Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Tak, tylko cena upośledzona. Sprawdź na jarmix, ostatnio promyk kosztował mnie tam 50zł mniej niż na Specu.

Ewentualnie, blisko promyka, jednak ciut gorzej (niekoniecznie zauważalnie w osiągach) stoi KM Head. Ceny zazwyczaj ciut niższe niż Prometheusy, a w większości replik o charakterze szturmówkowym brak różnic w wydajności takiej rurki.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich.

Po 2 latach przerwy chcę powrócić do ASG. Chciałem kupić G&G top tech a5 ale nigdzie nie nie można już zdobyć więc planuję kupić CM041 ze składaną kolbą. Miałem ją kiedyś i byłem mocno z niej zadowolony.

Jednak czas mija a rzeczy się zmieniają. Replika ta będzie miała max 345/350 fps gdyż takie mam limity na AEG.

 

Wraz z repliką chciałbym dokupić parę rzeczy. Wszystko chciałbym kupić w gunfire bo mam zniżki i paczka ma iść razem do UK

Chciałbym do niej kupić parę rzeczy i proszę o radę.

 

1) Jaką baterię do niej kupić i ładowarkę najlepiej.

2) Czy jest sens wymiany gumki na czarną systemy ( w UK nie ma mroźnej zimy) oraz preclufę bo niby CM ma chińską preclufę. I czy jest sens wymiany na lufę 6.03 ?

http://gunfire.pl/pr...-up-czarna.html

 

Z kolei myślałem o takiej baterii

http://gunfire.pl/product-pol-1152207586-Akumulator-LiPo-7-4V-2000mAh-15-30C-T-connect-DEANS-.html

 

Nie znam tych precluf co są na gf.

3) Kulki to pewnie 0.23 albo 0.25 ale jakie

4) czy coś jeszcze warto do niej kupić i ewentualnie wymienić.|

 

Planuję aby mi wszystko zrobili w gunfire gdyż na tuningach się nie znam a paczka i tak leci za granicę więc nie chcę się później bawić z niczym przynajmniej na samym początku.

 

Pozdrawiam

Edited by Darkstone
Link to post
Share on other sites

Czesc emcet mam tą mp5 tylko chciałem cos sie zapytać otóż przy strzale pojedynczym lub ciągłym pistolet tak jakby sie zacinał leci swietnie jak nie trzymam cyngla do końca myslisz ze to normalne czy reklamować dodam tylko ze próbowałem go na stockowej bateri choć nie wydaje mi sie ze to jest przyczyna z góry dzieki pzdr

 

Pierwsze ostrzeżenie za ortografię. Buniek92

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

@Darkstone

Jeśli chodzi o baterię, to ograniczają tylko wymiary. Do tej repliki wejdą cegiełki 1500-1800mAh, mieszczą się między lufą zew. i atrapą rury gazowej. U Gunfirerów najlepszą marką wydaje się być Redox, chociaż może poszukaj czegoś u siebie w modelarskim. Z tego co mi wiadomo modelarstwo jest legalne w UK, jeszcze... ;) Gabaryty znasz, więc warto brać to co ma najlepszej jakości "soczek" wewnątrz, a na pewno gość z modelarskiego wykombinuje coś lepszego niż Redoxy, może nawet taniej.

Ja używam tu zielonej GG. Sprawdza się znakomicie, zwłaszcza że to kopia empika GG, więc niejako technicznie są do siebie dopasowane, jednak regulacja jest bardzo czuła. Za to połączenie Prometheusa i GG w moim egzemplarzu daje efekt kulkowej wiązki laserowej jeśli chodzi o precyzję :D

Lufę warto zmieniać tylko na KM Head, Prometheus, PDI i w ostateczności Guardera. Reszta to jak dla mnie kupa i placebo.

Kulki GG standardowo.

 

@Bert

Reklamuj, ewidentnie to wina mechaniki, a nie baterii. Wygląda jakby kostka stykowa nie była zamontowana poprawnie ze spustem. W każdym razie, tak nie powinno być, niech serwis to obada.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Posiadam tę replikę od roku. Wszystko śmiga ładnie. Wymieniłem ostatnio batkę na NiMh 9,4 v poprawiła się kultura pracy jednak przy seriach na odległości 30-40 m mam spory rozrzut. W replice nic poza wymianą batki i kolby nie było grzebane. Zastanawiam się nad wymianą gumki hop -up plus porządna lufa :

http://rsov.com/prod...d=1433&cateId=0

Pytanie na ile to poprawi celność repliki i jaka jest w praktyce długość lufy wewnętrznej tej repliki? Producent podaje 229mm ale moga być różnice.

Link to post
Share on other sites

Posiadam te MP5 z lufą Prometheusa 229mm i gumką Systema Energy czarna i powiem Ci, że warto, kulki latają jak po sznurku nawet przy tak krótkiej lufie, duża poprawa w porównaniu ze stockową lufą, która jest niby chińską precką ale kto to tam wie co to jest. Uprzedzając kolejne pytanie, lufa pasuje idealnie i kończy się prawie na równi z lufą zewnętrzną (lufa promyka jest ok. 2mm w głąb lufy zewnętrznej - patrząc przy zdjętym tłumiku płomienia).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też zakupiłem, i przy tuningu mocne zdziwienie. Nie jest to już ta sama replika co kilka lat temu. Bebechy o klasę niżej i raczej długo nie pociągną na 120 guardera.

Mam cichą nadzieję że tylko wyglądają słabo a są jednak pancerne jak w starszych wersjach, ale zobaczymy...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, mam bardzo ogólne pytanie dotyczące prawie każdego modelu MP5K i wersji PDW(od Galaxiaka przez Cymę kończąc na SRC, to modele na które wiem, że istnieją w wersji PDW bądź K), a nie mogę znaleźć tematu ogólnego więc:

 

Czy istnieje jakiś myk, bateria, sposób, cokolwiek, aby rączka przeładowania wciąż działała i nie była blokowana przez baterię? Zależy mi na pełnym funfactorze, ale wszędzie gdzie nie spojrzę na filmy prezentujące MP5K/PDW bateria jest w miejscu rączki.

Jedyny sposób jaki osobiści wymyśliłem, to załatwienie RIS frontu i puszki PEQ na baterię.

Jeśli nic nie da się zrobić, jak wygląda dostępność porządnych chwytów z latarką(nie ACM) do MP5A5 i miejscem na baterię wtedy?

Link to post
Share on other sites

Tlumik dzwieku i do niego baterie. Dwudzielne 7.4V spokojnie wchodzi. Podobne rozwiazanie jest w elektrycznym wintorezie czy jak to tam sie zwie.

Ciekawy pomysł, chodź zablokuje mi to możliwość zabawy tracerem w przyszłości. Prócz Wintoreza/Wała widziałeś to na MP5 w akcji?

Link to post
Share on other sites

Albo kable na tył i pokrowiec z baterią na kolbie.

I rozwiercać body? Nie w moim stylu, zależy mi na jak najmniejszej ingerencji w replikę.

Przeglądając dostępne baterie typu stick(7,4v) zauważyłem, że są sporo krótsze niż NiMHy 9,6 (przykładowe LiPo 1300 ElecroRiver ma 167, NiMH 1600 od IPower czy 8Fieldsa miał już 235 (długości)) także problem zostanie z kablami by nie przyciąć ich rączką.

Edited by Darekptr
Link to post
Share on other sites

Powodzenia, mam takie 1300mAh i nie widzę możliwości używania rączki. Z resztą jest tam ona zmontowana właśnie po to, żeby wypychać baterię :icon_smile:

Nawet przy krótszej kable zaczepią...fuuuuuuuuuuuuuu...czyli trzeba wziąć MP5A5 chyba :(

Dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Bo to szajs. Poziom JG, albo niżej. Myślałem, że już nie produkują tego crapu. To nie ma zalet, tragiczny system TM (technologia wykonania body rodem ze straganów na odpuście, dwie plasticzane połówki, masa śrubek i drobnicy, gearbox z plasteliny, wszystko to sztywny monolit, poza rączką przeładowania). Rzeczy nie są popularne z dwóch powodów - albo są bardzo drogie i niewielu na nie stać, albo są syfiaste. Z jakiegoś powodu ludzie o tym w internecie się nie rozpisują, dodam że to nie PTW, więc...

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...