Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

ok dzieki wszystkim za pomoc, zwlaszcza thor_ okazal sie bardzo pomocny, dzieki :) zastosuje sie do wszystkich Twoich rad, niestety sprawdzic jak to wyjdzie w praktyce bede mogl dopiero za pare dni, bo w domu nie bede malowal a na balkonie pelno sniegu lezy :):):)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

thor_ wyżarzanie dobierane jest wzg. temp jaką potrzebuje powłoka - są też powłoki np. do tworzyw sztucznych więc w nich temp utwardzania nie musi przekroczyć nawet 200stopnii .Zapewniam ze żaden stop nawet znal ( który ma temp topieni z tego co pamiętam 550 stopni ) nie spłynie... No chyba że ktos ma stop wood'a który topi się w temp 72-76 stopni :) - piękny numer z łyżeczką w herbacie można zrobić ;) - sorry za offtop ;)

Link to post
Share on other sites

SoP=Pel nie chodzi mi o wytrzymałośc na temperaturę, stopienie znalu czy inne takie. Poproatu pomalować częśc pędzlem czy sprajem każdy może sobie w domku. A malowanie proszkowe z tego co się orientuje nie należy do rzeczy które można od tak sobie zrobić w domku na biurku.

Link to post
Share on other sites

ale tez chodzi tu o znaczną trwałosc - np ja bym sie nie bał naniesc powłoki na jakis chwyt lub raczke transportowa bo trzeba by naprawde agenta zeby to zetrzec - albo wielu lat sluzby - oczywiscie dobrze nalozona powloka ;)

Poza tym mozna skorzystac z uslug jakiejs "malarni" ( chora nazwa defacto ) 10cm^2 =10zł? ( z tego co wiem chrom 10cm2 kosztuje 13zł a czarny ocynk 14zł )

 

Pozdrawiam

 

p.s. przepraszam za brak czesci poslkich znaków - baterie w klawiaturze nie domagają :(

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites
ja używam lakieru akrylowego w sprayu.lakier jest matowy i dosc trwały.Firma owego lakieru to Snieżka jest go dużo i tanio , a jakosć lakieru niczego sobie .

Sniezka? O rany.

 

Polecam Spray za 8zł, kolor RAL 9005, jest dobry ale ściera się łatwo.

Najlepiej to uzyć farby ołowiowej ale takich juz nie ma, nie wiem czy to az tak dobrze ale wiem że były nie do zajechania.

Cóz jak jej użyć skoro jej nie ma :F

Można zodbyć, ale trzeba popytac znajomych. Ostatnio kolega szlifował garbusa z 55roku. Lakier schodził pod naciskiem szlifierki kątowej :F

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wiem że odgrzewam stary temat, ale wie ktoś jak uzyskać efekt srebrnych/szarych przecierek lub efektu "wyblakłej czerni"?

 

EDIT

 

Co się lepiej sprawdzi podczas malowania: jeden dobry lakier (np Motip) czy średni + lakier bezbarwny matt?

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam prośbę żeby nie tworzyć nowego tematu:

Chcę pomalować moją emkę na woodland ale nigdzie w sieci nie mogę znaleźć w miarę dużego szablonu. Czy ktoś dysponuje plikiem *.jpg lub jakimkolwiek innym w maskowaniu woodland? Jeśli tak to proszę żeby mi wysłał na kosmokillah@gmail.com

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Eee czemu wszyscy malują Humbrolami a nie Krylonem ? Jedna puszka Krylonu kosztuje ok 15-20 złotych ! Efekt na pewno będzie lepszy ! Farba się nie sciera można dokupić zmywacz w Sprayu no i pozatym jest do maskowania przystosowana ! Narazie nie ma takiej Aukcji ale często są !

Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o malowaniu NFM'owskimi EC-Paint'ami? Dużo z tym roboty?

 

Jak zabezpieczacie części których nie chcecie pomalować? Taśma malarska, a może "osłona" z folii aluminiowej?

 

Z czego zrobić "szablon" do namalowania jakiegoś wzoru?

Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o malowaniu NFM'owskimi EC-Paint'ami? Dużo z tym roboty?

Odtłuszczasz malowaną powierzchnię, otwierasz puchę, pryskasz tam gdzie chcesz, zostawiasz do wyschnięcia. Ot cała filozofia.

 

Jak zabezpieczacie części których nie chcecie pomalować? Taśma malarska, a może "osłona" z folii aluminiowej?

Raczej za pomocą taśmy

 

Z czego zrobić "szablon" do namalowania jakiegoś wzoru?

Kartonik na przykład, jeśli chcesz zrobić wzór pikselowy. Nie wiem czy ma sens pokrywanie replik/broni wzorem robionym jakimś szablonem. Lepsze efekty dają nieregularne wzory o rozmytych krawędziach.

Link to post
Share on other sites

Odtłuszczasz malowaną powierzchnię, otwierasz puchę, pryskasz tam gdzie chcesz, zostawiasz do wyschnięcia. Ot cała filozofia.

 

A czym odtłuścić tak aby nie uszkodzić plastiku w replice? Chyba że nie mówimy tu o żadnych specyfikach tylko o robótkach przy użyciu papieru ściernego.

 

Raczej za pomocą taśmy

Czy przy odrywaniu farba nie zejdzie razem z taśmą?

Kartonik na przykład, jeśli chcesz zrobić wzór pikselowy. Nie wiem czy ma sens pokrywanie replik/broni wzorem robionym jakimś szablonem. Lepsze efekty dają nieregularne wzory o rozmytych krawędziach.

 

Chodziło mi o wykonanie jakiegoś paint-jobu polegającego na naniesieniu jakiegoś loga/symbolu a nie wzoru kamuflażu. Mimo to dzięki :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pewnego pięknego poranka wstałem i stwierdziłem dzisiaj pomaluje replikę.

Zjadłem śniadanie, przy okazji wycinając szablonik w kartonikui i zabrałem się do malowania. Nie chciało mi się cackać z odtłuszczaniem, o drapaniu nawet nie myślałem, na jakieś akrylopodobne czy inne high end wynalazki mnie nie stać więc malowałem czym miałem. S110 spray mlitarny ( ou jeee bejby :-F ) i jazda. Po 4 godzinach efekt był taki. Trzyma do dzisiaj, nic nie odpryskuje, nic się nie łuszczy, nie klei się do rękim plastykowe elementy nie odpadły, generalnie nic poza wyglądem się nie zmieniło.

maskowanie001ym5.th.jpg

 

To tak dla tych co się boją dotknąć i myślą że tylko drogie lakiery będą trzymać i miały kolor taki jak trzeba. ;)

 

PS.

Jedna moja znajoma stwierdziła że: "dla chopaków repliki to takie barbie dla dziewczyn". Dlatego ten napis :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...