Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36E


Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pełnowymiarową ??

co masz na myśli ?

pytam serio, bo zaskoczony jestem icon_cry.gif (no ale człowiek się całe życie uczy icon_mrgreen.gif )

No bo JG do swoich "G-tek" daje krótkie kolby takie jakie są w G36 C.

Tak więc G36 C od JG najbardziej przypomina gabarytami ostry oryginał, a w reszcie kolba jest za krótka. :wink:

A co do ciebie grzechotnik poszukaj po sklepach powinna pasować.

O jest np. tu

Edited by MJ6
Link to post
Share on other sites

Co do większej kolby:

 

Ja bym polecał po prostu kupno kolby pełnej, skoro już wydawać te setki złotych - zawsze jest wtedy opcja dużej baterii.

 

Mam teraz baterię z tyłu w takiej kolbie. Moim zdaniem ciężar repliki także się lepiej rozkłada.

 

Poza tym (choć to oczywiście kwestia gustu) pełna kolba dobrze pasuje wyglądem do tej wielkości "rifla".

Edited by 23nik78
Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy już o tym było (czytałem ratami), ale wadą wersji JG jest "oszukana" kolba (ta sama długość co w g36c, w oryginale i CA jest dłuższa) co na pewno źle wpływa na środek ciężkości.

 

Żołnierze BW sami przekładają krótsze kolby do G36, gdyż przy oryginalnej dystans luneta-oko jest większy, a czy za duży, nie wiem. Może nie jest to zjawisko masowe, ale robią tak, więc nie ma co płakać. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Otwory kwadratowe są. Jak wsadzi podkładki duże to powinno się trzymać, chyba że bateria się nie zmieści.

 

A teraz coś z moich doświadczeń odnośnie lunety po roku używania giety. Do zwykłej walki luneta się nie nadaje. To jak strzelanie przez dziurkę od klucza. Do obserwacji terenu też średnio, bo ma w sumie małe światło. Na duże dystanse czy do tarczy jak znalazł, tylko szkoda, że replika ma zasięg ok 40m. Projektowano ją do ognia na minimum 150m. Dzisiaj kupiłbym wersję z szyną RIS na górze (co z resztą teraz posiadam) i kolimator (mam eo-techa i zamknięty lunetowaty podobny do waltera). Wygląda może ciut gorzej, ale ogień prowadzi się zdecydowanie lepiej. Masa swoje robi, bez dobrego zawieszenia bolą ręce. Replika ma środek ciężkości zdecydowanie z przodu. Ale coś za coś. Długa lufa to precyzja i zasięg nieco lepszy od wersji C. Tyle z moich doświadczeń i porównania z innymi wersjami giety.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Przede wszystkim witam na forum.

Mam juz g36c ok 4msc. jestem z tej repliki bardzo zadowolony, żadnych awarii, zacięć czy czegoś podobnego. Niedługo sprzedaje to g36c znajomemu i zamierzam kupić g36e. Ale bez sensu byłoby tyle przepłacać i dostać to samo w innej obudowie (wiem, że bebechy są takie same), ale moje pytanie brzmi: czy zasięg, celność jest taka sama? Czy opłaca się to kupować skoro chcę "coś lepszego"?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...