Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Czołgiem.

Malowanie które ja wykonałem na swoim AKSU i kolega na swoich replikach M4.

akfosco.jpg

kwafosco.jpg

kwamicro.jpg

twinsb.jpg

Farby użyte do malowania to farby FOSCO w czterech kolorach.

1.Flat Black

2.Mud Brown

3.Nato Green

4.Pale Green

Podkładem do malowania był Flat Black a potem to już inwencja twórcza.

Polecam farby FOSCO do malowania replik, Szybko schną, można malować mokre na mokre, świetna przyczepność i krycie na nieprzygotowanej powierzchni do malowania, głęboki mat, rewelacyjnie pochłania światło.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzięki panowie.

Jutro muszę z żoną jechać do teściowej. Wezmę ze sobą hełm (dotarł wczoraj), farby (bo mam Fosco) po drodze kupię gąbkę i już nie będę się musiał nudzić :) Ze złości zczarnieje jędza :P

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

@stalker 51

 

Na zdjęciu całość jest jaśniejsza niż w rzeczywistości, a replika docelowo będzie pomalowana tak jak hełm.

 

Użyłem 3 farb: olive i brown - Krylon, dunkel gelb - FOSCO

 

Co do malowania - machnąłem podkład, a potem za pomocą krzywek i wzrorników domowej roboty nakładałem poszczególne wzory. Na kałachu prócz krzywek masz jeszcze siatkę nylonową w którą pakuje się cebulę, i trochę trawy.

 

Pozdrawiam,

K.

Link to post
Share on other sites

Po prawie pięciu latach użytkowania postanowiłem pomalować swoją replikę. Colt 1911A1 Tokyo Marui. Była już bardzo powycierana.

Częściowo sam kiedyś ją postarzałem, reszty dokonał czas.

Replika przeszła gruntowną renowację tzn. wymieniłem główne części wewnętrzne na nowe i co głównie mnie cieszy, pozbyłem się plastikowej szczerbinki. To za jej sprawą postanowiłem przeprowadzić ten eksperyment.

Postanowiłem użyć najzwyklejszej farby do renowacji pojazdów itp. Emalia w aerozolu WESCO - Auto Renolak - czarny mat 150ml ( Emalia ftalowa karbamidowa ).

 

Nie wiem jak będzie się zachowywać podczas użytkowania.

 

Replikę rozłożyłem do ostatniej śrubki. Pomalowałem wszystkie części.

W trakcie malowania zamka powstał zaciek, właściwie większa kropla. Po wyschnięciu zamka przetarłem to miejsce papierkiem wodnym i ponownie pomalowałem. Przy okazji przekonałem się że usunięcie babola i wygładzenie powierzchni nie jest takie łatwe. Farba ciężko schodziła. Pozostało pozytywne wrażenie z tej czynności. Jeżeli papier miał problemy to może przy zwykłym użytkowaniu farba tak łatwo się nie podda. Mam nadzieję że przetarcia powstaną wyłącznie na ostrych krawędziach.

Colta złożyłem 3 tygodnie po malowaniu.Powierzchnia wygląda naprawdę świetnie i co najważniejsze nie czuć farby w dłoni. Gdybym nie wiedział że był malowany powiedział bym że jest pokryty oryginalną fabryczną "oksydą" TM.

 

Mam nadzieją że ten post nie jest dla Was zbyt banalny. W porównaniu z powyższymi pomysłami na malowania replik ja użyłem jednego moim zdaniem słusznego koloru jakim jest czarny :icon_biggrin:

 

Przed malowaniem części umyłem benzyną ekstrakcyjną. Repliki nie wycierałem ze starej "oksydy".

 

Niestety mam problemy z moim starym serwerem na fotki. Założyłem konto na nowym i jeszcze nie wiem czy można edytować sam link do pojedynczego zdjęcia. Także hurtem.

 

http://www.flickr.co...@N03/?details=1

Edited by Sebek74
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Że zapytam:

 

Jaki kolor z dostępnych zamienników ( Fosco, Montana Gold, itp ) odpowiadają lub są zbliżone do Krylonu Khaki lub Sand?

RAL 1019 Desert Fosco?

Sahara Yellow G 8010 Montany?

 

I może ktoś mi polecić dobry brąz, też odpowiadający brązowemu, średniemu krylonowi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...