Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

Chce pomalowac aks74 w CamoGrom, chce to zrobic farbkami modelarskimi, ile potrzeba takiej farby? Starcza te małe zbiorniczki po 14ml? Kupie z 5 odcienow dobranych do barw CG/MC

 

Drewno i chwyt pistoletowy zostawiam tak jak jest a cała reszte (kolbe, tłumik, body) maluje :)

 

Z gory dzieki za pomoc :P bo lakierowaniu na pewno wrzuce foty.

 

Z czystej ciekawości, co to jest "CamoGrom" ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polski odpowiednik Multicam'o...

 

Jutro powinienem miec pare fotek jak spisuje sie malowanie w terenie no i beda to foty z normlanego aparatu a nie komy :-P :-F

 

A narazie tylko jedna:

 

image006bt.th.jpg

 

Jakos idealnie nie jest ale jak na pędzlek jest git :D

Edited by Kufa
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu tego tematu tak stwierdzielm i juz ;) a taka decyzje umocniła wypowiedz jednego z modów na ten temat:

 

 

"Jedno "ale" po co malujecie chwyt pistoletowy? poza noszeniem repliki na zawieszeniu 90% czasu w trakcie imprez trzymasz tam rękę i zasłaniasz go wiec po co go malować? Tym bardziej że jakimi farbami byś nie pomalował chwytu to i tak po jakimś czasie wytrze się to to."

 

 

Po prostu tam gdzie trzymam swoje "łapska" tam nie malowalem ;] ale zawsze mozna to zmienic, żaden problem...

 

 

PS: Malowlem humbrolami (farbki modelarskie) 5 dobranych kolorami puszeczek po 14ml - zostalo tyle farby ze pomalował bym jeszcze z 3/4 repliki :P

Link to post
Share on other sites

Kurczaki pędzle, pistolety, aerografy, Montany, kij_wie_co, szmery bajery damskie rowery ;-). Po co?

Najtańsze farby z Liroja w spraju ;-). Efekt 11 miesięcy po pomalowaniu ;-). Zdjęcia wyjściowe z malowania są wcześniej, aktualne z dzisiaj jest teraz ;-):

tupimp1.th.jpg

 

A tutaj pisałem o malowaniu, jak widać na fotach nie zmieniło się po roku użytkowania nic, lub niewiele w stopniu mało zauważalnym ;-).

I po co przepłacać, za ekstra ordynaryjne farby? Przecież metka z farb się nie przyklei do repliki ;-).

Link to post
Share on other sites

Chciałem sie dowiedziec jak to w koncu jest z tymi farbami modelarskimi... widzialem tutaj na forum foty pomalowanych replik takimi farbkami i wyglada to naprawde niezle :).

 

Warto kupic z 5 słoiczkow farby i pomalowac PĘDZELKIEM replike? Chce zrobic CamoGrom w aks 74, czy takie sloiczki po 10/14ml starcza na maskowanie?

PS: Zna ktos jakies sklepy w Poznaniu gdzie dostane takie farbki? Jest sporo modelarskich ale na stronach to mało ktory ma w ofercie farby ;/

Dołączam się do pytania. Chodzi mi jednak tylko o części ze Znal'u. Polecicie coś? I jak stoi z wytrzymałością tej farby?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4937 - i czy ta farba będzie chociaż troszkę przypominać części Magpula?

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Dołączam się do pytania. Chodzi mi jednak tylko o części ze Znal'u. Polecicie coś? I jak stoi z wytrzymałością tej farby?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4937 - i czy ta farba będzie chociaż troszkę przypominać części Magpula?

 

Pozdrawiam.

Nie miałem NFM, ale malowałem Humbrolami w kolorze DE i jest idealny...

Jak farba może przypominać części magpula? :-P

Link to post
Share on other sites

Ja lubie farby Sikensa :P Kupujesz 20g bazy, rozcienczasz nitrem na rzadko i lecisz pistoletem tak jak sobie dusza zapragnie. Koszt malowania repliki to max 10zł

 

Edytka: aaa i masz miliard kolorów do wyboru. Ostatnio repliki odświerzałem czarnym matem, lakier ten sam, co kładzie GnP

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

Ogólnie kolory są fatalne, wyglądają jakby z hełmu plastikowego dla dzieciaków z odpustu.

 

Ech coś wam powiem... Ludziki kochane, malowałem na zamówienie przez ostatnie 5 lat przeróżne hełmy, menażki, skrzynki na amunicje, pokrowce na lufy od mg i inne badziewie w różne kamuflaże. Weźcie kupcie raz porządne farby, najlepiej krylon od biedy NFM, zróbcie probe na kawałku tektury a potem raz a dobrze pomalujcie. I wsio.

Link to post
Share on other sites

Ja lubie farby Sikensa :P Kupujesz 20g bazy, rozcienczasz nitrem na rzadko i lecisz pistoletem tak jak sobie dusza zapragnie. Koszt malowania repliki to max 10zł

 

Edytka: aaa i masz miliard kolorów do wyboru. Ostatnio repliki odświerzałem czarnym matem, lakier ten sam, co kładzie GnP

Możesz podać kod koloru?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie kolory są fatalne, wyglądają jakby z hełmu plastikowego dla dzieciaków z odpustu.

 

Ech coś wam powiem... Ludziki kochane, malowałem na zamówienie przez ostatnie 5 lat przeróżne hełmy, menażki, skrzynki na amunicje, pokrowce na lufy od mg i inne badziewie w różne kamuflaże. Weźcie kupcie raz porządne farby, najlepiej krylon od biedy NFM, zróbcie probe na kawałku tektury a potem raz a dobrze pomalujcie. I wsio.

 

 

Nawet Montana Gold wystarczy :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...