Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Malowaniem trudno to nazwać... KWA Defender RIS, w oryginale "tan", dostała "piksele" wzorowane (luźno) na radzieckich maskałatach KLMK, wykonane z taśm: izolacyjnej (jasny i ciemny brąz) oraz 100mph (zielona). Lufa i tłumik maskowane taśmą Helikona.

Muszę ją jeszcze zabrać na sesję foto do lasu, tutaj próbki:

 

IMG_3561.jpg IMG_3554.jpg

 

Już wiem, że muszę czymś ciemnym rozbić komorę spustową i gniazdo magazynka.

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co o tym myślicie? Dzisiaj wziąłem się za robienie kamuflażu, w sumie niczym się nie wzorowałem. Szczerze powiedziawszy, jak na coś spontanicznego to jestem zadowolony z efektu. Ale chciałbym, żeby to ocenił ktoś kto się zna. Zdjęcia lepszej jakości wrzucę jutro, bo dopiero pół godziny temu skończyło schnąć. Wszystkie piny, bolt, śrubki i selektor zostaną pomalowane w dniu jutrzejszym. Bo niestety widać jak się błyszczą.

 

https://plus.google....662175516677329

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Okruch po prostu genialnie wyszło, teraz nikt nie powie że wygląda jak prawdziwy.

Vaco nie szkoda czasu? Całe rozbieranie repliki na części pierwsze i bawienie się gąbką imo nie ma sensu.

Wszystko można dobrze pomalować w 15min bez pośpiechu.

Kamuflaż repliki ma za zadanie rozbić jej sylwetkę, ja tu widzę ciemną plamę. Ale jak Ci sie takie malowanie podoba to czemu nie?

Link to post
Share on other sites

No niby tak, można też użyć farby za 6 zł bo to w sumie replika. Można też w ogóle jej nie malować, bo w końcu i tak taktycznie 3/4 z nas nie wykorzysta tego w terenie, tylko czy nie jest fajnie zrobić coś więcej niż tylko pomalowanie? Mnie osobiście nie zajęło to aż tak dużo czasu, jestem zadowolony, że replikę rozebrałem i wziąłem się za to profesjonalnie. Owszem, mogłem ją pomalować nawet nie zakrywając niczego przed dostaniem się farby..tylko, że cały ten proces dał mi dużo frajdy, a o to chyba chodzi żeby czerpać przyjemność z pracy :-)

A co do samego kamuflażu, to hmm rozszczepiło sylwetkę, nie wiem może jestem jakiś dziwny, ale wydaje się sensowniejszym niż oklejanie taśmą. Dzięki za opinię!

Link to post
Share on other sites

Nie no, malowanie skóry to nawet uznałbym za coś niewymagającego komentarza, bo w sumie co to ma do rzeczy, no ale fakt - większa odległość by się przydała. Chociaż można zauważyć, że robiłem to na wolnym powietrzu, a co za tym idzie lekki podmuch wiatru i farba już nie dolatywała :-)

Nie mam obecnie możliwości malowania w zamknięciu.

Odnośnie zdjęć, to robione już wieczorem po wyschnięciu, bez lampy błyskowej, kiepskim aparatem z telefonu. Wrzucę na dniach zdjęcia zrobione czymś lepszym i porównasz efekt.

 

Obecnie otrzymałem już parę replik do wykonania w malowaniu ATACS FG, więc jak tylko odpowiednie odcienie farb dojdą i wykonam pracę, to pochwalę się efektem owych starań ;-)

 

Ambactus Caelestis i Vender dzięki za miłe słowa, a Pawelo za krytykę, chociaż konstruktywną jedynie w małym stopniu :D

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś nie dawał rady samemu, to chętnie podejmę się malowania :-) Nawet pojedynczych przedmiotów, niezwiązanych koniecznie z ASG. Zamówiłem całą paletę od FOSCO + ten roztwór w żelu do usuwania starej farby. Taka mała reklama ;-)

 

W okolicach środy/czwartku wrzucę ATACS FG.

Link to post
Share on other sites

Witajcie, chciałbym zmienić kolor drewna w mojej replice.Jako ze chcę żeby wyglądało to dobrze, to proszę o radę bardziej doświadczonych ode mnie.Chcę zmienić jej kolor na kasztanowy (pasujący do kar 98 K ) , żeby było widać, że to ładne drewno, a nie plastik.Co powinienem zrobić? Zeszlifować i jakimi farbami\impregnatami czy czy tam pomalować?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...