Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

Obi, łap jakieś tam wybrany fotki. Może ktoś się nawet odszuka na zdjęciach, haha :icon_wink:. Jak wróci z serwisu zrobię ci bardziej szczegółowe ujęcia.

 

https://lh6.googleus...33/DSCF4866.JPG

https://lh4.googleus...33/DSCF4887.JPG

 

Btw, to m15 na lewo od mojej to też nasze malowanie, też upper receiver.

Edited by Ahmeda
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ani zima, ani pustynia, sprawdza się najlepiej w terenach zalesionych o niskiej gęstości roślinności;) Kolory pochodzą z A-tacs od Advanced Camo Systems. Efekt wyblakłego camo to niestety robota aparatu i fotografa (moja :icon_razz:). Musze powiedzieć, że maskowanie sprawdza się, aczkolwiek za jakiś czas będzie zmieniane ze względu na nową optykę, która i tak wymaga malowania i przetarcia.

 

Tu foty z bliska, aby było widać różnicę pomiędzy tym malowaniem, a tradycyjnym "woodlandem w innych kolorach" :

 

dsc06925j.jpg

dsc06933u.jpg

 

IMO, repliki z malowanymi upperami są ostatnio modne i serio fajnie się prezentują na tle zwykłych "czarnuchów". Podoba mi się ten myk z malowaniem "przez siatkę". Daje fajny efekt.

Edited by DobryDobrodziej
Link to post
Share on other sites

Na dole z lampą, na górze bez. To z lampą lepiej oddaje stan rzeczywisty

 

http://i.imgur.com/eyhbZ.jpg

http://i.imgur.com/DzCAw.jpg

 

Zielony podkład to Montana Gold G 1160 Olive Green, te jasne kropeczki to Montana 94 RV-137 Kraft Brown.

Te drobniutkie kropeczki to po prostu psiknięcia farbą z dużej odległości (ok. pół metra?).

Te większe kropelki (widać np. trochę na frontsecie na tym drugim zdjęciu w zbliżeniu) to takie delikatne naciskanie dyszy, celowe "wymuszanie" bryźnięć, które innych malarzy pewnie wkurzają, a mi się przydają :icon_biggrin:

Te ledwo widoczne ciemne kropelki zawdzięczam resztkom farby Fosco Army Paint Olive Drab, które bardzo fajnie bryzgały w wyżej wspomniany sposób.

Tak, wiem, tłumik płomienia głupio wygląda, trzeba będzie przemalować.

Atrapy bolt catcha nie ma, bo luźno latał i mnie wkurzała.

Prawdopodobnie dziś wieczorem będę miał jeszcze parę zdjęć w lepszej jakości

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

z calym szacunkiem, ale maskujesz sie tym gdzie ? w sklepie z zabawkami gdzie wszystko swieci w ostrych kolorach teczy ? zamien kolory tej tasmy na lekko stonowane (gdzies widzialem takie tasmy i nie zostawiaja tego chamskiego kleju po dluzszym uzytkowaniu )

 

 

 

Odpowiadasz na posta sprzed 7 lat...

 

O rany... zdjęcia były robione aparatem który miał z pół miliona pikseli i żadnych możliwości korekcji. TMka już dawno nie strzela, i nosi zupełnie inne barwy... You made my day :D

Link to post
Share on other sites

Moje foto-fu jest widocznie słabe :icon_smile: Górna replika malowana Sabotazem i Montaną Black - podkład szary, potem CB, a na końcu zielonym; maski zrobione z taśmy malarskiej, szablony w Wordzie :) Dolna Humbrolami i aerografem.

TMka i ICS (w starym malowaniu)

Kolejne ujęcie

 

...wygląda na to, że muszę zrobić porządną sesję foto :icon_smile:

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Moje foto-fu jest widocznie słabe :icon_smile: Górna replika malowana Sabotazem i Montaną Black - podkład szary, potem CB, a na końcu zielonym; maski zrobione z taśmy malarskiej, szablony w Wordzie :icon_smile: Dolna Humbrolami i aerografem.

TMka i ICS (w starym malowaniu)

Kolejne ujęcie

 

...wygląda na to, że muszę zrobić porządną sesję foto :icon_smile:

Montana Black nie nadaje się do malowania replik. Używana głównie do malowania graffiti ze względu na swoją konsystencję i stan po wyschnięciu
Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam, to brąz był właśnie z Montany. Zdziwiła mnie nieco, ale na plus, gruba powłoka jaką dała ta farba. Nie ma mowy o przetarciach (jak przy cienkich warstwach nanoszonych aerografem), i ciężko o odpryski. Według mnie nadaje się nieźle na podkład i kolor bazowy.

Link to post
Share on other sites

Malowałem replikę Montanami (Nie Black, tylko Gold i 94) i faktycznie łatwo się ścierają. Co prawa nie wystarczy zdrapać paznokciem, ale widać każde najczęściej dotykane miejsce, no i każde przypadkowe uderzenie np. lufą w murek zostawiło swój ślad. A malowałem niedawno.

Tylko że ja nie bawiłem się w mycie i odtłuszczanie repliki - pomalowałem ją ot tak.

Mnie to osobiście w ogóle nie przeszkadza, bo lubię postarzone, zużyte i obdrapane repliki

 

Z Montanami ogólnie problem jest też taki, że trudno dobrać odpowiednie kolory - w rzeczywistości są jasniejsze i bardziej nasycone od tych na palecie

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...