Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR 300 [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak na szybko po przemacaniu bez strzelania:

1. Wewnętrzna lufa sporo krótsza od zewnętrznej w długiej wersji

2. Pod muszką jest jakiś mały RIS a nie standard 22mm

3. Pokrywa przedniego chwytu mocowana jest na dołączone uszy do pasa. Bez nich stosunkowo luźno lata.

4. Szczerbinkę idzie zdjąć tylko do tyłu odciągając jeszcze cała dźwignię od zamka (tak to się nazywa po polsku?).

5. Silnik jakiś mocniejszy, bo magnesy w nim przyciągają metalowe elementy jak zbliżysz do chwytu.

6. Sam chwyt mimo, że wygląda dziwnie z tymi wypustkami to dość nieźle leży w dłoni.

7. Egzemplarz, który macałem nie rożni się mocno do eMek CA pod względem spasowania i latania różnych elementów. Metal na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie, a o chybotliwej lufie nie powinno być mowy chyba w żadnym egzemplarzu z racji zastosowanych rozwiązań.

8. Pod pokrywą przedniego chwytu dość sporo miejsca na baterię (nie bez przesady, ale spodziewałem się, ze będzie ciaśniej).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Miałem już PJ300 jeden dzień w rękach, trochę postrzelałem z niego. Stock mocny, porządny zasięg (pod 60m na kulkach 0,2), solidnie zmontowany. Uważam, że bateria 9,6 daje mu sensowną szybkostrzelność. Ma parę fajnych patentów (montaż osłony, pod którą jest bateria czy "ucho" do zaczepienia pasa nośnego, które z przodu można w kilku miejscach zamocować). Z minusów takich trudno usuwalnych, to kolba mogłaby się składać jak w MP5 na drugą stronę, bo złożona tu trochę zasłania selektor ognia. No ale to drobna rzecz, bo da się wspomnianym selektorem operować. Gun sprawił na mnie dobre wrażenie, ale klimat "Stalkera" jakoś mało mnie ciągnie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie czy ktoś może wsadził w to cudo słabszą sprężyne?

 

W wakacje zakupiłem u krakmanów spr short, czyli model z mechanicznego punktu widzenia identyczny. Przy zamówieniu zaznaczyłem, że chcę sprężynę madonion 110 i taki dostałem. Po około 6k przemielonych kulek miałem okazję sprawdzić ją na chrono, nie u krakmanów 8-) .

Wynik to 373-375fps-ów, bardzo stabilne. Rof wynosi 15 strz/sec,

 

I jeszcze jedno. Nie wiem jaki jest tego powód, czy gumka źle założona, a może dystanser jest duży, ale strzelam na HU ustawionym na 0. W tej pozycji kulki lecą jedna za drugą, jak po sznurku, gdy podkręcam bardziej to szybują w niebo. Mam silikona guardera. Nie grzebię przy tym, bo i po co, skoro działa :mrgreen: .

W takim razie pewnie i pomiar na chrono jest zaniżony.

Edited by botau
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem LR300 A&K kupiłem replikę w "ZBROJOWNI"

 

Wszystkie moje testy przeszła pomyślnie 6 z plusem :D

 

Wykonanie :

Bardzo dobre, dużo części metalowych, bardzo "sztywna" replika jedyne co w niej sie rusza to magazynek jak jest nie dopasowany,

dość lekka jak na full metal , kolba ala Beryl ale jest solidna i daje możliwość sprawnej akcji CQB.

 

Możliwości :

Wystarczy wymienić kolbę na np. taką http://www.taiwangun.com/shop,show,844

i wszystko wygląda jeszcze lepiej , bezproblemowa instalacja granatnika m203 wystarczy zaopatrzyć sie w szynę R.I.S i śrubki , w wersji z długą lufą świetnie wygląda krótki tłumik "Stubby Killer" . w zestawie dostajemy również przykręcane uchwyty "oczka" na pas .

 

Działanie :

Powiem tak , po wystrzeleniu pierwszych kulek doznałem SZOKU , posiadana prze zemnie replika SPR NOD1 również A&K 435FPS (mierzone) Strzela słabiej ,

Po zamontowaniu prec lufy Madd Bull 363mm 6.03mm w LR 300 strzela BARDZO CELNIE , R.O.F na wysokim poziomie ( w zestawie batka 9.6v 1200Mha) , bardzo cicha praca GEARBOX'a żadnych dziwnych dźwięków wszystko idealnie spasowane .

 

 

 

Mimo że to Chinol , mogę śmiało powiedzieć że z najwyższej półki , duży PLUS po stronie sklepu" Zbrojownia " Gearbox zaklejony plombą i dobra praca części mechanicznych świadczy o kompetentności osób tam pracujących .

 

 

P.S. Te 440 fps to nie ściema, Mierzyłem :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No właśnie u mnie u mnie ich nie ma, za to z tą inną, teleskopową (dedykowaną do LR300, od Boyi), miałem duże luzy. Cóż, nie od dziś wiadomo, że z chińskimi częściami to różnie bywa, widocznie jak zwykle zależy to od egzemplaża.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie wydaje mi się, że kolba nie jest do końca przemyślana (znacznie lepiej rozwiązane jest to w g36).

1. składa się na lewo (w g36 na prawo). Raczej ciężko to poprawić.

 

2. konstrukcja składania: kolba blokowana jest w punkcie mocowania. Wystarczy, że przy mocowaniu będzie miała po złożeniu 1-2mm luzu i już cała kolba majta nam się solidnie na boki uderzając o body. Można by spróbować dorobić taki "haczyk" o który by zaczepiała końcówka kolby (tak jak w g36) lub popróbować coś z magnesem.

 

Heh zaraz mi powiedzą wszyscy, że mam jakieś skrzywienie ale mi się ten karabin bardzo podoba :D. Co więcej uwarzam, że to zaraz po najnowszym customie z redwolfa najładniejsza eMka :D

 

I teraz prośba: czy mógłby ktoś podać mi długość lufy wewnętrznej? Czy wystaje poza skróconą lufę zewnętrzną?

Link to post
Share on other sites

A czy istnieje jakaś zasadnicza różnica pomiędzy tym modelem a odpowiednikiem z P&J?

 

Jestem pewny że Model od A&K będzie mocniejszy, mój kupiony na Zbrojowni posiada 440 fps a kolegi Model z P&J 420fps poza tym w modelu P&J kolba po złożeniu trochę lata u mnie jest wszystko ok . Mój ma w stocku akumulatro 9.6V a u kolegi 8.4V.

 

poza tym nie ma innych znaczących różnic

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...