Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Hmm... tylko czym sie roznia w takim razie te precki? Fakt martka to marka, ale w czym rzecz? Wspolczynnik tarcia przy kontakcie kulki z lufa czy jak? Teraz ja bede podpasial moja P226TM. wladowalem juz 250zl w wymiane pare rzeczy. Teraz pozostaje metalowy korpus i zamek i... wasze mp5 moga sie schowac ;p

Edited by cassius
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pewno różnią się w precyzji wykonania. Lufy markowych firm, np. 6.04 na całej swojej długości powinny utrzymywać ten wymiar. Natomiast nierzadko bywa, że chiński lufy 6.04 w niektórych miejscach są 6.04, ale w innych już np. 6.03, czy 6.05, a nawet bardziej rozbieżne wartości. To wpływa na zachowanie się w nich kulek.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To fakt, niemniej w trakcie tego 1 miesiąca spokojnie można pobawić się już repliką dość poważnie, wystrzelić dobrych kilka tysięcy kulek i stwierdzić że to czy tamto z miejsca nadaje sie do wymiany/można było wykonać lepiej/dobrze spełnia swoją rolę :)

 

Gorzej że póki co chyba stosunkowo niewielka liczba osób zdecydowała się nabyć to MP5.

Link to post
Share on other sites

MP5 jeszcze na dobrą sprawę nie używałem w boju, ale co nie co mogę napisać o niej :). Po otwarciu paki standardzik: wycior, replika, hi cap (metal), ładowarka i batka (ogniwa batki są strasznie podobne do intellecta). Pierwsze wrażenie ok. Farba w porządku (trochę gorsza od tm czy innych firmówek- wydaje mi się, że dość szybko będzie się ścierała). Szczerbinka, jedna szyna i tłumik się telepały (wystarczyło podokręcać, a pod tłumik grubo teflonu naładować). Mag siedzi naprawdę sztywno na swoim miejscu. Kolba jest częściowo pokryta gumą (wersja z składaną kolbą w bok). Chwyt ma lekki luz. Po wsadzeniu batki (mało miejsca na nią i trzeba się trochę namęczyć żeby ją wsadzić). Niektórym będzie przeszkadza, że jest troszkę głośna. Na plus należy zaliczyć także łatwe rozbieranie repliki. Ogólnie jak za tą cenę wg mnie warto.

Link to post
Share on other sites

Fakt, farba nie bedzie sie go trzymac bardzo mocno ale to co pewne to to, że sie ona nie luszczy. Jak na razie zlazla mi farba z... nie wiem jak sie nazywa ten element (a jednak jest ze mnie jeszcze laik). Jest to "tuba" do ktorej przyczepiony tej uchwyt ktorego odsuniecie do pozycji tylniej odslania hopup... kazdy wie chyba o co chodzi. To chyba rura gazowa(?). W kazdym razie na tej "tubie" przetarla mi sie lekko farba ale trudno sie dziwic bo tam trze metal o metal wiec do tego musialo dosc, a ze lubie te metaliczny szczęk to czesto sie bawilem tym elementem. Na kolbie mam wyrazny slan niespasowanych czesci i... sladow jakby ktos to prubowal wyrownac papierem sciernym :|. Nie jest to idealny element ale nie zwracam na to zbytnio uwagi. Hopup sie przesuwa i trzeba miedzy tlokiem a suwaczkiem cos wsadzic by do tego nie dochodzilo. Rączka ris mi sie popsula a co najdziwniejsze... nie mam pojecia jak. Ot tak pewnego razu gdy ja zdjalem i chcialem zalozyc ponownie podczas dokrecania zaczela mi przeskakiwac sruba znajdujaca sie wewnatrz uchwytu, gwinty itp niby sa ok, ale jednak nie moge dokrecic do konca i jest straszny luz... z reszta i tak ta raczka jest brzydka jak noc i chcialem ja wymienic :D. Sprzączka na kolbie jest pomalowana czyms beznadziejnym bo zlazla po jednym przejechaniu paznokciem, a metal zdaje sie być ocynkowany, ale glowy nie dam. To są problemy jakie ja napotkalem. To chyba tyle mankamentow jakie spotkalem. Jesli chodzi o gumke to musze powiedziec ze porzadnie podkreca, identycznie co ta ktora mam w klamce od TM. O własnie jeszcze mi sie przypomnialo, zlazi mi farba z miejsca w ktorym mam oznaczenia na selektorze ognia, a takze z samego przelącznika. CO do samego selektora chodzi, dobrze. Nie za lekko,a przy zmianie trybu slychac przyjemne "click" :D. W wiekszosci o tych rzeczach mowilem wczesniej, ale skoro chcieliscie na raz to macie :D. Na koniec. Czy warto? Zdecydowanie tak :)

Edited by cassius
Link to post
Share on other sites

Rączka ris mi sie popsula a co najdziwniejsze... nie mam pojecia jak. Ot tak pewnego razu gdy ja zdjalem i chcialem zalozyc ponownie podczas dokrecania zaczela mi przeskakiwac sruba znajdujaca sie wewnatrz uchwytu, gwinty itp niby sa ok, ale jednak nie moge dokrecic do konca i jest straszny luz...

Tez mialem ten problem ... okazalo sie ze gwint w raczce kwint wysunal sie ... (one nie sa chyba na stale przymocowane). Musialem wyjac gwint (a raczej jedna polowke gwintu bo jest podzielony na 2 czesci) poslarowac super glue i wszystko dziala - raczka dpokrecona mocno i bez luzow :P

Link to post
Share on other sites

A po co Ci wiecej? Poza tym sprezyna to przeciez nie jedyna rzecz decydujaca o fpsach... Po co by Ci niby bylo te 420fps w mp5? bez sensu ehh... Dzieciaki i ten ich poscig za fps-ami. Co do tego mp5. Jeśli zalezy Ci na naprawde wysokiej jakosci wykonania czesci wewnetrznych to bierz tego ICSa. Z ogolnych opinii na temat ich mp5 wynika ze to naprawde porzadny sprzet. Ja na Twoim miejscu i tak bym wzial cymke bo tuning to jedna z naturalnych rzeczy ktora wystepuja w tym hobby wiec czy to bedzie ICS czy CM i tak bardzo prawdopodobne ze z czasem cos sie w nich zmieni :).

Link to post
Share on other sites

Wszyscy mają mp5, mam i ja ;-p

 

Tak więc:

Faktycznie trzeba podokręcać, u mnie oprócz tłumika latała cała przednia część, rozkręciłem ją dokręciłem lufę, potem pod montaż tłumika płomienia podłożyłem o-ringa i wszystko siedzi jak należy, nic nie lata.

 

Podłożenie or-inga jest o wiele lepsze niż taśma teflonowa ponieważ dodatkowo dociska całość przedniej części (uwaga, grubość o-ringa dobierałem doświadczalnie bo za gruby nie pozwala potem na dokręcenie końcówki lufy tak aby bez problemu zamontować śrubę od zawieszenia taktycznego), teraz całość po skręceniu sprawia wrażenie solidności.

 

Magazynki: ja dokupiłem dodatkowe z galaxy za 39PLN, wykonanie troszkę gorsze od cymy, bardziej mają większe luzy ale działają (jak się klapkę na kulki zalepi taśmą izolacyjną żeby się nie otwierała to luzy są mniejsze), myślę że za tą cenę warto je kupić.

 

Rączka RIS poszła do kosza, zamieniłem ją na CA, oryginalna wyglądała całkiem OK ale przy którymś dokręceniu zaczął przeskakiwać gwint (może teflon pomoże).

 

Sprężyna MAD ONION M110 daje w tej mp5 380fps (wynik zmierzony u krakmana, zmieniłem przy zakupie).

 

Teraz w porównaniu do mojego SAR Offizer M41FS Classic Army:

 

Selektor ognia w mp5 ma ma dużo gorszy klik (wyrabia się) i jest mniej wygodny (ale tak mają wszystkie mp5 z selektorem navy, SAR ma podobny ale jeszcze lepszy do tego z serii mp5 B&T CA)

 

Osłony RIS maja lekkie luzy ale się siedzą stabilnie w zatrzasku, odwrotnie niż w CA :-)

 

Regulowana szczerbinka w CA jest o wiele fajniejsza - detal.

 

Wysoki montaż kolimatora produkcji CA siedzi lepiej na mp5 cymy niż na SAR CA :-)

 

Plastiki w CA są wyraźnie lepszej jakości ale te w cymie nie są specjalnie złe.

 

Regulacja HOP-UP jest pod atrapą wyrzutnika łusek, w SAR jest fajniejsza bo pokrętłem, a w mp5 suwakiem, co do działania nie mogę się teraz wypowiedzieć.

 

Strzela głośno, na oryginalnej baterii jest dość duży ROF, osiągi lepsze niż stockowa CA ale nie mogłem sprawdzić jeszcze w praktyce.

 

Cała mp5 cymy jest cięższa niż SAR CA o jakieś 0.5kg.

 

Faktura lakierowania podobna do tej jaka jest na wysokim montażu kolimatora z CA, wygląda OK, jeszcze nie mogę się wypowiedzieć co do trwałości

 

Piny w porównaniu do tych z CA to siekiera ale siedzą mocno :-)

 

Uważam, że za tą cenę warto kupić tą mp5 od cymy, oby była na tyle trwała żebym nie zmienił zdania.

 

PS. tłumik dźwięku o długości 140mm wygląda na tej mp5 świetnie, szczególnie jak jest załozona rączka RIS, o dziwo nawet wyraźnie tłumi odgłos wylatującej kulki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...