Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pełne wyposażenie - serial Star Gate


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W SG-1 urzywa sie customowych kurtek G-8 flight jacket na rip-stop'ie w oliwce i 3c-d specjalnie robionych na potrzeby filmu.Robia kopie ale nigdy nie zakontraktowano tej wersji.

 

Co do kamizelki to czesto plecaki wczepiaja w fastexy, widziałem nawet wersje omegi gdzie na plecach były rzepy do których montowali te kozacki laptopy. BHI omega medic nosił teal'c :D reszta standardowa wersje dla strzelca.

 

Co do atlantis, daruj sobie kontrakty, sprzet jest cywilny. Kup sobie softshella o podobnym wygladzie i spodnie 5.11 tactical lub inne i masz z bani.

Oczywiscie jesli chodzi ci o Shepparda. Byle by ci Zelenka nie wyszedł z tej całej przebieranki.

Edited by filo16
Link to post
Share on other sites

mu mu

no ostatnio znowu 9 serie zaczeliśmy oglądać no i tam pojawiaja sie marinsi w marpatach z g36 :wink:

no co do oliwkowych ciuszków to kupilismy zesatawy helikona bo jakjuz ktos wspomnial wczesniej te kurteczki co oni nosza to kosztuja jakies straszne pieniązki niestety :???:

Link to post
Share on other sites

A właśnie, ciekawi mnie jedna kwestia... Kumpel mi powiedział, że wg niego SG1 lata w oliwkach ponieważ to jest bardziej zespół badawczo-poszukiwawczo-rozpoznawczy (xP), a reszta, czyli oddziały stricte wojskowe, to już woodlandy itp. W sumie to ma sens, ale zastanawia mnie, czemu, skoro normalnie używają mundurów olive, kamizelki są czarne? W SG: The Ark of Truth biegali w czarnych BDU no i wtedy to git, ale w sumie oliwkowe kamizelki byłyby bardziej uniwersalne (tzn. tak myślę)... wiem, pomieszałem strasznie, ale już późno jest :P

Link to post
Share on other sites

Tak samo można by się zastanawiać dlaczego wybierając się na obcą planetę tak rzadko zabierają ze sobą manierki z wodą. Bo te u nich przy pasie lub plecaku widać naprawdę bardzo rzadko a systemów hydracyjnych nie zauważyłem w żadnej postaci. ;-)

 

Tak samo jest z tymi kamizelkami i kolorami mundurów. Trudno to logicznie wyjaśnić, ale można to naciągnąć do wyżej wymienionego powodu. Ciuchy w jednolitym kolorze i czarne kamizelki wyglądaję trochę mniej agresywnie.

 

Co do ciuchów ze Stargate: Atlantis to są one syte na wzór softshelli z Arc'Teryx ( http://www.arcteryx.com/ ). Niestety raczej nie do dostania są zestawy kolorystyczne występujące w SG:A - określajace spełnianą funkcję.

 

Sorki za wszelkie powtórki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W "Stargejcie" raczej nie przesadzają z kamuflażem. Może w Sg-1 było parę odcinków w innym ubranku ale w Atlantis to w ogóle nie wychodzą z czerni.

 

Zresztą widać efekty. W Sg-1 mieli ambitne plany jak podkładanie bomb na placówkach Goauldów i przekradanie się po lasach(szkoda, że tylko Kanadyjskich).

W Atlantis dawali się łapać przy każdej okazji, a sabotować to umieli tylko statki, unikając strażników, chowając się za filarami.

 

Zauważyłem XM-8 w 5 serii Atlantis (nawet łuski były) :o.

 

W sg-1 jeszcze mieli czarne czapki niekiedy i czapkę z daszkiem (O`Neill)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A nie lepiej w googlach poszukać info o serialu?

Sam oglądałem i gdzieś się natknąłem na stronkę z takimi rzeczami.

Wymienione były tam wszystkie bronie jakich używali, oporządzenie itp.

 

"Pewne jest, że ganiają w czarnych koszulkach bawełnianych od pana Henia z bazarku za rogiem. 3 alejka, 6 rząd, 4 budka. 12 zł sztuka, 100% bawełna."

:wink:

Link to post
Share on other sites

Ja planuje się wystylizować na Pustynne oporządzenie takie jak widać na tym screenie:

stargatesg16x22fullcircal2.th.jpg

Scren pochodzi z odcinku 22 sezon 6 SG-1.

Tylko jakoś nigdzie nie mogę dorwać choć podobnej wersji kamizelki. Dobrze kojarzę ,że to Omega?

Edited by Lineusz
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Największym minusem przy próbie odwzorowania SG jest zbyt luźnie podejście do ładownic dla P90, po prostu ich brak ;-). Przez te kilkaset odcinków nowy magazynek po prostu się pojawia w ręce, lub najzwyczajniej w świecie wyciągają go spod kamizelki... choć przed chwilą go tam nie było ;-), w jednym z ostatnich odcinków Atlantisa bardzo dobrze to było widać.

To spora niedoróbka, jak na tyle lat kręcenia, mogli coś wymyślić.

Podejrzewam, że moje zamiłowanie do P90 wzięło się z oglądania tego serialu ;-).

Link to post
Share on other sites

P90 moim osobistym zdaniem jest okrutnie brzydki i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić funkcjonalności tego czegoś. Dużo lepszym pomysłem w SG były MP-5.

W tym serialu nie chodzi o odwzorowanie wojska, tylko o jakieś kosmiczne przygody, czyli po raz kolejny wracamy do reżyserskiego stwierdzenia "żeby ładnie w kamerze wyglądało.

Widzieliście, żeby w SG używali gogli taktycznych (tylko takich z prawdziwego zdarzenia)?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co ma wygląd do funkcjonalności i ergonomiki. Jak coś jest ładne to od razu jest dobre? A jak brzydko wygląda to nie nadaje się do niczego? Używałem swojego czasu P90 i do gry w pomieszczeniach nadaje się świetnie. Dla osób o długich rękach będzie mniej wygodny z racji tego, że jest dość krótki. Wygodnie się z niego celuje jest poręczny i nie sposób zawadzić lufą np. o futrynę. Wadą są oczywiście nieporęczne magazynki, są długie i zajmują sporo miejsca, ale ja wtedy korzystałem z hi-capa więc było mi to obojętne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zapytaj googla :). On prawdę Ci powie.

Trzeba po sklepach poszperać.

 

Co do P90, to fakt. Mały jest i w miarę poręczny, ale mi kiepsko leży w łapkach.

 

Karabinki typu MP5 czy SIG 552 Commando, jakiego mam też świetne są do ciasnych przejść. Składana kolbo robi z nich też poręczne maszynki.

Link to post
Share on other sites

Karabinki typu MP5 czy SIG 552 Commando, jakiego mam też świetne są do ciasnych przejść. Składana kolbo robi z nich też poręczne maszynki.

 

Ciężko prowadzić celny ogień bez oparcia kolby o ramię. Takie strzelanie ze złożoną kolbą to tylko na filmach i w AS. Składana kolba ma ułatwić transport broni i właściwie tylko wtedy zostaje złożona.

Link to post
Share on other sites

OK, karabinek w sensie potocznym, a że to PM to wiem :) tak jak i P90 zresztą.

 

Co do celowania jak się sieje zaporowym, żeby pokryć pomieszczenie lub korytarz to nie robi większej różnicy, czy jest kolba czy nie.

 

Do poprawienia chwytności przy takim strzelaniu to rączkę taktyczną na RIS po lufę najlepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...