeba taśmy ale daję ją zawsze- profilaktycznie. Z głowicy trzeba przede wszystkim wywalić dodatkowy, pseudoamortyzujący o-ring i zeszlifować na płasko aż do początku gwintu. Nie powiększać lejka a jedynie wypolerować wewnątrz całość oraz ew powiększyć średnicę otworu na tyle na ile pozwoli grubość ścianki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam , napiszę tutaj ponieważ poszukuję części do M24 mianowicie ma ktoś na sprzedaż stokowy cylinder ewentualnie 300% oraz komorę hp ? I pytanko od razu jaką sprężynę wytrzyma stokowy cylinder , posiadam barretta m99 w który jest oparty właśnie na M24 a w moim egzemplarzu odpadała tylna ściana wraz z rączką , poprzedni właściciel wymienił tam sprężynę dającą 560 FPS , jak stok nie wytrzyma to doradźcie co tak :) .

Edited by Sihan
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam jedno proste pytanie.

Jaka będzie najlepsza lufa do M24 CA?

Miałem promyka 509mm 6.03 przy niespełna 700fps i mnie nie zadowolił. Myślę o PDI ale nie wiem jaką długość wziąść i czy coś da jak dam 10cm dłuższą oprócz tego że to będzie znacznie więcej kosztować (nie mówiąc o przejściówce i tłumniku).

Link to post
Share on other sites

Dłuższa niewiele Ci da. Jeśli lufa promyka Cię nie zadowalała to albo weź ja i wyczyść albo zmień kulki (czy np gumkę albo komore HU).

 

1. Dłuższa nie wiele mi da? Czy w ogóle mi nic nie da?

 

Gumkę miałem systemy komore stockową a lufe czystą. Strzelałem z badziewia guardera 0,40 szukałem lepszych ale nie znalazłem.

 

2. Komora PDI wpłynie na celność?

3. W porównaniu z promykiem lufa PDI coś mi da? (załóżmy że ta sama długość)

 

Generalnie miałem już kiedyś M24 i mam zamiar znowu kupić nówkę i zrobić ją jak najlepiej się da. Głównie chodzi mi o to żeby była **** celna. Z fpsami nie będę przesadzał. Dlatego też zastanawiam się czy lufa PDI zrekompensuje brak idealnych kulek.

Link to post
Share on other sites

Ja za Ciebie nie zdecyduję. Lufe musisz sam wybrac a ja nie będe po raz setny pisał jaka jest róznica miedzy lufa PDI a promykiem i między 509mm a 550 bo mi sie nie chce :D

 

Komora PDI wpłynie na celnośc ale jak nie poskładasz jej poprawnie i starannie to ani na stockowej ani na PDI celne nie będzie. Podałes konfigurację i na tej podstawie nie sądzę, żeby problemem była lufa dlatego na razie bym jej nie zieniał.

Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz mieć tłumika to najlepszy będzie 509mm. Takiego miałem i z tego co pamiętam był dokładnie takiej długości jak lufa stockowa. Ale na 500mm też będzie dobrze tylko trzeba będzie stabilizator lufy umieścić bliżej wylotu bo krótsza lufa nie oprze się na tej zakrętce :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Czy da się jakoś zapobiec zerwaniu gwintów przy zespole spustowym w M24?

 

Pytam bo mam zamiar złożyć nowy karabin od podstaw i nie chce żeby zdarzyło się coś przez co zmuszony byłem sprzedać poprzednie M24. Wtedy to zerwanie jednego gwintu nastąpiło dopiero po założeniu sprężyny M180. Nie wiem czy to było spowodowane zmianą sprężyny (wcześniej miałem tą z zestawu 300%).

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś kiedykolwiek styczność z PDI - Zespół Cylindra do M24 - Palsonite Cylinder Set HD ?

Chciałbym się dowiedzieć co on daje oprócz ładnego wyglądu. I nie chodzi mi tutaj o same osiągi (bo z tego co wiem to daje ok 10 fps więcej od zwykłego cylindra PDI) ale także czy np poprawia kulturę pracy zamka lub wpływa na lekkość przeładowania. No i czy ta czarna farba z niego nie zejdzie po dwóch przeładowaniach?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...