Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
  • 2 years later...

Trochę odgrzeje.

 

 

Poszukuje śpiwora w granicach 500-600 zł (mile widziany pokrowiec Gore w zestawie).

 

Tem: do -30/-35 (tem. extremalna).

 

Moje pytanie brzmi, czy pchać się w typowo militarne śpiwory czy raczej turytyczne ?

 

Jedyne co mi się nasuwa w tej cenie to Śpiwór Modularny US. Może macie jakieś inne propozycje w tym przedziale ?

 

 

Pozdrawiam,

Pietras.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

To ja się dopytam.

Obecnie mam śpiwór typowo zimowy oraz bivy to niego. Przy 8 stopniach było mi w nim znacznie za gorąco. Skubany waży ponad 3,5kg i jest ogromny. Planuję go używać na zimę do spania w bazie.

 

Poszukuję śpiwora w którym będzie mi cieplutko 15-10, awaryjnie do 5 stopni w termo. Oczywiście z bivy i albo karimata albo hamak.

http://www.mega-sportowy.pl/pl/p/SPIWOR-WYPRAWOWY-MUMIA-ICEBERG-PROFI-3/85

Ten podobno jest niezły o ile to co jest w opisie jest zgodne z prawdą, ew. ma ktoś troszeczkę lżejszą alternatywę?

Przydało by się coś z czym można się sprawnie poruszać i w hamaku spać "w trasie"

Przeznaczenie milslimy, na jakiś wyjazd obozowy będę miał namiot/folię budowlaną więc wymagania spadną.

 

Oczywiście są też takie śpiwory jak ten.

http://www.hanet.com.pl/Profesjonalny-Spiwor-Recon3-5stC-z-Moskitiera

I może nawet go kupię w ostateczności ale cena niestety nie zachęca a mi będą potrzebne 2 sztuki :(

Link to post
Share on other sites

Kolego. Jak Ci wysyłałem linka to kosztowały 288zł. Aukcja zakończyła się na 380zł. (Za 430zł są do dostania od ręki na Allegro)

Więc jak widzisz tam gdzieś 700zł to proponuję kontakt z okulistą.

I tak doczytałem do końca. Recon 3 kosztuje 320zł (średnio i to jak jest dostępny) więc nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie.

Link to post
Share on other sites

może nawet go kupię w ostateczności ale cena niestety nie zachęca a mi będą potrzebne 2 sztuki :(

 

380x2=760zł Jakieś pytania? Reszty nie będę cytował ale kłania się czytanie ze zrozumieniem.

 

Strasznie bojowy jesteś, może mniej kawy? Ja jestem raczej średnio znudzony i zmęczony postami nie związanymi z pytaniem, ale nie krępuj się w końcu ci się uda.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Landsil nie oszczędzaj za bardzo. Kup 2x LOAP Alaska w tej i podobnej cenie nic lepszego nie uświadczysz. Dodatkowo idzie dostać wersje prawą i lewą. 500zl na dwa dobre śpiwory to niestety minimum. Inaczej albo masz termikę do bani, albo balast nie śpiwór dodatkowo jakość wykonania też jest słaba.

Link to post
Share on other sites

IMO najlepszy kompromis. Jedyna wada to, że nie ma zielonego koloru. Niemniej dla bardzo oszczędnych i odważnych jest wersja z tańszym wypełnieniem Desert, ale chyba warto dołożyć te kilkadziesiąt złotych za Termolite'a. Na zimę tak czy siak przydałby się cieplejszy śpiworek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...