Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w Holandii


Recommended Posts

A wiec chlopaki ASG w Holandii jak najbardziej legalne. Od dwoch lat bo od dwoch lat ale jest. Faktycznie maja zaostrzone te przepisy, w koncu policyjne panstwo. Ale jako ze wracam do sportu chcialem sie dowiedziec jak to jest i to czego sie dowiedzialem z pierwszej reki czyli swieze informacje na dzien 16.09.2015

 

Hi Marcin

 

Sadly in the Netherlands we do have a lot of restrictions for Airsoft.

 

· if you are living in the Netherlands you need to be a member of the NABV (www.nabv.nl)

o you can join 6 times a year as intro – and you then need to loan a replica form an NABV member,

· if you living outside the Netherlands and want to play legally in the Netherlands you need to request an “exception” from the NABV

 

FPS Rules

360 FPS voor AEG

450 FPS for DMR sniper

500 FPS for bolt action sniper

 

No Piro of smoke are allowed, only

No replica bomb, grenade’s, claymore etc. are allowed.

 

traveling with replica should be in locked case or bag with BBs and mags separate.

 

hoops this helps you further !

 

Met vriendelijke groet,

Mark & Yolanda Stakenburg

 

Critical HIT Airsoft Events

 

Dla osob ktore sporadycznie odwiedzaja Holandie lub po prostu nie maja tutaj meldunku powinien byc ciekawy ten list:

 

Dear Marcin,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

It is possible for you to play in the Netherlands.

Go to the website of the Dutch Airsoft Foundation, www.nabv.nlCheck by "evenementen" to whcich event you want to go to.There you found the button "Request Exception" klick on it and fill in your personel datat like name, adres, zip code, city date of birthprint it out and take ik with you to the event. It is a legal document for the Dutch police if they check you on a traffic stop.Take the printout together with a valid ID to the event and show it at the front desk.

Most events wants a prior reservation, so check it out on the website. Most of the times, there's a link to sign in.

You can use the Reqest Exception button al many as you want. No limits for you.

Take care and have fun !

 

 

 

 

 

Met vriendelijke groet

 

Sander van't Hof

NABV Airsoftsport Provincie Coördinator

Zuid Holland

 

 

Repliki nie sa niebieskie, nie musza miec czerwonej koncowki. Moze byc auto ale jest limit FPS na dane kategorie. Nie mamy miejscowek jak w polsce pelno wszedzie. W Holandii nie ma praktycznie lasow a jak sa to pilnowane jak dziedzictwo narodowe. Sa firmy ktore maja teren i organizuja takie zabawy. Mozna przyjsc pobawic sie od 20e za pare godzin "wynajmu" miejsca typowego pod scenariusze ASG i Paintball.

 

Osoby ktorej nie maja meldunku musza wejsc na strone internetowa www.nabv.nl i wedlug instrukcji wybrac na jaki "event" chcemy sie udac. Jest tam cala lista imprez. Chyba kazda taka impreze trzeba zglosic przez ta Holenderska Fundacje Airosft i dzieki temu mamy wszystko w systemie. Wybieramy impreze, wybieramy cos na wzor dopuszczenia poza regulaminem ze wzgledu na miejsce zamieszkania gracza inne niz Holandia i jedziemy sie strzeelac. Z tym papierkiem i waznym dowodem policja nic nam nie robi a nas wpuszczaja na plac zabaw.

 

Z autopsji jak wyglada cala taka zabawa tutaj napisze za pare dni jak sie wubiore.

 

Z tego miejsca chcialbym zapytac sie czy sa tutaj ludzie mieszkajacy w Holandii ktorzy chcieliby sie zorganizowac i razem jezdzic sie strzelac tworzac walki Polska kontra Reszta Swiata :) ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. Pracuję w Holandii 6 lat i drugi rok jeżdżę z holendrami do Belgii na strzelanki . Nie ma tu łatwego życia , ale dla chcącego nic trudnego , raz lub dwa razy na miesiąc moi znajomi holendrzy organizują sobie wyjazd do Belgii na zakupy , odwiedzają tam sklepy airsoftowe i tam też swój sprzęt trzymają , tzn dogadali się z belgami i wynajmują u jednego z nich schowek (komórkę) na swoje zabawki .

Nie należą do żadnej org. typu NABV , nie mają pozwoleń tzw licencji na replikę broni (bo z tego co mi tłumaczyli tak to się nazywa) i z powodzeniem organizują strzelanki nawet 50 osobowe .

mieszkam w belgii i chetnie z wami pobiegam dajcie znac
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

To ja napiszę coś ciekawego w tym temacie:

jestem w Holandii. I jakby co to będę serwisował ;-) .

 

Właśnie kupiłem sobie SCARa z CA, worek magów i resztę szajsu. W stare oporządzenie się jeszcze chyba wciskam. Jestem w trakcie robienia licencji NABV.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Teoretycznie jest sposób na załatwienie NABV bez meldunku (jestem w trakcie sprawdzania tego "myku").

Żeby zostać członkiem NABV musisz mieć VOG Verklaring. Ten VOG załatwia się przez Digid. Żeby mieć Digid trzeba być zameldowanym.

Szperając po stronach rządowych NL natknąłem się na informację o tym że VOG można załatwić również dla osób przyjezdnych. W tym celu należy ze strony Rijksoverheid pobrać wniosek, wysłać do NABV i poprosić o wypełnienie, następnie wraz z kopią swojego paszportu/dowodu oraz potwierdzeniem przelewu na kwotę 43 euro wysłać do ministerstwa sprawiedliwości i odczekać do 8 tygodni. Kiedy dostaniesz VOG verklaring, wysyłasz go do NABV.

Nigdzie w statucie NABV nie jest napisane, że musisz mieć meldunek.

Jeżeli trzepnie Cię policja z repliką w Holandii, bez członkostwa NABV to jesteś traktowany jako nielegalny posiadacz broni palnej. W najlepszym wypadku zapłacisz grzywnę, "jedyne" 4000 euro.

Jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć, pisz PRIV.

Piona!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jest ekipa ale częściej strzelamy w BE, z kazirodcami tak nie bardzo chociaż byliśmy na CQB w Helenaveen i w Dark Forest.

11 maja lecimy do Huy, Chambers, świetna lokalizacja, ja jestem z Schiedamu, jeden kolega z Vlaardingen. Trochę trzeba jeździć ale warto. Jak coś to daj na priv namiar na siebie (najlepiej nr. tel to się zgadamy)

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 12.02.2020 o 23:43, ReiKO_PL napisał:

Witam , ja rowniez jestem czlokiem NabV i mam sprzet na miejscu, jakby byly checi piszcie , cos sie wymysli i gdzies pojedzie postrzelać . 

Cześć, zbieram sprzęt i szukam chętnych do stworzenia teamu lub dołączenia. 

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...