Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR 300 [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jednak te EBB to kicha, wydawały mi się fajne ale po dłuższym zastanowieniu, po cholere płacić za głupotę :P

Jednak zostaję przy LR-300

Tylko teraz już ostatecznie, lepsza wersja z krótką lufą:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2406

czy

długą:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2412

Link to post
Share on other sites

No wiesz.. ja mam i krótką i długą wersję starej LR300 ;)

Chociaż niekiedy wolałbym, żeby jedna z nich była krótsza więc jeśli mam coś doradzić - to wybierz krótszą.

Będzie fajna, poręczna, zwarta, to wcale nie jest minus. Przy długiej lufie łatwiej będziesz nią trącać o różne przedmioty, zwłaszcza w budynku więc trzeba uważać, łatwo porysować w ten sposób lufę a nawet gorzej... Także krótka zwarta replika będzie łatwiejsza w obsłudze, bardziej intuicyjna.

 

W ASG, różnica w długości lufy między jedną a drugą wersją jest praktycznie pomijalna, w każdym razie nie przekłada się prosto z pudełka na zasięg dajmy na to:

Długa wersja 50m

Krótka wersja 40m.

Będą miały praktycznie te same osiągi (bo mają te same podzespoły) i taki sam zasięg, na tyle na ile powtarzalność z repliki na replikę jest równa oczywiście.

Nie wiadomo tylko czy długa wersja ma większy cylinder (Typ 0 lub Typ 1), a krótka wersja ma mniejszy (najlepiej Typ 2). A takie mieć powinny, długa lufa = większy cylinder, krótsza lufa = mniejszy cylinder, z otworami w ściankach, co przekłada się na mniejszą ilość sprężanego powietrza. Długi temat, jak chcesz poczytać to jest tutaj ->

http://forum.wmasg.pl/topic/65864-cylinder-typ-ma-znaczenie-patrz-pierwszy-post/page__st__460

 

Zapytaj najlepiej w sklepie telefonicznie, która wersja jaki ma typ cylindra albo czy jedna z tych replik nie ma przedłużek lufy w zestawie. Tak było w wypadku LR300 od P&J, miała zamontowaną krótką lufę ale miała w zestawie też przedłużkę do długiej.

Także podsumowując, bierz tą, która ci się bardziej podoba, bo jako takie oba te modele oferują to samo.

Krótsza jest bardziej poręczna, lepiej wyważona również, nada się świetnie do korytarzy i ogólnie budynków a w lesie też nie będzie jej niczego brakować. Może nawet da się ją schować do zwykłego plecaka po złożeniu kolby. Dłuższa będzie sprawiać pewne kłopoty w manewrowaniu w ciasnych pomieszczeniach, poza tym nie ma żadnych minusów.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam zamiar kupic tą replike, i z racji tego chcialem spytac czy beda pasowac magazynki od specna arms bez koniecznosci dopasowywania? I czy tez nie bedzie problemu z wsadzeniem gumki hu, zielonej g&g w komore (ewentualnie z lufą madbull BP 6.03)pytam gdyz raz zmienialem gumke w innej replice i nie moglem jej wcisnac (lecz byla to komora AK z cymy). I przy okazji , sensowna bedzie zmiana dyszy czy stock daje rade? (Mowa o replice PJ)

Edited by siwy007007
Link to post
Share on other sites

Magazynki od wszystkich eMek będą pasować, Specny również. Wyjątek stanowią bodajże magazynki od SR25. Te są nieco inne i mogą nie pasować. Zmiana dyszy wymaga otwierania gearboxa, jeśli nie potrafisz tego zrobić sam to niekoniecznie warto się tym kłopotać. Serwis wyniesie Cie więcej niż warta jest nowa dysza. Chociaż warto ją wymienić bo ta standardowa nie uszczelnia się dobrze z gumkami z kołnierzem. Z gumkami i ich wpasowaniem do komór bywa różnie, niektóre rzeczywiście są za grube i nie wchodzą a inne znowu są za luźne i latają w komorze. Doraźnie pomaga gumkę nasmarować delikatnie z zewnątrz, żeby łatwiej weszła do komory. W wypadku jak jest za luźno to między ścianki komory a gumki, można nawinąć nieco teflonu i wtedy wciskać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odświeżę kotleta

Nawiązując do wypowiedzi Fedajkin-a fakt biorąc pod uwagę części wewn. to jednak EA jest lepszym wyborem właśnie teraz patrzę, że różnica cenowa przemawia za EA a nie za P&J. Jedyny minus to to, że w EA jest GB ver.2 zmodyfikowany ale cóż od czego jest gwarancja, a po - normalny szkielet i części raczej nie podejdą ale wtedy inni będą się "kłopotać". Ja ogólnie jestem zadowolony z mojego P&J kupiony w 2009 hula do dziś. Wymieniłem springa, zębatki, tłok, lufę, szkielet wewn. komorę HU do tego doszło wzmocnienie GB. Śmiga na li-po 11.1 od 3 lat, a przemieliła łącznie żeby nie skłamać jakieś 200-300k tak myślę. Spadła raz z 3m przeżyła bez żadnego uszczerbku i też za bardzo się z nią nie cackam czy to budynki czy las. Kupiłbym coś innego ale po co skoro śmiga a jak nawet szlag ją trafi zupełnie to chyba nawet nie będzie mi jej szkoda ale łezka się zakręci :icon_razz2: . Po tylu latach użytkowania i rozbierania luzów brak, a na dzień dzisiejszy wygląda tak

 

KLIK

Edited by szuja3
Link to post
Share on other sites

Myślę, że dużo więcej niż statystyczna połowa z obecnych i byłych posiadaczy LR300 od A&K/P&J gdyby miała taką możliwość wtedy (gdy kupowała), zakupić zamiast chińskich replik, replikę od Evolution Airsoft to z całą pewnością by tak uczyniła (włącznie ze mną)

Ja jestem jedną z tych właśnie osób, nie mówię, że EA jest wybitnie dużo lepsze ale z pewnością bardziej by mnie pociągało niż leżaki magazynowe A&K. Wtedy jednak było tylko to dostępne albo 2x droższa wersja G&G jeśli chodzi o LR300.

W końcu jednak po modyfikacjach replika chińska też działa bardzo dobrze, nie wybitnie ale na tyle dobrze bym nie odczuwał potrzeby jej wymiany na coś ładniejszego i fajniejszego jeśli chodzi o LR300 w postaci repliki od EA. Moja co prawda nie przekręciła 200.000 kulek, pewnie nawet nie 50.000 kulek ale i tak ma wszystko wymienione. Jedyne oryginalne podzespoły wewnętrzne to szkielet, sprężyna główna oraz prowadnica sprężyny. Istotne, że szkielet trzyma się nadal w kupie jak od nowości. Co na ZnAl jest prawdziwym sukcesem.

 

Ja jak najbardziej doradzam dla nowego pasjonata konstrukcji LR300 zdecydowanie kupowanie jej od EA, jest ładna i estetyczna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

no mniej więcej tak krótką jaka jest w krótkiej wersji LRki, szukałem i nie da się dostać lufy od LR. przez to pytam czy lufa od m4 podejdzie bo od eMki można kupić lufy bez problemu :)

np : https://gunfire.pl/product-pol-1152206344-Lufa-zewnetrzna-300mm-do-replik-typu-M4.html (ta długość to przykład, długość dobiorę jak już będę miał replikę :) )

czy da się ją zamontować bez modyfikacji czy niezbędne będą jakieś szlify

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...