Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Celował w ludzi


Recommended Posts

Próbujesz być dowcipny, czy jesteś zwyczajnym głupkiem(*) pozbawionym wyobraźni? Wystarczy jak jakiś koleś postrzela sobie z repliki do samochodów na autostradzie, lub trafi na zestresowanego policjanta, który nie rozróżni wycelowanej w niego (wyciągniętej) repliki od oryginału broni ostrej?

 

_________________________________________________________

* zamierzenie celowe, za które gotów jestem ponieść przewidziane w regulaminie konsekwencje.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy post, witam;)

No ok, to niech celuje do policjanta, który go zastrzeli... Jestem jak najbardziej za, bo równie dobrze by mógł celować do niego pistoletem zabawką, niekoniecznie ASG... A tak to przynajmniej oczyści chociaż trochę degenerujące geny ludzkości... Idiotów powinno się tępić^^

Link to post
Share on other sites

Pierwszy post, witam;)

No ok, to niech celuje do policjanta, który go zastrzeli... Jestem jak najbardziej za, bo równie dobrze by mógł celować do niego pistoletem zabawką, niekoniecznie ASG... A tak to przynajmniej oczyści chociaż trochę degenerujące geny ludzkości... Idiotów powinno się tępić^^

 

Zapomniałeś że ASG to zabawki. Nawet te pistoleciki za 12 złoty i żóltymi kulkami to też ASG;(

 

A jak sobie wyobrażasz wieści na TVn typu "funkcjonariusz zastrzelił uzbrojonego mężczyznę. Broń okazała się repliką-zabawką"

 

Myślisz że to było by lepsze? Problem tkwi w tym szajsie który można kupić masowo w kiosku,bazarku lub na odpuście.

Link to post
Share on other sites

Panowie,

Tak się w życiu złożyło że miałem przez bardzo długi okres kontakt z bronią... (jak pewnie wielu miłośników ASG) i proszę mi wierzyć ale nie zawahałbym się jej użyć gdyby jakiś "nierozsądny" człowiek wyciągnął ją przeciwko mnie. Nie chodzi mi o tanie zabawki z bazaru po których od razu widać że są nie groźne... mówię o np. wszelkich CO2piach pistoletów typu GLOCK czy Walter. Proszę nie zapominać że to ułamki sekund decydują często o życiu lub śmierci człowieka... Prawo użycia broni ściśle określa przypadki ale to życie kreśli własne scenariusze i niestety bardzo odbiega od suchych zasad. Zawsze to funkcjonariusz ponosi odpowiedzialność za podjęcie decyzji o jej użyciu, zawsze potem są bardzo długie godziny... Nie wiem wprawdzie co na to by powiedział Prokurator ale wolałbym się długo tłumaczyć niż narażać życie i "wierzyć" że to co taki bandyta wyciąga to zabawka... W Polsce na szczęście nie było jeszcze takich przypadków ale jak któryś z kolegów napisał to kwestia czasu i proszę mi wierzyć nie będzie to czyn dokonany przez "zdenerwowanego czy znerwicowanego" policjanta... Wiem co czasem obserwuję na strzelankach, co widzę w sklepach... dlatego uważam że bardzo ważnym jest organizowanie klubów miłośników ASG. Nie wiem czy takowe istnieją bo dosyć krótko uprawiam ten "sport?" ale ta zabawa nie jest dla gówniarzy typu ci z tvn... mam nadzieję że ten człowiek poniesie konsekwencje swojego czynu...

 

z poważaniem,

 

Carlos

Link to post
Share on other sites

Carlos_73 - dzięki za głos rozsądku.

"Wolę żeby mnie 3 sądziło niż 4 niosło" - czyli funkcjonariusz widząc coś co przypomina broń (a nasze repliki z odległości powyżej 2 m są nie do odróżnienia od broni, zwłaszcza kiedy na decyzję są ułamki sekund) wycelowane w niego z dużym prawdopodobieństwem sięgnie po swoją broń i użyje jej. Dobrze jeżeli tylko zrani a nie zabije "mądrego inaczej".

Link to post
Share on other sites

Jasne, oczywiście się zgadzam, w szczególności jeśli chodzi o broń krótką, czyli coś, co ma pewne prawdopodobieństwo znaleźć się w rękach cywila. Ale czy taka "odruchowa" reakcja funkcjonariusza będzie na pewno uprawniona, gdy na przykład jakąś długą emkę trzyma w rękach jakiś młody człowiek? Jaka jest szansa, że w Polsce jest to prawdziwa broń?

Link to post
Share on other sites

relevant - uprawniona czy nie, najmniej ważne dla potencjalnego nieboszczyka. A trochę strzelanin z użyciem broni długiej (porachunki grup przestępczych) już mieliśmy. Do tego policjant będzie podejmował decyzję w sytuacji stresowej i w ułamkach sekund. Wygodnie się ocenia prawdopodobieństwo z wygodnego fotela, prawda?

Link to post
Share on other sites

reakcja policjanta czy innego funkcjonariusza będzie wyglądała następująco:

 

- JEDNO ostrzeżenie - nakaz porzucenia broni

- strzał

 

w przypadku gdy obywatel w tych sekundach zacznie mierzyć lub uniesie broń w kierunku funkcjonariusza ten odda strzał bez ostrzeżenia...

 

to są naprawdę wielkie emocje i decyzje podejmowane w ułamku sekundy... a prawdopodobieństwo??? cóż w dzisiejszych czasach emka, mp5 czy inne paskudztwa bardzo łatwo zdobyć i uzasadnianie że TO MUSIAŁA BYĆ REPLIKA BO EMEK W POLSCE NIE MA... jest bardzo ryzykowne...

Link to post
Share on other sites

Malo przyjemny incydent.Ale nie sądze żeby od takiego czegoś zakazano/ograniczono airsoft.Oczywiście potępiam takie zachowanie i mam nadzieję że nigdy nie będe uczestikiem czy choćby widzem takiej sytuacji.Ale w Polsce o airsofcie nadal mało kto wie i nadal jest mało osób posiadających te repliki, a wśród tych osób tępych dekli celujących w ludzi.Z tego artykułu Schmeiser to prawdopodobnie MP40 za 22 zł z bazarku i tych osób nie ma co od razu utożsamiać z polskim airsoftem. Po za tym znając prędkośc podejmowania ustaw w naszym kraju raczej nic z tego nie wyjdzie w ciągu najbliższych lat. Zresztą ludzie mają gorsze hobby - setki wypadków motocyklowych w których giną/zostają ranii ludzie jest wielokrotnie większa niż osób przestraszonych replikami. I jakoś w całej Polsce nie zakazano sprzedaży motocykli. Nie ma co od razu panikować panowie ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...