Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoleniowa do fugowania :icon_biggrin:

Kawałek mogę podesłać dla sprawdzenia. Jest mega chłonna i dość mięsista.

 

Moderatora poproszę o poprawienie mojego posta z fotkami. Miała być sobotnia nuda a napisałem niedzielna :)

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Powiedzcie mi prosze czym sa malowane repliki, magazynki ? To jest farba czy jakas oksyda ?

Poniewaz chcialbym do swojej emki dodac pare elementow Dark Earth, zastanawialem sie nad malowaniem proszkowym (magazynek, lufa) lub tez zakupic farbe modelarska w sprayu TAMIYA. Tylko zastanawia mnie jak to bedzie trwale.

 

Kolego, odradzam malowanie proszkowe. Pomalowałem tak swojego klamota i efekt jest niestety dość "plastikowy" z odchyłem w strone plasteliny. ogólnie jest to trwałe, ale warstwa farby jest dość gruba i bardziej satynowa niz matowa. Karabinek nie wyglada źle, ale też nie był to efekt jakiego się spodziewałem. Dodatkowo złożenie całości stanowiło nie lada wyzwanie. Początkowo proszkowo chcialem tez pomalować konwersje i inne elementy, ale zrezygnowałem z tego własnie ze względu na to, że karabin zgrubił troche detalu i wygląda trochę plastikowo. Na pewno matowy lakier naniesiony sprayem da lepszy efekt - zapewne mniej trwały, ale faktura i mat będą na pewno bardziej zadowalające.

DSC_0304.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Słabo widać ale wydaje mi sie, że powierzchnia jest chropowata (na tłumiku tak światło siada) co świadczyło by o Montanie BLK

 

Według mnie podkładem może być BLK 7050

na to BLK 8110 przynajmniej z przodu wygląda bardziej na ten bo jasniejsze ale z tyłu to już bardziej BLK 8130 bo ciemniejszy (pustynny)

A brązowy to BLK 8060

 

Te kolory mam/miałem i z nich powinien wyjść taki efekt ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jestem jeszcze daleko od chęci pomalowania całej repliki, ale chciałbym się "podpisać" na swojej, najlepiej w tym miejscu, gdzie powinny być oznaczenia. Rzecz w tym, żeby nie świeciło się to jak psu ehem, tylko jako tako się chowało.

http://www.sportgun....EGRO/g608/2.JPG

Próbował ktoś czegoś takiego? Wyciąć szablon i maznąć jakąś ciemną/szarą farbą w szpreju? Czy próbować ręcznie?

Mam pełno farbek Revella z czasów kiedy sklejałem modele. Dorobiłem nimi nawet pomocnicze kropki na przyrządach celowniczych pistoletu, wyszło całkiem ładnie (jak na trzy kropki).

Swoją drogą.. chyba do tego wrócę.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam, przejrzałem temat i nie znalazłem interesującego mnie malowania, chodzi mi o coś takiego: http://tiny.pl/q1rrc oczywiście w bardziej "leśnych kolorach". Podejmował się ktoś kiedyś czegoś takiego? :D wiem że jest przy tym dużo pracy ale według mnie można osiągnąć bardzo przyjemny i oryginalny efekt. trudno będzie wymalować ładny wzór na zagięciach/uskokach więc w grę wchodzi również malowanie tylko niektórych elementów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...