Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9vhx92.jpg

 

2yu0i8h.jpg

 

Trochę pobawiłem się trój tonową kolorystyką. Glock używany rzadko, jedynie w CQB. Dlatego pomalowany raczej "na ciekawo" niż funkcyjnie. Żeby nie było, że się nie kamufluje, to od razu informuję, że nie taki miałem zamysł ;-).

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

żeby nie zakładać nowego wątku, bo tutaj jest największa aktywność w kwestii malowania to zapytam w tym wątku. Chodzi o malowanie repliki MP5 A3 TLF Classic Army na czarno. Repliki te mają to do siebie, że fabryczny lakier jest tragicznej jakości, a jest na tyle nietrwały, że swobodnie można go zdrapać paznokciem. Lakier odchodzi płatami co powoduje powstawanie brzydkich widocznych z daleka srebrnych plam na korpusie. W temacie malowanie jestem kompletnie zielony i nie chciałbym tego robić na własną rękę, zdecydowanie wolę oddać robotę w ręce profesjonalisty.

I tutaj rodzi się pytanie (a właściwie kilka):

 

1. Czy możecie polecić kogoś/serwis, który zajmuje się takim malowaniem? Zależy mi na tym, żeby efekt był trwały, żeby farba nie zdrapała się po piewszym kontakcie ze szpejem. Najlepiej, żeby była to osoba z okolic Śląska tak by osobiście wszystko ogarnąć.

2. Czy w takim przypadku malowanie ''tradycyjnymi'' metodami jest w stanie zagwarantować w miarę trwały efekt czy bez metod typu oksydowanie nie ma na co liczyć

Link to post
Share on other sites

Jest na tym forum kolega, który parę lat temu miał dostęp do Cerakote, którą nakładał na własne części w domowym zaciszu :P Wydaje mi się, że Cerakote to najtrwalsze co możesz dostać bez oksydowania i innych technologicznie bardziej zaawansowanych procesów. Normalna farba nie uzyskasz super-trwałego efektu, co nie znaczy, że posprejowanie repliki nie będzie trwalsze niż fabryczna powłoka.

 

Z tego co mi wiadomo, parę serwisów asg w kraju zajmuje się malowaniem replik, plus parę osób prywatnych. Większość z nich jest jakoś wymieniona na tym forum, wystarczy poszukać.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o malowanie proszkowe to ja dałem do malowania felgi zrobione z ZnAl do malowania i nic sie z nimi nie stało, nigdzie się nie zdeformowały. Jak chcesz miec pewnośc to zadzwon do firmy do której sie wybierasz albo zapytaj ich odrazu na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam zamiar malować moją M4 farbami Montana 94 na wzór coś takiego http://jpghost.pl/DSC01421_1420985392/ tyle, że w leśnych kolorach (ciemny zielony, jakiś jaśniejszy zielony, i brązowy). Pytanie jest takie, które odcienie zielonego z tej http://www.montanacolors.com/webapp/spray;jsessionid=omhyso2abcbo?id=58 palety wybrać? Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Rozpuszczalnik jest za "miękki" w swoim efekcie i przydałby się ale pod "dust camo" a tutaj chcę osiągnąć efekt zużycia, obdrapań, otarć i obić nawet do żywego metalu. Jeszcze nad tym popracuję, maznę coś tańszego i poćwiczę :icon_smile:

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Rozpuszczalnik jest za "miękki" w swoim efekcie i przydałby się ale pod "dust camo" a tutaj chcę osiągnąć efekt zużycia, obdrapań, otarć i obić nawet do żywego metalu. Jeszcze nad tym popracuję, maznę coś tańszego i poćwiczę :icon_smile:

 

W takim razie zaprzyjaźnij się z papierem ściernym

Link to post
Share on other sites

Myślisz nad rozbiciem konturów łoża i kolby? Wygląda świetnie.

Myślałem, że posypią się negatywne komentarze, a tu nic. Cieszę się, że chociaż jednej osobie prócz mnie podoba się to malowanie :icon_mrgreen: Replika malowana dla wyglądu, mniej dla maskowania, także nic już nie zmieniam :)

 

Spadł śnieg więc nadrobiłem braki:

5170a308a1b23f99_646_0_y_n_646.jpg

 

412c1ce76621ad0c_646_0_y_n_646.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...