Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Emcet: co tak nalatujesz na JG. Owszem jest to system TM i głupia wymiana gumki wymaga rozkręcenia całości ale jakość wykonania i trwałość jest ok.

Ta cymka z GF to jakoś pachnie mi CM022 (czy 021). Nawet nie napisali z czego jest GB. Pewnie plastik.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To 022, 023 z metalowym gearboxem, ale tak archaicznym, że ciężko to pojąć. Główne składowe to piach i plastelina, więc sprężyny m100 to już dla nich wyzwanie. Nawet nie mają wyciętego tego zbędnego bloku ZnAlu w tylnej części, więc ważą tonę, ale przy shit body to jakaś tam równowaga ciężaru.

JG nie lubię, bo ich repliki wyglądają tragicznie, wewnątrz biedne, jęczą, są nieszczelne i nieopłacalne w tuningu, ale faktycznie przynajmniej trzymają się kupy na bazowym zestawie :)

Link to post
Share on other sites

Szukam kolby stałej ewentualnie jakiegoś zamiennika do mp5 sd6 cymy . Prosze o info co tam spasuje. Dwie kolby już poszły. To najczulszy element zestawu. Sypie się w rekach. do tego zaczep na zawieszenie taktyczne to kawałek wygiętego drutu...

Edited by daniel1704
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Witaj emcet mam problem moze podpowiesz otóż moja cyma zaczęła dziwnie walić kulkami trzy lecą ok następne dwie jedna na około 5 m czasem w bok i tak cały czas jakieś podpowiedzi co to moze byc?z góry dzieki pzdr

Sprawdź gumkę hop-up, możliwe że kulki w niej utykają

 

Wysłane z mojego myPhone FUN 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mój, szczerze mało używany, egzemplarz 041 SD ma już tak wyrobione gniazdo magazynka, że bez odprawiania cudownych rytuałów z dociskaniem magazynka pod optymalnym kątem strzelać się nie da. Na stalowych skorupach magazynka może jest minimalny ślad na farbie, za to znal z wnętrza gniazda wybrany jest jakby dłutem. Stop jest za słaby, wyrabia się przy mocowaniu kolby, zawieszenia i właśnie w gnieździe tak szybko, jakby był z plasteliny. Szkoda, bo uwielbiam mp5, a po za problemami z body ta replika na moje potrzeby sprawdza się fantastycznie.

 

Mam też mp5 od JG. Trzeszczy tak, jakby miała rozsypać się w rękach. ale przez 4 lata nigdy żadnej awarii, a magazynki nie mają nawet 1mm luzu. nie ma nawet żadnego ubytku w body, chociaż przez szczeliny między połówkami wiatr hula.

Edited by paszczakk
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Podobnie miałem w MP5 JG- kupiłem dyszę a po demontażu repliki okazało się, że dysza ma 21,4 lub 21,5mm (było to rok temu więc dokładnie nie pamiętam). Idealnie pasują z M4. Ta, do której podałeś link może być za krótka i nie uszczelni się dobrze z gumką HU.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Oki. Problem z dyszą rozwiązany. Ale jest kolejny. Otóż Tłok blokuje się w tylnim położeniu, jak na foto. Czasem troszkę bardziej jest naciągnięty, czasem troszkę mniej. Zębatki normalne przełożenie. Tłokowa i środkowa to G&P a silnikowa Classic Army. Tłok też jakby za płytko chodzi i zębatki łapią na 2-3 zębie i widać ich starcie. Dodam, że to chyba starsza wersja bo na 6mm łożyskach.

 

d8e8ace50ff9b1542af6d37e9623d326_orig.jpg

Edited by MrPro
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...