Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 [P&J/Boyi]


Recommended Posts

zamierzam kupić tą replikę: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1082 ale mam małe wątpliwości czy ktoś ją posiada lub posiadał czy warto ją kupić ? jakie ma wady /zalety ew. z jakimi problemami natury technicznej przyjdzie mi sie borykać ? Proszę o pomoc, rady ew. może ktoś poleci mi inna dobrą replike m-ki w tej samej cenie :) pozdrawiam.

 

obecnie posiadam tą replikę ale jest tania i nie za genialna :) coż można sie spodziewać od repliki za 120 zł :

 

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...;products_id=36

Link to post
Share on other sites

No niezły jest ten PJ. Ale tu żadnego szału nie ma.

 

Na co powinieneś się szykować? Na badziewną komorę HU, na mocną sprężynę, na ewentualny brak kompresji, wymianę gumki HU.

 

Alternatywą tutaj mogłaby być Emka Boyi od Customsów. Warto to rozważyć. W tej, którą rozbierałem szczelność jest prawidłowa. Ale to nadal Boyi.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Ale ziom, założyłeś temat o AEGu w sprężynowych.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Czyli polecasz zaraz po zakupie wymienić gumkę HU i zakupić nową komorę czy jest na to ew. jakiś sposób bo z tego co czytałem na innych forach to customsy nie różnią się wiele od replik stockowych Boyi... (poza wyglądem...) ponoć gearbox jest ten sam i reszta elementów też... tylko cena inna ale nie wnikam bo nie miałem tej M-ki w rękach tylko S-SYSTEM... i nad nią zastanawiałem się najpierw ale nie odpowiada mi ta szyna SIR... :/ troszkę duża i czyni karabinek nieporęcznym... więc wolę pozostać przy standardowej M-ce :) poza Tym poszukuję repliki w większości wykonanej z metalu i posiadającej ruchome elementy jak w prawdziwej ostrej wersji M-ki ( łącznie z opcją "złamania" jej czyli standardowego otwarcia) ponieważ chcę ja w przyszłości upgrade'ować...

Edited by pendzik
Link to post
Share on other sites

Customs.pl wymieniają m.in. sprężynę na słabszą. To poprawia żywotność repliki. Ale silnik, komora, szkielet, zębatki, lufa, body, itp. są nadal od Boyi.

z tego co czytałem na innych forach to customsy nie różnią się wiele od replik stockowych

Nie chodzi mi o repliki customowane jako takie, tylko o repliki ze sklepu customs.pl. Załoga tego sklepu przerabia nieco repliki (m.in. chińskie) w celu poprawienia ich żywotności, możliwości, osiągów. I całkiem dobrze im to wychodzi. Są godni polecenia.

 

Czyli polecasz zaraz po zakupie wymienić gumkę HU i zakupić nową komorę czy jest na to ew. jakiś sposób

Na gumkę sposobu nie ma ;). Możesz postrzelać sobie na stockowej, porównasz z innymi maniakami i wtedy zdecydujesz, czy warto wymienić, czy nie. Jeśli chodzi o komorę, to ponoć można poprawić. Ogólnie komory Boyi są dość słabe, więc czekałoby Cię sporo dłubania. Jaki będzie efekt? Nie mam pojęcia. Ale czy kupno nowej komory rozwiąże problemy? To już jest trudniejszy temat. Mojemu koledze komora SRC nie pasowała w Boyiu. Więc ostrożnie tutaj.

Link to post
Share on other sites

Na co powinieneś się szykować? Na badziewną komorę HU, na mocną sprężynę, na ewentualny brak kompresji, wymianę gumki HU.

 

Alternatywą tutaj mogłaby być Emka Boyi od Customsów. Warto to rozważyć. W tej, którą rozbierałem szczelność jest prawidłowa. Ale to nadal Boyi.

 

Zwracam nieśmiało uwagę, iż komora jest ta sama w PJ i Customs, tzn. boyowska. Badziewna regulacja, ale w miarę szczelna.

Link to post
Share on other sites

Zwolennicy GB v. 3 powiedzą, że lepszy kałach. I trudno z tym polemizować. Ile razy rozkładam i składam emkę, to nie jestem w stanie powiedzieć ile będzie miała FPS i jak z celnością, torem lotu kulki. To trzeba sprawdzić i potem ewentualnie dłubać, poprawiać. Ale wiesz, i tak każdy kupuje co mu się podoba. Ja bym nie kupił kałacha nawet jakby miał GB ver. 19085923478.

 

Te Pjotowe przeróbki zadziwiają. Przy jednym Ak74m i jednym AKS74 chrono pokazywało ponad 390fps.

 

W emkach pewnie podobnie.

Co w tym Cię zadziwia? Sprężyna M120 powinna dawać 400-430 fps w szczelnej, dobrze złożonej replice.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jakbym miał okrojony budżet, to bym się skusił na tego PJ/Boyi, ale niechętnie.

Link to post
Share on other sites

GB v.3, dobra komora hop-up, trudno go połamać, długa lufa przy względnie małej długości repliki.

 

Wadą jest dosyć delikatny vertical grip, specyficzny spust i mało miejsca na baterię.

 

Ogólnie bardzo przyjemny karabinek, ale trzeba go chwilę potrzymać w rękach bo nie każdemu musi pasować bull-pup.

Link to post
Share on other sites

Konstrukcyjnie jest lepszy, wykonanie lepsze. Seria M jest nie do końca user friendly, jednym słowem. O ergonomię jedynie można się spierać, ale to jest kwestia budowy użytkownika i gustu.

 

W kwestii dostępności piszcie do krakmanów, innego sposobu nie ma. Alternatywnie można pytać na customs.pl, zmieniają parę rzeczy i zdecydowanie wychodzi to na dobre replice, cena trochę wyższa za to:

http://www.customs.pl/produkty.php?product=27&cat_link=3

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja posiadam replikę z krakmana dokładnie tą: http://www.taiwangun.com/shop,show,605

 

 

Karabinek swoje waży,ale można się do tego przyzwyczaić.

Co do mocy na chrono wyszło mi 405fps z celnością dość dobrze tylko trochę z hopkiem trzeba się pobawić żeby dobrze wyregulować,a jak już się to zrobi to celność jest okej:)

 

 

Osobiście polecam:)

Link to post
Share on other sites

Co do komory Hop Up-a (Boyi) to potwierdzam, że miałem też problemy. Skopane jest ramie dystansera. Wyzłobienie, w którym leży dystanser było nierówne i kopało lot kulki.

 

Same repliki to w sumie jedna cholera...body jest to samo, komora HP też, szkielet pewnie to samo...bierz, które Ci się bardziej podoba :)

Ja osobiście brał bym M4 od customs.pl, słabszy spring-mniejsza awaryjnośc

Edited by Belfer
Link to post
Share on other sites

Co wg. Was będzie lepszym wyborem ta opisywana tu emka z krakmana czy aks-74u również z konfiguracją PJ z krakmana, i nie piszcie żebym sobie oba tematy przeczytał bo już to zrobiłem mimo to nadal nie mogę się zdecydować, oba bardzo mi się podobają, więc proszę o odpowiedź. Aha i jak by ktoś mógł podać z ilu metrów w co można trafić tą repliką (M4A1) to znaczy najlepiej podajcie z ilu metrów można trafić w człowieka,bo w ak to wiem już jaka jest celność.

 

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...