Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak dobrać kolimator?


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pomoże. Pomoże też zastąpinie baterii akumulatorem. Dioda na wyższym napięciu zaświeci mocniej. No i tak, zamknięty od razu dawałby radę. W weekend łupałem w tarcze na minimalnym ustawieniu w aimpoincie m2 od G&P, bo inaczej kropka była zbyt mocna i nie można było dojrzeć przez nią celu w magnifierze.

Link to post
Share on other sites

Jakiej baterii jakim akumulatorem? ;) Jeśli to długi EO zasilany paluszkami, to raczej nie bardzo - napięcie baterii 1.5V, napięcie akumulatora 1.2V. Jeśli zasilany LR44 to wstawienie zamiast nich małego LiPo 3.7V da wyraźną poprawę ale to już potrzebna przeróbka we własnym zakresie, bezinwazyjnie ciężko to będzie podłączyć.

Link to post
Share on other sites

2xLR44 też da 3V. Ale napisałeś, że jeśli zastąpi się baterię (1.5V) akumulatorem (1.2V) to wzrośnie napięcie... Chyba, że chodziło Ci o pojedynczą celę LiPo które da nam ponad 3.7V ale wymaga już odpowiedniego montażu w miejsce paluszków.

Link to post
Share on other sites

Flashkillery to koszerne rozwiązanie, a w airsoftach przydatne, bo chroni dodatkowo szybkę. U nas jak dostanie szybka to użytkownik już nie i w przeciwieństwie do trupa, będzie miał wydatek na nową optykę :D Nie jest to złe rozwiązanie, zastanów się jeszcze.

Zamieniając NiMHa na baterie 2x1,5V nie zobaczysz żadnej różnicy. Sam przesiadłem się na akumulatorki AA kiedy padł mi startowy pakiet baterii w 552. Różnicy nie ma, bo oba rozwiązania dają podobne wartości 2-3V. Różnicy uświadczysz przerabiając to na coś z rodziny Li, wtedy napięcie to już 3-4,2V dzięki czemu sioda świeci mocniej. W innym temacie już kiedyś ustaliliśmy, że dla kolimatorów nie jest to niebezpieczne. Pewności nie ma jeszcze tylko przy diodach laserów.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

EOTechy (airsoftowe kopie) nie są kolimatorami otwartymi więc nie pytasz o "inne otwarte" tylko o otwarte ogólnie.

 

Kup sobie to. http://allegro.pl/super-kolimator-otwarty-1x22x33-red-green-regulac-i6751189004.html#thumb/2

 

Tylko nie pomyl i nie kup BARDZO podobnego modelu ale z grubszą ramką zwierciadła.

 

Tu zdjęcie modelu z grubą ramką, tego nie brać (mimo, e czasami droższy) http://taniemilitaria.pl/images/import/aaok87/1152199441_1.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Naklejka na replikach Eotech'ów wynikają z tego, że prawdziwe celowniki tego typu to celowniki holograficzne (HWS), w których zazwyczaj wykorzystuje się lasery półprzewodnikowe (podobnie zresztą w kolimatorach). Na wszelki wypadek umieszcza się więc na nich odpowiednie ostrzeżenia, chociaż w prawidłowo działającym celowniku użytkownikowi raczej nic nie grozi (filtry i inne zabezpieczenia). W replikach zaś używa się diod, więc nic nam nie grozi :).

 

Od siebie mogę powiedzieć, że nawet przy długich grach nie zauważyłem żadnego negatywnego działania kolimatorów. Jedyny przypadek to za mocne ustawienie w nocy, ale to raczej męczy wzrok, a nie go psuje.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim w celownikach kolimatorowych jak i holo wiązka laserowa która "wyświetla" znaczniki nie jest rzucana na lustro i odbijana w stronę oka. Pada na częściowo przezroczystą/przejrzystą powierzchnię/siatkę na której znaczna część obrazu jest "zatrzymywana". Oko/oczy nie dostają po źrenicy odbitym "światłem" wiązki ale "odczytują" obraz wyświetlony na "ekranie".

 

Coś jak oglądanie filmu w kinie patrząc na ekran, albo patrząc na obiektyw projektora.

 

Dlatego o ile ktoś nie skopie elementów odbijających, rzucających i wyświetlających obraz w tego typu celownikach tak długo oczom nic nie grozi. Co najwyżej mogą się męczyć jak przy oglądaniu telewizji, patrzeniu przez lornetkę, itp.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...