Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witojcie. Mam takie pytanko: jakiego AEPa byście polecili?

 

Do tej pory śmigałem już z wieloma różnymi gaziakami i szczerze powiem że zmęczyła mnie ich słabość do niskich temperatur. Ceny magazynków także nie są zbyt kuszące.

 

Zdecydowałem więc zakupić jakiegoś AEPa. Co do zewnętrza nie mam żadnych wymagań, byle tylko bebechy były porządne + żeby można było dokupić dodatkowe magi.

 

Od razu mówię że oferty pistoletów 150zł i wyżej są bezcelowe, bo bardziej się wtedy opłaca kupić gaziaka choćby mk23 lub Glock'a 17 ARMY.

Edited by Quarc
Link to post
Share on other sites

Do 150? Hmmm TEN jest wporzątku :)

Jest tylko mały problem -> brak dodatkowych magów. Drugi to taki że można kupić mk23 STTi za 180zł...

 

Poza tym DEagle od Gunfire.pl i Badtoys.pl różni się tylko tym że ten od gunfire.pl ma więcej metalu (np. zamek). Reszta praktycznie jest taka sama... (chociaż de facto ten od badtoys.pl to JLS jest).

 

Jakieś inne propozycje? :)

 

P.S. Aktualnie spełniający wymagania: http://www.badtoys.pl/product_info.php?cPa...products_id=318. Recenzja: http://www.softairboard.eu/showthread.php?t=185. Co prawda nie mam zbytniego zaufania do JLS, ale recenzja obiektywnie ocenia ten pistolet...

Link to post
Share on other sites

Ten pistolet, który podał Cezii jest o niebo lepszy od tych dwóch, które podałeś na samym dole. Ma metalowy gb, o czym tamte mogą tylko pomarzyć.

 

Mk23 z STTI? Jeśli szukasz broni bocznej, to CM.030 nada się na nią o wiele bardziej. Wiem - bo sam jestem użytkownikiem obu tych replik.

 

Nie ma magazynków dodatkowych? Otóż są i to dwa warianty. Pierwszy to krótki mag (taki jak ten dodawany do repliki):

http://www.taiwangun.com/shop,show,503

a drugi, to długi na 60 kulek:

http://gunfire.pl/product-yid-1152191212-M...k-do-CM030.html

 

A co do opłacalności - weź pod uwagę gaz potrzebny do Socoma (średnio butla (40 zł) na kilka miesięcy) oraz koszt i awaryjność magazynków (średnio jeden magazynek (80 zł) na pół roku).

Link to post
Share on other sites

Well...zasadniczo nie dobywam broni bocznej, głównie z powodu przyzwyczajenia do głównej. Poza tym nie strzelam w pomieszczeniach powyżej 10m.

 

Faktem jest, że owy Glock posiada metal GB i chwała mu za to. Dzięki że wskazałeś link do magazynków bo myślałem że ich nie ma, mimo poszukiwań ;)

 

Co do awarii gaziaków (bo każdy lubi nawalać) - osobiście sam wolę naprawiać sprzęt, dostęp do zaworków mam.

 

Jednak najekonomiczniej zawsze wyjdzie AEP. Miałem już CO2 i GG więc wiem jak to jest ;)

 

Szkoda tylko że Blow-backu nie ma, strasznie się do tego przyzwyczaiłem :)

Link to post
Share on other sites

No niestety, póki co to w AEPach można zapomnieć o EBB ;).

 

A co do Socoma - to w nim bardzo często psują się też szczęki od podawania kulek.

 

Co do tanich elektryków z EBB - widziałem coś takiego i powiem Ci, że tam działa to niezbyt fajnie - kopa nie ma żadnego, a zamek rusza się i wraca do przodu z prędkością 10 razy mniejszą niż w gaziakach ;).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Do zajechania, do zajechania, już rozbierałem zajechane. Ale fakt pozostaje faktem, jeden z najlepszych AEPów na rynku. W tej cenie nic lepszego nie ma. A co do SOCOMA: to raz - jest celny, tylko trzeba z niego umieć strzelać, zawory akurat mi osobiście trzymały bardzo dobrze, szczęki łamią się jak głupie, nawet po wzmocnieniu, za silny do cqb. Ogólnie poza fajnym dla niektórych wyglądem, jest to słaba replika.

Link to post
Share on other sites

Czyli polecilibyście mi tego glocka jako że jestem początkującym?????

 

Czy ten http://www.gunfire.pl/product-yid-11521892...I-elektryk.html

to to samo co ten

http://www.taiwangun.com/shop,show,262 ????

pytam bo w tym z 1 linka pisze ze to jakaś druga wersja no i droższy jest.

I jaki to zasięg ma???

i czy nie zdarzy się tak jak w karabinkach za 120zł że po wystrzeleniu maga zasięg mi o połowę spada??

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czyli polecilibyście mi tego glocka jako że jestem początkującym?????

 

Czy ten http://www.gunfire.pl/product-yid-11521892...I-elektryk.html

to to samo co ten

http://www.taiwangun.com/shop,show,262 ????

pytam bo w tym z 1 linka pisze ze to jakaś druga wersja no i droższy jest.

I jaki to zasięg ma???

i czy nie zdarzy się tak jak w karabinkach za 120zł że po wystrzeleniu maga zasięg mi o połowę spada??

Pozdrawiam

To jest to samo. Wyraźnie napisano że jeden i drugi to CM 030 ;-). Nie wiem dlaczego taka duża różnica cenowa, le to nieważne ;-). Spokojnie możesz to nabyć i powinieneś być zadowolony. Do tego tylko baterię marujowską NiCd najlepiej i maga zapasowego ;-).

Link to post
Share on other sites

Ja jednak polecałbym batkę Cymy - jest na taiwangun w tej samej cenie, co Marui na speshopie, za to ma 500 mAh. Poza tym bardziej ufam ogniwom od Cymy od ogniw od TM (moją opinię bazuję na doświadczeniu producentów - Tokyo Marui batek raczej nie robi, za to Cyma dołącza je do każdej repliki elektrycznej).

 

Magazynek krótki z taiwangun, albo jak wolisz to długi z gunfire. ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Poczułem się wywołany do odpowiedzi...

 

Baterie Cymy to NiMH. W zimie zamarzają momentalnie. Producent nieznany, dyć przecie nie Cyma (i fakt, że są dołączane do Cymowskiej repliki nic tu nie znaczy - nie oni je robią. Fakt, że ma 500mAh ma znaczenie tylko, jak jest ciepło.

 

Beterie Marui (NiCd) produkuje Sanyo (w/g oznaczeń na bateriach). Nie zdarzyło mi się jeszcze widzieć zamarzniętej Sanyo, co wiecej - spokojnie trzymają prąd po kilka tygodni. 200mAh spokojnie wystarcza mi na wywalenie 130 kulek jednym cięgiem (30-kulkowy mag plus zapasowy długi 100-kulkowy Marui) po całej strzelance noszenia repliki w kaburze przy temeraturze ok. 0 C (więcej nie noszę - nie iwem, czy i ile więcej by wytrzymała).

 

Do repliki jest wybór części tuningowych (pasuja te od Marui - mam preckę, gumę, długi magazynek i 2 baterie). Oczywiście osobną kwestia jest ich cena...

Link to post
Share on other sites

Ja jednak polecam tanie, a dobre 0.2 P&J Premium.

 

PS - co do batek - nie będę się z Wami kłócił, bo nie używałem Marujowskiej i jest całkiem możliwe to, co mówicie. Natomiast coś, co jestem pewien, to że na ostatniej strzelance (parę stopni powyżej zera (w zeszłą niedzielę)) batka Cymowska (ta dodana do repliki) wystarczyła na wystrzelenie ponad 10 magazynków (padła przy 11, albo 12 (w ferworze walki trudno się liczy)), a licząc magazynek na 30 kulek, to ponad 300 strzałów, to wg mnie świetny wynik na taką baterię.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Owszem, i na 500mAh całkiem osiągalny - a na 200mAh raczej nie. Jeśli uda Ci się rozgrzać NiMH'a do temperatury, w której zacznie strzelać (ostatnio reanimowałem tak Klocka kolegi - trzymając w dłoni miejsce, gdzie jest bateria, przez około 2 minuty), to "rozkula" się dalej sam, od strzelania, i pociągnie.

 

Tylko, że w normalnych warunkach strzelankowych nie wywalasz 10 magów pod rząd z bocznej - raczej nosisz ją przez cały dzień w kaburze, i od czasu do czasu wyjmujesz, bo sytuacja tego wymaga.

Jeśli w tym momencie okaże się, że bateria uświrkła z zimna - leżysz.

Dlatego tak sobie cenię Marujowskie bateryjki. Sięgam - i wiem, że będize działać :ok:

 

Co do kulek - testowałem Blastery, Goldfire i G&G .20 - brak zauważalnego wzrostu zasięgu w porównaniu do G&G .25.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...