Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam zamierzam pomalować kolbe mojej m14 socom black na taki kamuflaż http://imageshack.us/f/244/m21render4cf8.jpg/ tylko że główny kolor to będzie właśnie czarny i mam takie pytanie jakie humbrole (kolory sie nadają) ile do nich wody lać? (czy w ogole trzeba) i czy takie coś bez nanoszenia lakieru nie bedzie sie zdzierać?

 

 

Do humbroli to się dodaje rozpuszczalnika a nie wody (humbrol nie robi akryli) i to na pewno nie nitro :icon_biggrin: . A tak w ogóle to odradzam malowanie replik farbami modelarskimi. Po pierwsze są bardzo nietrwałe i błyskawicznie się wycierają a jeszcze w takim miejscu jak kolba to mega błyskawicznie. Zabezpieczenie modelarskim lakierem bezbarwnym daje NIEWIELKĄ poprawę. Po drugie koszt: 14 ml Humbrola kosztuje ok. 5zł dla porównania 400 ml farby NFM to 39 zł. Do tego dochodzi babranie z rozcieńczaniem farby, myciem aerografu itp., no i koszt samego rozpuszczalnika i lakieru. Myślę, że gra nie warta jest zachodu.

Edited by pretorian11
Link to post
Share on other sites

To i ja się pochwale swoim gunem :D

 

[...]

 

Farba użyta to Sabotaz Winson Green.

Pozdrawiam :D

 

Do kompletu z M4 pomalowałem jeszcze Berette :D

 

[...]

 

Użyta farba to Sabotaz 80 Winson Green :)

 

Jak jest z wytrzymałością powłoki? Malowałem tą farbą Pro-Tec'a i przez pierwsze parę dni nie można go było dotknąć (mimo malowania cienkimi, "mglistymi" warstwami) bo farba od razu odpadała, teraz jest dużo lepiej ale przy otarciu doskakuje małymi płatkami.

 

 

...Malowanie jest spod ręki Patona. Kitu ludziom nie wciskaj :wink: .

Link to post
Share on other sites

Do humbroli to się dodaje rozpuszczalnika a nie wody (humbrol nie robi akryli) i to na pewno nie nitro :icon_biggrin: . A tak w ogóle to odradzam malowanie replik farbami modelarskimi. Po pierwsze są bardzo nietrwałe i błyskawicznie się wycierają a jeszcze w takim miejscu jak kolba to mega błyskawicznie. Zabezpieczenie modelarskim lakierem bezbarwnym daje NIEWIELKĄ poprawę. Po drugie koszt: 14 ml Humbrola kosztuje ok. 5zł dla porównania 400 ml farby NFM to 39 zł. Do tego dochodzi babranie z rozcieńczaniem farby, myciem aerografu itp., no i koszt samego rozpuszczalnika i lakieru. Myślę, że gra nie warta jest zachodu.

 

8 sztukami humbroli pomaluje sie o wiele wieksza powierzchnie niż jedna puszka NFM (liczac ze 8 sztuk to wydatek 40zl)

 

Do tego jak sie umie malowac - to bez problemu bardzo dobrze sie farby modelarskie trzymaja.

 

Czyszczenie aerografu to 2 minuty. Koszta na rozpuszczalnik to 5-10zl na taka ilosc ze starczy na od cholery malowania

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Pafcio@

To prawda przez pierwsze kilka dni farba wydaje się być mokra i lepiąca ale jak wyschnie całkowicie to siedzi naprawdę dobrze. Ja malowałem kilkoma warstwami obie repliki i powłoka ani się nie ściera ani nie odpada, możliwe że źle przygotowałeś powierzchnie.

Link to post
Share on other sites

xanos27, uznałem, że pro-tec jest wystarczająco matowy, a i nie chciałem niszczyć oryginalnej struktury powierzchni więc tylko wyczyściłem go spirytusem. Generalnie właśnie przez pierwszy okres musiałem na niego uważać ale teraz już nie zwracam na to uwagi i po wielu obdarciach o gałęzie mam tylko parę złuszczeń i obtarć.

 

Interesowało mnie głównie to czy to była moja wina, że początkowo ta powłoka się tak zachowywała, czy jest to normalne :icon_biggrin: .

Link to post
Share on other sites

xanos27, uznałem, że pro-tec jest wystarczająco matowy, a i nie chciałem niszczyć oryginalnej struktury powierzchni więc tylko wyczyściłem go spirytusem. Generalnie właśnie przez pierwszy okres musiałem na niego uważać ale teraz już nie zwracam na to uwagi i po wielu obdarciach o gałęzie mam tylko parę złuszczeń i obtarć.

 

Interesowało mnie głównie to czy to była moja wina, że początkowo ta powłoka się tak zachowywała, czy jest to normalne :icon_biggrin: .

 

Twoja wina przez złe przygotowanie powierzchni pod malowanie i w zły sposób zrobienie tego

Link to post
Share on other sites

Twoja wina przez złe przygotowanie powierzchni pod malowanie i w zły sposób zrobienie tego

 

Kończąc temat - no niby tak i niby nie bo ostatecznie po wyschnięciu powłoka jest dość trwała :D.

Edited by pafcio
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Będziesz potrzebował kilku rzeczy:

Grill komputerowy, farba w sprayu (przykładowo NFM brąz i tan), izolke, zmywacz do paznokci od mamy i chusteczkę do wytarcia farby. Potem tylko bierzesz się do roboty, ale wątpię by Ci to wyszło jak na fotce jeżeli nie wysiliłeś się nawet na tyle by znaleźć odpowiedni temat.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do praktyków (nie do teoretyków!) Jaki kolor z palet kolorów farb ogólnie dostepnych takich jak Montana itp jest najbardziej zbliżony do koloru Dark Earth ?. Pytam ponieważ po ostnim zakupie Montany Black po pierwszym malowaniu okazało się, że kolor na palecie jest całkowicie inny niz to co w puszce pzd Łukasz

Link to post
Share on other sites

Także mam pytanie, czy ten kolor:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152195652-Replika-celownika-kolimatorowego-Aimpoint-CompM2.html

 

to jest khaki Krylon http://taktyczny.com/asg,863,farba_maskujaca_krylon_khaki.html?? Bo na sand jest za ciemny. Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

 

Ten krylon jest najbardziej zblizony do Dark Earth wersji magpulowskiej. Ten koli nie wiem jaki ma kolor wyglada na zdjeciu na DE ale moze w byc to jakis sraczkowy kolor. Z reszta co za różnica. Jak zalezy Ci na DE to maźniesz koli i karabin ta samą farbą wiec co za róznica jaki ma kolor koli.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...