Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To zależy od Twojego podejścia, jeśli nie przewidujesz że będziesz rekonstruował jakiejś typowo "zielonej" jednostki w przyszłości, to śmiało możesz szarpnąć się na mp5, jeśli jednak się wahasz to lepiej pierw przemyśleć jak chcesz ukierunkować się w przyszłości, bo osobiście znam tylko przypadki użycia w lesie mp5 sd (z racji wyciszenia).

 

@lukas22-metalowe body gb pomalowane na czarno, jeśli opis Krakmanów (chodzi o bebechy gb) nie kłamie to nie chciałbym wiedzieć jak plastikowe body wyglądałoby po paru kulkach :)

Link to post
Share on other sites

Na ostatnim wygrzewie padła mi owa MP5, dokładnie CM.041B. Po rozebraniu gearboxa okazała się, że uszkodził się tłok. Zębatka zjechała ostatni ząb (ten gruby - nie metalowy). Replika używana dość często, przemieliła ok 30 tys. kulek na baterii 9.6V i 10.8V.

 

Pozostaje kupić nowy tłok i chyba zmienię sprężynę o niejednolitym skoku oraz może wstawie wyciszony zestaw cylindra. Ten stockowy strasznie mocno wali, tak jak młot.

Link to post
Share on other sites

Hmm dziwne dał bym sobie głowę uciąć że to jest ABS.

 

Na pewno to nie jest ABS, rozkręcałem.

 

W lesie też daje rady, chociaż przy baterii 8.4 ma za mały ROF, ja swoją jednak z żalem sprzedaję z całym osprzętem z powodu unifikacji sprzętu i oporządzenia do "emek" :-)

 

Moim zdaniem to jedna z bardziej udanych replik w tej klasie cenowej i nie tylko.

Link to post
Share on other sites

Mi ta replika bardzo ale to bardzo często się zacina, naciskam spust i 0 reakcji.

Muszę zmienić pozycje selektora tzn zablokować i później odblokować..

Wymieniłem także gumkę na systeme.. chciałem wyeliminować buga podwójnych kulek tzn strzelam jedna leci daleko zaraz za nią jedna bardzo blisko.. nie wiem może nowy dystanser?

Boje się odsyłać replikę do serwisu ponieważ mam trochę kable uszkodzone na jednym jest folia termokurczliwa, no i 2 śrubki którymi jest przykręcona pokrywa silnika są zjechane, jak myślicie mogą nie uwzględnić gwarancji?

Oczywiście gearbox nie był otwierany.

Link to post
Share on other sites

I co naprawili co odesłali na ich koszt?

Czy sfixowany selektor może być dobrym argumentem na naprawę gwarancyjną? problem w tym że oni repliki testują w pomieszczeniach zamkniętych i jestem wręcz w 100% pewien że jak oni będą sprawdzać wszystko będzie działać... (chodzi mi o problem z zacinaniem się repliki) nie chce żeby mi ją odesłali na mój koszt...

Link to post
Share on other sites
Mi ta replika bardzo ale to bardzo często się zacina, naciskam spust i 0 reakcji.

Muszę zmienić pozycje selektora tzn zablokować i później odblokować..

Wymieniłem także gumkę na systeme.. chciałem wyeliminować buga podwójnych kulek tzn strzelam jedna leci daleko zaraz za nią jedna bardzo blisko.. nie wiem może nowy dystanser?

Boje się odsyłać replikę do serwisu ponieważ mam trochę kable uszkodzone na jednym jest folia termokurczliwa, no i 2 śrubki którymi jest przykręcona pokrywa silnika są zjechane, jak myślicie mogą nie uwzględnić gwarancji?

Oczywiście gearbox nie był otwierany.

Na gb masz specjalnie plomby na miejscach łączenia się dwóch połówek, jak nie są uszkodzone= masz gwarancję na gb.

Dalej idąc, ten problem to chyba wina płytki selektora ognia, koszt 15-25 zł, aczkolwiek powracam na to forum po dłuuuuuuugiej przerwie i mam prawo czegoś nie wiedzieć... ;)

Zależy ile masz replikę, jak jesteś blisko końca okresu gwarancyjnego to mogą nie przyjąć, ale jak dopiero co kupiłeś to powinni wziąć i za darmo wymienić, oraz opłacić koszty przesyłki.

Pozdrawiam

Edited by mastah
Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie dłuższa to minimalnie tak ale przy tych różnicach pewnie rewelacji nie będzie, a już na pewno nie uzasadni to poniesionego kosztu w stosunku do kwoty wydanej na replikę, na pewno nie zwiększy wyraźnie zasięgu taka sama preclufa i to z prostej przyczyny, oryginalnie już jest preclufa założona przez chińczyków :-)

Edited by coyote_x
Link to post
Share on other sites

A montował ktoś już lipola? Co do tej chińskiej precki - skupienie nie zależy tylko od średnicy, ważne jest aby była idealnie równa na całej długości. Wolałbym nie być skazanym w tej sprawie na to czy chińczyk zjadł dobry obiad :D Zastanawiam się tez nad ICSem - warto dopłacać?

Edited by Wilq_pl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...