Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

To i ja się podłączę.

 

Na początek słowo wyjaśnienia - ostatni raz jak coś malowałem, to było to lata temu, farbami pożyczonymi od kolegi z ekipy. Latka przeleciały, trzeba znów coś maznąć, a tu ani doświadczenia, ani nic. Za to był pomysł, żeby zrobić DPM przy użyciu szablonów (odrysowanych z combat jacket). I na razie pod farbę poszła replika, której w razie spaprania namniej będzie żal - chiński Mossberg.

Rezultat:

 

DSCI1926.JPG

 

Użyte farby to Beklton Molotow Premium:

  • piaskowy: #192 Papyrus. Źle dobrałem kolor - linia Molotow nie ma dokładnego odpowiednika, ale jestem pewien, że #231 Sahara beige middle była by znacznie lepszym odpowednikiem.
  • zielony: #161 Leaf green. Ponownie źle dobrałem kolor - #181 Pear byłby idealny.
  • brązowy: #208 Chocolate brown. Pasuje idealnie.
  • czarny: #080 Signal black. Czarny to, zasadniczo, czarny...

 

Szablony - wycięte ze sztywnej, przezroczystej folii. Chyba najbardziej zaszkodził tu pośpiech i brak doświadczenia, aczkolwiek sztywna folia też układała się na replice tak jak cię mogę...

Chyba przesadziłem z czarnymi plamami na lufie.

 

Kolejne etapy malowania (podłożone spodnie DPM Lioghtweight jako wzorzec kamuflażu):

DSCI1921+%2528640x480%2529.jpg

DSCI1923+%2528640x428%2529.jpg

DSCI1924+%2528640x428%2529.jpg

DSCI1927.JPG

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mówisz o piaskowym i zieleni?

 

Uważam dokładnie tak samo :) Na szczęście Molotowy nie są drogie, a mam na miejscu sklep, który ma pełną ofertę - i chyba uzupełnia stany często, w przeciwieństwie do lokalnego sprzedawcy Montany :(

Link to post
Share on other sites

Tak, zwłaszcza o zieleni, strasznie oczojebna, raczej nie nadaje się do kamuflażu :icon_biggrin: Piaskowy jest po prostu odrobinę za jasny. Brąz pasuje prawie że idealnie, ciężko byłoby chyba znaleźć coś jeszcze lepszego, a czerń jak czerń czarna jak należy.

 

Btw, dobrze się te mołowtowy trzymają? Bo cena fajna, może sam bym sobie popsikał plastiki w emce :zastanawia:

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Podobno lepiej, niż Montany, ale to opinia tych gości, co mi je sprzedawali.

 

W praktyce będę mógł powiedzieć dopiero za dłuugi czas. Nałożyły się dobrze (miejscami za grubo, ale to mój brak wprawy), powierzchnia wstępna (pod piaskowym) była odtłuszczona (szmatka, denaturat i jazda).

No, zobaczymy.

 

Mośka przemalowywał już nie będę - tej zieleni nie jest dużo, a w krzakach nie takie rzeczy przechodzą - ale do nastepnej repliki faktycznie trzeba będzie tą gruszkową kupić. Mimo wszystko jak sklep stacjonarny kasuje 16zł / puszka, to można sobie pozwolić na dokupienie pasujących kolorów :icon_smile: a te swię zużyje do makiet terenu i teź będzie pięknie :)

 

Edyta - piaskowy za jasny, czy za intensywny? Bo te, na które chcę Papyrusa zmienić - Sahara beige - to ta sama "rodzina", tylko jaśniejsze / bardziej blade (Sahara middle jest o dwa tony jaśniejsza).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Widocznie ten kawałek, który wtedy wziąłem był za mały i za bardzo wyświechtany ;) ale jak mówię - trzymając (już potem, w domu) na kolanach wyżej pokazane spodnie i otrzymany w sklepie wzornik kolorów, znalazłem dobry odpowiednik dla zieleni, natomiast z piaskowym był problem.

 

Na monitorze to oczywiście diabła widać - zależy od regulacji - ale rzuć może okiem na paletę Molotowa i powiedz mi proszę, co Twoim zdaniem lepiej by na ten piasek pasowało - tu, jak wspomniałem, jest #192 Papyrus, a zastanawiam się nad zastąpieniem go #190 Sahara beige middle - co wcale nie musi być najlepszą możliwą propozycją.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, u mnie na komputerze to temu kolorowi ze strzelby bliżej do sahary niż papyrusa. Mam trochę mętlik w głowie i nie mogę sobie poradzić z nałożeniem poprawki na to co widzę. Trzeba to porównać w takim samym świetle, o takiej samej barwie, bo inaczej to chybił trafił :icon_neutral:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Fish bardzo fajne :) Zastanawiałem się nad pomalowaniem repliki (g36c od JG) w wz.93. Jak myślicie, jeśli pomaluje całość będzie to ładnie wyglądało? Jeśli chodzi o samo wykonanie to porobię jakieś szablony i powinno być ok. Chciałbym użyć farb Kobra. Ktoś używał? Jedyna replika w wz.93 jaką udało mi się znaleźć to ta dsc00496mr.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pogrzebałem w katalogu farb, dobrałem inny piaskowy i inną zieleń, stiwerdziłem, że gorzej nie będzie - a być może lepiej.

Wziąłem na warsztat P90 - strzelba i spodnie dla porównania:

 

DSCI1934.JPG

 

Użyte farby - ponownie Belton Molotow Premium, w kolejności (a ważna jest):

#185 Milk coffee

#164 Fern green

#249 Toast signal black transparent (półprzezroczysta, użyta do przyciemnienia piaskowego i zieleni, które w czystej postaci są za jasne)

#208 Chocolate brown

#221 Signal black

#221 Signal black

 

Na białym tle:

DSCI1935.JPG

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu mazałem replikę. Arcydzieło to nie jest lecz już nie będzie walić czernią w lesie :]

W rzeczywistości kolorki są ciemniejsze. Lampa rozjaśniła ;/

 

Farby Montana Black:

-Arabian B8110

-Troops B6725

 

+troszkę czerni matowej z Castoramy

 

DSCF1009.JPG

 

DSCF1003.JPG

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

Witam. Szukam informacji na temat farbek. Chciałbym na replice uzyskać efekt rdzy i śladów krwi (taka zombie zajawka).

Krew na metalu i plastiku, rdza na metalu. Czego najlepiej użyć, żeby farba nie schodziła z pierwszych deszczem, nie brudziła szpeju i nie błyszczała się jak psu... ? Pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym pomalować swoją giete (czarna) ale z powodu braku funduszy chciałem pomalować 1 kolorem farb montana black. Jeśli malowaliście kiedyś replikę tak aby była tylko w 2 kolorach (bo część tego bazowego czarnego zostanie) to prosiłbym o jakieś zdj itp. Jeszcze nie wiem jakiego koloru użyję, liczę na wasze propozycje. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moje dwie na poprzedniej stronie są 4-kolorowe...

 

Po pierwsze - uważam, że malowanie repliki jednym kolorem, i zostawianie pierwotnej czerni jako drugiego trochę mija się z celem.

Po drugie - jak coś robisz, to może warto to robić porządnie? Tylko wtedy nie będzie tanio.

 

 

Gdybym miał malować replikę do lasu i robić to ekonomicznie - wziąłbym jakiś khaki albo ziemisty kolorek, walnął całość w jedną barwę i odgwizdał fajrant. Byle się nie błyszczało. Czarny spod spodu zacznie wyłazić, jak się całość trochę przetrze - i replika przestanie "świecić" czernią w krzaczorach, i nabierze efektu autentyczności.

 

Jeśli gotów jesteś kupić dwie farby - to już można coś popracować. Jakiś ziemisty brąz, jakaś zieleń na przykład, i pokusić się o odwzorowanie prostego (kolorystycznie) kamuflażu.

 

A w ogóle - z mojego doświadczenia wynika, że puszka farby (Duplicolor czy Belton Molotov, pewnie Montana tak samo) wystarczy na pomalowanie 3-4 replik, może nawet więcej. Drobniutka podpowiedź - dogadaj się z kimś, kupcie farby na spółkę i pomalujcie nimi swoje repliki. To pozwoli Ci upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - i nie wydasz za dużo, i będizesz miał kilka kolorów do dyspozycji, i przy dobrym wyliczeniu - nie zostaną Ci zbędne puszki "na później".

Myśleć trzeba, panie kolego...

Link to post
Share on other sites

Ok, plany się zmieniają. Mam osobę, która może mi zrobić fajne camo na replice, tylko, że nie sprayami a jakimiś farbkami. Słyszałem, że niektórzy malują repliki humbrolami tylko jak patrzyłem na ceny to trochę duże ceny a mała pojemność tych tubek. Chciałbym wiedzieć ile mniej więcej ml potrzeba na replikę i czy łatwo się zciera, trzeba nakładać więcej niż 1 warstwę, i jeśli wezmę jakieś błyszczące to czy starczy dać zwykły mat w sprayu. Albo jeśli możecie to polećcie jakieś inne tańsze farbki i fajnie by było gdyby ktoś podrzucił jakiś ciekawy kamuflaż na replice (sam oczywiście też szukam) dobry zarówno do lasu jak i do lansu :D Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...