Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25 z Taiwangun czy Warrior Sniper Set I Wella


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam pytanie, które części tak bardzo podnoszą ilość fps? Bo widząc, że jest możliwość podciągnięcia repliki bez zmiany sprężyny do takiej ilości fps, to ja się na to piszę.

 

W mojej konfiguracji:

Guarder SP140

komora King Arms

gumka Systemy

precka Systemy 590mm

 

osiągam 480 fps.

Rozumiem, że po zmianie na taką lufę jak w specyfikacji wyżej, liczba ta podniosłaby się o jakieś 5-10, tylko że taka zmiana nie wchodzi u mnie w grę.

 

Czyli cylinder, dysza, głowica i łożyska potrafią podnieść ilość fps o 40-50? Domyślam się, że część tych części daje więcej niż inne, a np. takie łożyska, to pewnie niezbyt dużo dają (jeśli cokolwiek). Czy ktoś byłby więc w stanie podać mi o ile te części (pojedynczo) POWINNY poprawić osiągi repliki?

 

Pozdrawiam

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

No bo nie ma wpływu:P Ew będzie większy rof ale nie moc:P A co do lufy to nie jestem przekonany żeby jakoś parametry uległy drastycznej zmianie... 10cm coś już tam daje ale jak się przechodzi ze stocka na km heada:P Różnica jest kolosalna, a tak? Chyba nie za wiele...

 

W tym i powyzszym poście kwestia podkładkowania została poruszona w zwiazku z "podstawowym" prawem tuningu polegajacym na podkładaniu kawałków złomu zwanego przez niektórych podkładkami pod sprężynę na prowadnicy tejże. Podobne praktyki wysoce zaawansowane technicznie były praktykowane swojego czasu przez pewien serwis pewnego sklepu i poniekąd doprowadziły do takiego a nie innego jego "końca". Tak więc jeżeli ktoś ma ochotę stosować tak "fundamentalne" zasady tuningu to niech sobie je praktykuje u siebie w stodole i nie wywleka ich na tereny tak zacofanych użytkowników replik jak np WMASG.

thor_

p.s.

niniejszy fragment jest dedykowany pewnemu użytkownikowi którego posty się wzięły i znikły ;)

Link to post
Share on other sites

Tu był fragment poświecony miłości bliźniego i takich tam więc uznałem ż enie wnosił nic do tematu :D

thor_

 

Dziś miałem ładną konfrontację między moim PJ25, a L96. Wygrałem, co ciekawe mierzyliśmy potem prędkości na chrono, kolega miał 460FPS, ja 396FPS - nie mam pojęcia dlaczego tak prędkość mi spadła, ale mimo wszystko zasięg miałem o 10m większy.

Link to post
Share on other sites

Prowadnicowana głowica tłoka i sprężyny daje to, że łożyska działają jak podkładki więc z to daja razem 10-20fps.

 

frozenfish - KM Head robi lufy 6.04mm jest 6.03 ale to szczegół.

 

Wydaje mi się, że różnica będzie niewielka. Zależy ile masz fps.

Zawsze lepiej mieć dłuższą.

 

Najwięcej fps daje sprężyna, i zespól cylindra.

 

Pomijając oczywiście kwestie uszczelnienia.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

F4RR3LL

Link to post
Share on other sites

Praktycznej nie ma, ani jednej ani drugiej nie dostaniesz w Polsce :P

 

A tak na serio to taka, że 590 będzie bez strat pracować na zwykłym GB, 650 już tylko na przedłużonym. Co do porównania skupienia i osiągów to nie wiem.

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...