Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wczoraj dotarła do mnie replika CM. 041B. Jestem bardzo zaskoczony, replika wykonana co najmniej porządnie jak na chińczyka, z zewnątrz nie mam się do czego przyczepić. Zresztą z wewnątrz również. Replika sieje daleko i celnie, i nie mam tutaj na myśli ''słodzenia'' repliki, ale ta wykonana jest naprawdę OK. Mogę nawet rzec, że jestem bardziej zadowolony z niej niż z M4 KWA :)

Link to post
Share on other sites

Mam problem ze swoją MP5, podczas strzelania semi, przełączam na auto i strzelam dalej, po przełączeniu z auto na semi czasami bywa tak, że spust nie reaguje, tzn wciskam spust i jest taki klik odczuwalny na spuście ale nie ma strzału, dopiero ponowne przełączenie na auto, oddanie paru strzałów i przełączenie znowu na semi pomaga. Czy ktoś wie co może być? Zaznaczam, że lufa jest wyczyszczona, gumka sucha a silnik wyregulowany, tzn nie słychać żadnych zgrzytów itd. Oprócz tego replika strzela bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem ze swoją MP5, podczas strzelania semi, przełączam na auto i strzelam dalej, po przełączeniu z auto na semi czasami bywa tak, że spust nie reaguje, tzn wciskam spust i jest taki klik odczuwalny na spuście ale nie ma strzału, dopiero ponowne przełączenie na auto, oddanie paru strzałów i przełączenie znowu na semi pomaga. Czy ktoś wie co może być? Zaznaczam, że lufa jest wyczyszczona, gumka sucha a silnik wyregulowany, tzn nie słychać żadnych zgrzytów itd. Oprócz tego replika strzela bardzo dobrze.

Masz problem z selektorem/blokadą fizyczną spustu lub samym układem spustowym. Trzeba rozłożyć i sprawdzić, a nie zgadywać :) Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Chciałbym lekko stuningować swoją MP5 ale potrzebuję rady osób bardziej doświadczonych. Chciałbym zamontować zestaw bore-up taki jak tutaj: http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/zestawy-cylindra/zestaw-cylindra-o-powiekszonych-srednicach-do-mp5-a4-a5-sd5-sd6-guarder.html i mam kilka pytań:

 

1. Czy Cylinder z głowicą będą pasować do CM.041B?

2. Czy rozmiary (średnica i długość) dyszy z tego zestawu będzie pasować? Nie będzie ani za krótka ani za długa?

3. Czy głowica tłoka z tego zestawu będzie pasować do stockowego tłoka z CM.041B czy muszę dokupić nowy tłok do tej głowicy? (jeśli tak to jaki byście polecali?)

4. Jeśli wstawię spręzynę główną Guardera SP120 to czy gearbox to wytrzyma? Niby w stocku siedzi M120 ale wole się upewnić :)

Link to post
Share on other sites

Heja

 

Ja mam pytanie, może już tu padło, ale ciężko tu cokolwiek znaleźć. Mianowicie jakie magazynki pasują do MP5 Cymy? Standardowe, które pasują do TM, CA i starszych JG czy dedykowane?

 

Pozdrawiam

Cyma sprzedaje osobne magi do mp5 (dostępne u krakmana), które są tańsze niż każdy który wymieniłeś, ale tak - inne też powinny pasować.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem zestaw Bore-up Guardera do swojej MP5 i odpowiem na własne pytanie, tak żeby ktoś później nie miał wątpliwości co i jak :)

 

Cylinder Guardera jest identycznej długości jak standardowy, jest większej średnicy wewnętrznej (ścianki są cieńsze) i jest w środku polerowany. Głowica cylindra uszczelniona jest dwoma uszczelkami, w cylinder wchodzi dość ciężko i bardzo dobrze wszystko uszczelnia, rurka jest o około 1-2mm krótsza od standardowej. Dysza jest uszczelniona, o 2mm krótsza od standardowej. Cały zestaw pasuje do GB v2 CM.041 idealnie, także nie ma o co się martwić. Jeśli chodzi o głowicę tłoka to jest łożyskowana, ja do niej dokupiłem dodatkowo tłok SHS z 14 stalowymi zębami, wszystko również dobrze pasuje i siedzi na sprężynie SP120 Guardera. Wchodziło strasznie ciężko, miałem problemy z zamknięciem GB z powodu ciasnoty sprężyny (łożysko na tłoku i stockowa łożyskowana prowadnica) ale w końcu się udało i cały układ cylinder - tłok - sprężyna chodzi płynnie i bez problemu. Dodam, że wszystko siedzi na łożyskach kulkowych 7mm.

 

Co zaobserwowałem po tych zmianach? Testowałem to wszystko jak narazie w domu, nie znam zmian w zasięgu ale już mogę powiedzieć, że widać zmiany na lepsze:

+ Szybsza reakcja na spust i lepszy ROF (używam baterii 9,6V Firefox tak przed tuningiem jak i po)

+ Widoczna poprawa prędkości wylotowej

+ Płynna praca układu

 

- Większa głośność wystrzału spowodowana najprawdopodobniej stalowymi zębami tłoka

Link to post
Share on other sites

cd.

A więc tak, dziś byłem w lesie w celu przestrzelania MP5 po tuningu. Widać wzrost mocy, to napewno, celność pozostaje ta sama czyli dobra jak na chińską preclufe. Gearbox chodzi głośniej, słychać coś jakby charchotanie łańcucha przy strzale, nie wiem czym to jest spowodowane (najprawdopodobniej standardowymi zębatkami + tłokiem z metalowymi zębami), silnik wyregulowany jest dobrze, nic się nie zacina i wszystko chodzi płynnie, tylko ten dźwięk się zmienił ale to jedyny minus. Jeśli chodzi o zasięg i celność to byłem dziś w nie małym szoku. Odmierzyłem dystans 60 i 70m do drzewa średnicy mniej więcej stojącego człowieka. Zasięg maksymalny wyniósł +/- 70m, kulki tam po prostu spadały na ziemię. Z 65 metrów dało się trafić w drzewo w około 6-7/10 strzałów, natomiast z 60m 6-7/10 strzałów wchodziło w kartkę a3. Różnica na plus w porównaniu ze stockowymi wynikami to około 10m! W stocku zasięgi przedstawiały się tak: 50, 55, 60m. Według mnie dystans i celność jak na tak krótką lufę jest szokujący, a do tego zestawu dołączy niebawem jeszcze Prometheus.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Ja mam mp5 cymy na m140 g&g już trochę ubitej, bore up deep fire, aluminiowa głowica tłoka, tłok z 14 stalowymi od SHS. Szkielet boyi v2 z m4. Przemielił już ponad 2k kulek ale ma założone wzmocnienia z blachy i śrub. Nie wiem ile ma fps bo nie miałem okazji chronować ale z zasięgu jestem zadowolony. Rof też fajny na 11,1 lipo

Edited by tmalik86
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...